Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Mia » Pia 02.11.2007 22:36

Mam dost choru sucku veto povedal ze ma vsetky druhy plesni ktore su do toho este alergiu na nieco nezname ...dostala uz vela injekcii a liekov a stale nic mal niekto podobnu skusenost??chudatko strasne jej pada srst uz ma hole cele brusko a uska. :ua:
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Poslaťod Aris » Sob 03.11.2007 17:03

Nechcem ťa strašiť, ale ja som to razn mala na svojom zvieratku a ono zomrelo :plac: Ale nešla som s ním k vetovi. Vlastne to je na dlhšie.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Dasty » Sob 03.11.2007 17:09

jaj...ja som mala kamosku kt. tiez mala toto so psikom...ale veto im dal dake lieky iniekciu a vraj sa uzdravila....cize ja neviem :cool: my sme to este nemali.........
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod bassetka » Sob 03.11.2007 17:15

Jak alergia ,tak plesen sa da liecit a nie je smrtelna .Napis ,ake psikovi robili vysetrenia a skusim ti poradit.Ani jedno ,ani druhe sa neda poznat len pohladom.Ak sa ale ma zacat liecba,mali by sme vediet,o ce sa jedna.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Mia » Sob 29.12.2007 23:08

po siahodlhych vysetreniach sa nakoniec ukazalo ze to boli parazity...a z najhorsieho je vonku .zacina byt aktivna a uz zarasta :smile: ...super je to uzasny pocit
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

poved

Poslaťod Grissom » Ned 30.12.2007 0:19

My sme mačkám dávali sporanox a natierali sme postihnuté miesta lamisilom. A vdakabohu sme sa zbavili pliesní... :ach:
Grissom
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 30.12.2007 8:17

fuha, tak to je nepríjemné.
Napíš čo za parazity to sú a ako a pri akej príležitosti sa prejavili. Možno to niekomu niekedy pomôže. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

plesne

Poslaťod Tatiana » Ned 30.12.2007 14:09

moj znamy pouziva nejaky roztok na jagosov ked chytia nieco v lese,nespomeniem si ako sa vola ,dostat to v lekarni,zaraba sa s vodou a pes sa tam okupe,a pouziva aj Canesten mast na ekzem,ten nazov je nieco s chlorom,ja osobne by som v tom psa neomocila ale zabera to,tak ak nic ine skus to,ja sa pokusim zistit presny nazov
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Mia » Ned 30.12.2007 23:00

To ake parazity to boli neviem ...a neviem ci vobec to aj veto vedel ,lebo sme toho uz vyskusali strasne vela a ked lieky a rozne vodicky na plesne nepomahali,tak nam dal take lieky silne proti parazitom a hned za 4dni bolo vidno obrovske zlepsenie
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Re: poved

Poslaťod bassetka » Pon 31.12.2007 15:10

[quote="Grissom"]My sme mačkám dávali sporanox a natierali sme postihnuté miesta lamisilom. A vdakabohu sme sa zbavili pliesní... :ach:
Mozno by nebolo marne dat macicky zaockovat,aby sa im ochorenie na plesen nevratilo,ako sa to casto stava.Spory prezivaju v prostredi aj 2 roky a macicky byvaju casto bezpriznakovi nosici ochorenia.Pre psikov sa daju pouzit protiplesnove kupele a liecba tabletkami.Tabletky sa musia davat dlhsiu dobu,preto ja lepsie ich nasadzat az na zaktade kultivacie plesni na specialnom mediu a po mikroskopickom vysetreni.Po prelieceni je vakcina aj pre psikov.Na male loziska sa daju pouzit aj masticky,alebo spreye.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Plesne, trichofycia

Poslaťod mira » Uto 04.03.2008 1:05

prosim o radu.nasi psy sa nakazili touto plesnou od macky.psy mame v byte a teraz mame plesne vsetci-cela rodina.pouzivame na natieranie cosi co sa zaraba do vody a maste batrafen a exoder.trva to uz asi 3-4tyzdne a este sa obcas objavia nove loziska.som z toho uz az histericka.dakujem za radu!
mira
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: trichofycia

Poslaťod Tatiana » Uto 04.03.2008 12:59

ja som nasla ze tuto plesen prenasaju hlavne ovce a kozy,pri mackach sa jedna skor o svrab,liecenie u zvierat je potrebne aj dlhsie po odzneni priznakov,pouzivat rukavice,liecbu urci vetko,u macky plesnove ochorenie vyvolava druh Trichophyton,preto asi to myslis lieci sa to pripravkom Myco-decidin,Fungicidin,Visorit a pod,prevencia je predchadzat aby bol kontakt s chorym zvieratom ,psov nekupeme a nenechame zmoknut,dezinfikujeme misky,pomocky na cistenie,lozko,okolie,pouziva sa Chlorseptol,predmety ktore to znesu opalit plamenom,celkove sa moe podavat Griseofulvin,to je vsetko co som nasla,dufam ze ti to pomoze a prajem ti skore uzdravenie celej smecky :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: trichofycia

Poslaťod bassetka » Uto 04.03.2008 19:29

Macka je casto nosicom plesni a nemusi mat ziadne kozne priznaky.Ak sa potvrdil vyskyt plesni musite liecit vsetky zvierata v domacnosti.Psov,ak sa da,treba ostrihat,podavat im v tabletach lieky proti plesniam az do negativnej kontroly.Urychlit liecbu mozete kupelom proti plesniam.Celkova liecba sa tyka aj maciek.Po liecbe je moznost psov ,aj macku zaockovat.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: trichofycia

Poslaťod mira » Uto 04.03.2008 20:49

velmi pekne dakujem.skusim pouzit vase rady aj ked to bude tazke.psy su v byte a to by som musela vyhodit polovicu zariadenia ale posnazim sa.horsie to bude s nami cloviecikmi-nas sa neda zaockovat?aj tak este raz vdaka
mira
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: trichofycia

Poslaťod ivanN » Pon 17.03.2008 11:59

ako sa toto ochorenie prejavuje? moj pes ma na prednej nohe s vnutornej strany ako keby vyhryzene tak cm štvorcovy hole miesto bez srsti a ma to take suche ako keby sa mu to šupalo... neviem to knicomu priradit :ua:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Choroby