Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Madnesska » Pia 14.11.2014 12:53

boli sme sme s tým u veta, vraj to je kvasinková infekcia, dostal nejaký roztok čo nám odliali neviem už aký :ua: + masť bactroban. ALe ako som mu to vyčistila a natrela po pár minútach som si všimla, že tie tie pľuzgieriky čo mal na vrchu toho odretého nosa mu popraskali a mal to krvavé. Neviem či je to v pohode alebo mu to nemám dávať na ten oškretý nos ale iba na tie biele fliačiky :nwm:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Efa » Pia 14.11.2014 13:40

veď zavolaj veterinárovi a spýtaj sa ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Kožný problém

Poslaťod Sashaaa » Pia 14.11.2014 13:56

http://schimikova.tumblr.com/post/102604471012

Mojmu psovi takto zo dna na den vypadala srst na uchu, nevyzera ze by ho to svrbelo, alebo bolelo, neviete co to moze byt?
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Whip it » Pia 14.11.2014 16:30

Najpravdepodobnejsie plesen/demodex/folikulitida. Nie su to ale jedine ochorenia prejavujuce sa lokalizovanou alopeciou, treba zajst na vysetrenie kazdopadne.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Baterka » Pia 14.11.2014 16:54

Whip it píše:Nie nie, do rany ho nepustaj, rozlize si to a bude sa to hojit pomalsie, pripadne sa to moze zapalit. Ak je to take zle a nema ine zdravotne problemy (najma s pecenou, imunitne), tak si u veta vypytaj nejaky lokalny kortikoid proti svrbeniu na par dni. Konkretne mam na mysli Cortavance sprej, ale priprav sa, ze to bude stat okolo dvacky.


Ok, a nejaký tip na niečo čo urýchli hojenie ? :ach:
Baterka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Prievidza

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Sashaaa » Pia 14.11.2014 17:38

Tak nakoniec som bola na veterine a ani oni nevedia. Mam to sledovat a keby sa to zvacsovalo, prist sa ukazat
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Whip it » Pia 14.11.2014 17:52

No, na zaciatku to nikto nevie od pohladu :lol: . ---> treba spravit vysetrenia, minimalne zoskrab, a kuknut pod mikroskop, ci tam nebude ten demodex, sranda na 5 min a aspon jednu vec mozes hned vylucit/potvrdit.
Chod kuknut ineho veta, ak teda tito nic neurobili. :ach:

Baterka, odpisala som ti uz vyssie, no asi si si nevsimla. Skus propolisovu masticku, alebo z tych veterinarnych mast Alaptid.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Baterka » Pia 14.11.2014 18:10

Whip it píše:No, na zaciatku to nikto nevie od pohladu :lol: . ---> treba spravit vysetrenia, minimalne zoskrab, a kuknut pod mikroskop, ci tam nebude ten demodex, sranda na 5 min a aspon jednu vec mozes hned vylucit/potvrdit.
Chod kuknut ineho veta, ak teda tito nic neurobili. :ach:

Baterka, odpisala som ti uz vyssie, no asi si si nevsimla. Skus propolisovu masticku, alebo z tych veterinarnych mast Alaptid.


ok vyskúšame, ďakujem:)
Baterka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Prievidza

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod lucik » Sob 15.11.2014 8:03

no inak toto ma na veterinaroch fascinuje, ked poslu cloveka domov bez vysetrenia, ze "nevieme, treba sledovat" :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Sashaaa » Sob 15.11.2014 10:59

Ja som bola tiez prekvapena, ale tak na vystavy nechodime, neboli ho to a nezvacsuje sa to, takze zatial zbytocne do toho rypat, aj ked sa mi to nepaci a povedali, ze je dost mozne ze mu tam uz nenarastie nova srst
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Whip it » Sob 15.11.2014 11:18

Najlepsie je, ked za to nic este musis aj platit...snad si aspon nic neplatila.
Vystavy nevystavy, to je fuk, ale toto je take alibisticke vyhlasenie. Netreba robit hned biopsiu, ale na ten zosrab fakt treba len zakladny skill. Nechcem byt zla (a neber to ako vycitku voci tebe), ale ked opada polka psa, uz to bude na riesenie ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Sashaaa » Sob 15.11.2014 16:32

Dobre, je to sumafuk ci chodime alebo nechodime na vystavy ale ako som uz spominala, neboli a nesvrbi ho to. Keby to bolo vazne tak hadam to vetosi riesia ach. A nebojte sa nenecham ho vyplznut celeho...
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Baterka » Ned 16.11.2014 12:06

Baterka píše:
Whip it píše:No, na zaciatku to nikto nevie od pohladu :lol: . ---> treba spravit vysetrenia, minimalne zoskrab, a kuknut pod mikroskop, ci tam nebude ten demodex, sranda na 5 min a aspon jednu vec mozes hned vylucit/potvrdit.
Chod kuknut ineho veta, ak teda tito nic neurobili. :ach:

Baterka, odpisala som ti uz vyssie, no asi si si nevsimla. Skus propolisovu masticku, alebo z tych veterinarnych mast Alaptid.


prosím ťa, a s masťou VETRAMIL máš nejakú skúsenosť?
Baterka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Prievidza

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Whip it » Ned 16.11.2014 13:02

Osobne na svojich nie, ale kamoska si to kupila pre svojho, ma to sice trosicku inu indikaciu pre pouzitie, no urcite vo vasom pripade neuskodi. Mala by mat pre psa dokonca neprijemnu prichut, takze mozno ho to odradi si do toho ist...ale kamoskin pes si to zlizal aj tak.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Baterka » Ned 16.11.2014 13:11

Whip it píše:Osobne na svojich nie, ale kamoska si to kupila pre svojho, ma to sice trosicku inu indikaciu pre pouzitie, no urcite vo vasom pripade neuskodi. Mala by mat pre psa dokonca neprijemnu prichut, takze mozno ho to odradi si do toho ist...ale kamoskin pes si to zlizal aj tak.


hej hej, aj moj by si to zlizal ... ja uz tak troska neviem co snim a kedy sa mu to pekne zahoji, lebo ked je doma a nema to zaviazane a ma len golier tak je uplne sialeny, akokeby si tu labu nahanal ...az ked mu to zaviazem je klud :hmm:
Baterka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Prievidza

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby