Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Bad » Pia 07.02.2014 20:48

Používám přímo gel (hnusný sliz) z rostliny,list podélně rozříznu a vyškrábnu, prý to jde i vytáhnout stříkačkou.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.02.2014 21:11

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod janajka » Sob 08.02.2014 9:15

Dik, a ma s nou tu niekto skusenosti?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod MisheliQ » Sob 08.02.2014 14:22

Offtopic: Skusenosti osobne nemam iba ju poznam z prednasky. Mozes skusit kontaktovat aj ceskych veterinarov-dermatologov len ja si teraz ani za nic neviem spomenut na meno :/. Jedneho som nasla MVDr. Jan Rybníček, DipECVD MRCVS
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod drymarchon » Sob 08.02.2014 16:05

mate niekto skusenost s praskanim pokozky na semennikoch? akumovi zvykla praskat koza ked bol sneh alebo velmi mrzlo. teraz mame ale zase problem a to u nas nebol ani sneh, ani nijak extra zima. u veterinara sme to riesili uz predtym niekolkokrat, dostal tekute antibiotika, aj nejake pripravky na hojenie, ale vobec to nezaberalo. bol mi poradeny od znamej detsky zasyp. vyskusali sme a pekne sa to spravilo. inak to mal skor take suche, chrastove. teraz sa mu ale chrasta odlupila a je tam uz len taka tenucka koza, vyzera to dost nepekne, ale nie je to mokvave, ani ho to nejako neboli. co by ste na to poradili? prikladam foto

Obrázok
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Noelle » Pia 21.02.2014 10:28

Dnes ráno som Nelly našla vypadanú srsť a vyrážky, na krku vypadanú srsť - to si neškrabe a na brušku vyrážky, to som si všimla, že si škrabala. Večer bežím k vetovi, ale som z toho nervózna, dúfam, že to nebude nič nákazlivé pre ďalšie zvery, lebo ma picne a dúfam, že na to nebude treba nejake ultra chemické lieky, to by som rada Nelly od toho ušetrila. Keď chytila od kocúrov pleseň, tak sme sa úspešne vyhli chémii a liečili sme to prírodnou cestou. Ani nie som schopná robote normálne fungovať, stále na to myslím.
Prílohy
krk.jpg
brucho.jpg
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod renqa » Pia 21.02.2014 22:59

Neviete niekto ako si poradiť s kvasinkami na papuľke? Tvorí sa mu to pod spodnou čeľusťou a koža mu tam akoby šupinatie. Také hnedé až čierne šupinky sa mu tam robia a srsť tam má polepenú. Potieram mu to octovou vodou, ale nič moc. Neviem síce presne ako by sa to malo riediť, takže to robím len tak "od oka". Aj ho to svrbí a preto si buď papuľku vytiera kde sa len dá, alebo si škriabe bradu. Máme šampón Malaseb ale moc sa tam nedá aplikovať, keďže je to úplne pri ďasne.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299


Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod maira6 » Sob 22.02.2014 12:53

skús niektorý z prípravkov z baron.cz. Ja od nich používam kvapky na uši a nastalo výrazne zlepšenie (po kvasinkovej infekcii). Taktiež ústna hygiena a šampón sú veľmi dobré.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Noelle » Sob 22.02.2014 13:26

Takže, mi po včerajšej návšteve u veta nevieme čo nám je, ale máme "pre istotu" nasadené ATB :ua:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Madnesska » Sob 01.03.2014 12:00

čo poviete, čo to je? má to na posledných 4 bradavkách už odkedy ju máme, ostatné vyzerajú zdravo... môže to byť spôsobené sterilizáciou?

Obrázok
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Juraj1 » Ned 02.03.2014 20:23

Na nemocnou kůži zvířat pomáhá chytrá houba: http://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detai ... tra-houba/
P.S.: existuje i pre ľudí, stavebníctvo, rastliny
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod renqa » Sob 29.03.2014 13:28

My máme už asi 2 mesiace problém s kvasinkami na labkách. Nie a nie sa toho zbaviť. Dávam mu na to šampón malaseb, skúšali sme prurivet ale zle sa mi to aplikovalo, teraz máme imaverol (taký roztok, čo sa rozrobí vo vode), ale nič moc. Labky sú stále začervenané a občas sa robí medzi prstami taký maz. :ua: Okrem toho to má aj na papuľke, prenáša si to z papuľky na labky a naopak. Nemáte niekto skúsenosť s niečím, čo vám na to pomohlo?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod MisheliQ » Sob 29.03.2014 13:40

Renqa nasadila by som ešte probiotiká s enterokokmi, najväčšie sídlo imunity je práve v čreve a kvasinky sa prejavia ak je imunita oslabená
a neviem čím kŕmiš, ale ľahko stráviteľné sacharidy vyživujú tieto kvasinky, takže by som ich úplne vylúčila z jedálnička
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod renqa » Sob 29.03.2014 13:44

Miška, ďakujem za radu. Tiež som rozmýšľala, že skúsiť niečím posilniť imunitu, ale nevedela som čím.
edit.: ozaj, ešte by ma zaujímalo či by nebolo vhodnejšie začať pridávať acidko a jogurty ako pchať zas do neho nejaké pilulky.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby