Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Svrab / Ekzem ?

Poslaťod janibambulka » Sob 05.09.2009 10:21

Pred dvoma týždňami sme boli u veta s tým,že sa naša kika hryzie do zadných stehienok...prišlo mi to akoby si aj vytrhávala srsť...veto povedal,že má plné análne žľazy a že to jej podráždilo pokožku....vyprázdnil jej ich a pichol injekciu na ukľudnenie pokožky....to drastické hryzenie prestalo....ale mám pocit že sa jej to zase vracia...prezerala som jej kožu,ale nič tam nemá...ani krvavé ranky...neviete,čo to môže byť? dúfam,že nie svrab....
Obrázok
janibambulka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 362
Bydlisko: Stříbro - ČR

Re: Ekzém - Labrador

Poslaťod ...staffbull » Ned 06.09.2009 10:00

Angel_a píše:Ahojte psíčkari, asi pred 3 mesiacmi sa môjmu 1-ročnému labradorovi objavil ekzém na chrbáte boli sme u veterinára a dal nám injekcie a repík po týždni sa mu to vyliečilo po ekzéme ani stopy ale tieto všetky prípravky nás vyšli dosť draho aspoň pre mňa vyše 1000,-skk a teraz pred 2 dňami sa mu začal tvoriť na nohe zatiaľ len taký maličký krúžok ekzému a na iných miestach má aj taku červenkastú kožu tam sa mu bude asi tiež tvoriť...prosím poraďte mi ako by som sa oňho mala starať a predísť tomu kúpila som mu aj šampón proti ekzému zajtra ho vyskúšam dúfam že zaberie ale viem že sa mu to môže znova vrátiť blchy vôbec nemá a myslím že to má od toho tepla...no neviem či tu neplati to staré porekadlo AKÝ PÁN TAKÝ PES lebo aj ja som mávala odmalička ekzém..tak pls poraďte...papa :no:


Vies co moj znami mal sty´mto tiez problem.Ma velkeho svajciarskeho slasnickeho psa.Tiez sa mu urobil ekzem a nechce mu zmiznut. :ua: .Pre to ani nejde na world dog show 2009. :ua: .Bol u veterinara a tiez to iste.Pred tym mal rotvajlera a takisto mal ekzemi. :hmm: .Debatovali sme o tom a mozno to je aj s postreku (teda ak mas zahradu)alebo s nejakehj rastliny.Doteraz nikto nevie s coho to ma... :ua: :hmm:
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Svrab / Ekzem ?

Poslaťod silvia911 » Ned 06.09.2009 11:48

U nas to takto zacalo, tiez nam najprv jeden vet vytlacil analne vacky...

Ak uz ma vykusanu srst, asi by som z toho miesta dala urobit zoskrab na parazity. Kusanim noh sa vsak aj prejavuju rozne alergie, ci uz potravinove, alebo pelove.

Inak ani nas Andy nemal ziadne rany, len sa skrabal. Neskor sa mu objavili lupiny. Svrab by ma ani vo sne nenapadol, som si naivne myslela, ze ked zijeme v byte a nechodime velmi medzi psov, tak sa nas to netyka.
silvia911
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Kožné choroby

Poslaťod azizam8 » Pon 07.09.2009 14:04

meraja...ahoj..tak situáci sa vyvinula tak,že som k veterinárovi nakoniec nešla..náhle..kvôli financiám:-(..to ale tu rozoberať nejdem..kúpili sme v lekárni Betadine a potieram mu to 4 krát denne..po kŕmení mu papuľku umývam..vyzerá to už o dosť lepšie,ale nezmizlo to úplne...možno to umývanie ozaj pomáha :smile: ..tak uvidím,ako sa to ďalej vyvinie..hneď ako to bude možné,tak samozrejme navštívime veterinára...
azizam8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné choroby

Poslaťod meraja » Pon 07.09.2009 18:36

No to poznám,hlavne,že sa to aspoň minimálne zlepšilo.Tak to teda natieraj a dúfam,že sa to zlepší a nezabudni to úmývať lebo Hugovi som včera neumyla a dnes to má znova čiže sa to zjaví ihneď.Tak držím palce :ahoj:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kožné choroby

Poslaťod dana033 » Pon 07.09.2009 19:12

Hm prečítala som celú tému, ale nič čo by mi pomohlo. Môj pes bude mať rok a odvtedy čo sme ho priniesli, stále sa škriabe. No nie stále, medzičasom mu to akoby prešlo. Škriabe sa na krku, nemá ani vyrážky, ani chrasty, žiadne rany...iba mierne začervenanú kožu. Neviete čím by to mohlo byť? Nikde inde sa neškriabe. Najprv nám veterinár kázal ho kúpať vo vode s octom, ale bola už zima a nechcela som ho kúpať vtedy, keďže býva vonku. Na jar sme s ním boli a dal mu nejakú vodičku...po čase mu to prešlo a teraz som si všimla že sa zas pár dní škriabe. Čím to môže byť? Myslela som že by to mohla byť alergia na stravu, ale keď sme ho rpiniesli bol kŕmený granulami Friskies, my sme prešli na varenú stravu asi do 4-5 :nwm: mesiacov a teraz je na BARFe.
Veterinárovi určite pôjdeme, ale či nemá niekto podobnú skúsenosť, ale radu ...
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Kožné choroby

Poslaťod meraja » Uto 08.09.2009 14:09

Skús mu pridávať do stravy ROBORAN H.Ja ho psom pridávam,skoro vôbec nepĺznu a vypadaná srsť čo mal Hugo sa zlepšila.Neviem čo to má len ti radím možno to pomôže aj tvojmu.Sú veľmi dobré za dobrú cenu. :ahoj:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kožné choroby

Poslaťod azizam8 » Str 09.09.2009 13:45

meraja...ďakujeme.. :ahoj:
azizam8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Kvasinka Malassezia pachydermatis

Poslaťod zoja885 » Str 09.09.2009 14:30

Prajem pekny den,

chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s toutou kvasinkou a s tym, ako ju liecit.

Dakujem pekne.
Naposledy upravil zoja885 dňa Štv 10.09.2009 7:16, celkovo upravené 1
zoja885
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

Re: Baktéria Malassezia pachydermatis

Poslaťod Rauke » Str 09.09.2009 17:45

malassezia nie je bakteria ale kvasinka, cize sa pouzivaju "protiplesnove" pripravky: ketokonazol, klotrimazol.... a milion dalsich.

inac zmen prosim nazov tej temy na "Kvasinka Malassezia pachydermatis"
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kvasinka Malassezia pachydermatis

Poslaťod zoja885 » Štv 10.09.2009 7:19

Pardon, nevyznam sa v tom. Je to uz zmenene, dakujem za upozornenie :smile:
zoja885
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasinka Malassezia pachydermatis

Poslaťod zoja885 » Štv 10.09.2009 7:24

A prosim ta vies mi poradit nejaku masticku alebo nieco take? Mozem pouzit napr. canesten aj ked je to pre ludi?
zoja885
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasinka Malassezia pachydermatis

Poslaťod Rauke » Štv 10.09.2009 10:13

ano mozes kludne, canesten ma u.l. clotrimazol...

existuju rozne formy protiplesnovych lieciv- sampony, kupele, maste, spreje- zavisi to od toho aka cast pokozky a nakolko je postihnuta, prip. ci sa kvasinka nachadza vo vonkajsom zvukovode...

vas psik to ma kde lokalizovane? a co vam doporucil vet?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kvasinka Malassezia pachydermatis

Poslaťod zoja885 » Štv 10.09.2009 11:18

No nasej fenke sa to prejavilo pred rokom na nose a nad ocami. Take nepekne chrasty z toho mala, ktore si stale skrabala. Odvtedy sme zmenili granule, lekar nam odporucil specialne na srst, sampon peroxyderm (tusim tak sa to pise) a sprej clorexyderm a nejake lieky. To sme pouzivali a asi po 3 mesiacoch to pekne zmizlo a odvtedy to bolo celkom fajn. Ale teraz to ma znovu, skriabe si nos a obocie az do krvi, ked sa jej urobi chrasta, tak si ju rozskrabe... proste zacarovany kruh, stale dokola. Mam pocit, ze sampon a ten sprej neucinkuju.
Chuda vidim ze ju to strasne svrbi ale snazime sa na nu dozerat aby si to neskrabala.
zoja885
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

Re: Svrab / Ekzem ?

Poslaťod zuzulka232 » Pon 21.09.2009 22:50

Pisala si, ze Ta dost znepokojuju lakte prednych labiek a zhrubnuta koza na nich. Je mozne, ze to nesuvisi s terajsim Tvojim problemom, na laktoch maju psiky casto zhrubnutu kozu, su to tzv.otlaky, maju to otlacene miesta, ked lezia. Maju s tym problem hlavne velke plemena. Ale tazko povedat, ked to nevidim.. Napis ako sa dari :ahoj:
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby