Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné choroby

Poslaťod Sunny » Štv 30.04.2009 7:48

Aké granule miesto Eukanuby ste kúpili? A konkrétne ktorú Eukanubu kŕmite? Môže to byť klidne alergia na nejakú časť stravy, treba len prísť na to, čo mu vadí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kožné choroby

Poslaťod krmes » Štv 30.04.2009 13:59

ahoj, máme z našou fenkou už skúsenosť s exémom. Mám fr.buldočka, ktorý má k tejto chorobe bohužiaľ genetické dispozície. Pozrite sa na adresu :http://www.francouzsky-buldocek.cz/forum, tam už dlhšie popisujeme svoje skúsenosti s týmto problémom, ktorý je nepríjemný a pre majiteľa aj psa obťažujúci.
Ja liečim svoju fenku u homeopatky dr.Simony Mullerovej z Brna, cez email. Berieme tri mesiace hyppoaler.granule a pomaličky sa začína exém stabilizovať. Nemyslite si, že to prejde z mesiaca na mesiac. Tieto problémy sa najprv musia vyliečiť vovnútri organizmu, koža je až na poslednom mieste, ktoré sa zlepší!
Čo sa týka peňazí: za prvý mesiac sme do toho vrazili 5000 korun českých. Potom sme začali rozlišovať a uvažovať.
Dietne granule (ja mám RC hyppoaler.d21) sa dajú kúpiť lacnejšie na internete. Ale ešte lacnejšie som ich videla na internete v Krakove. Ak niekto nemá ďaleko do Polska, je to možnosť. Musíte ale kŕmiť aspoň 8 týždňov len granulami a nedať psovi nič iné. Ak sa exém skľudní, máte istotu, že je váš psík alergický na niečo v potrave.
Tiež po porade s homeopatkou robím fenke odvar z pupavy ,žihľavy :ahoj: :ahoj: a repíku, aby sme vyčistili organizmus. Myslím, že jej potom aj viac chutí jesť. Do vareného tiež pridávam čistú pokrájanú trávu, pupavu, žihľavu.
Odmietli sme kortikoidy, pozor na to, vždy sa spýtajte, čím vlastne liečite. Injekcie, masti proti svrbeniu, ak obsahujú kortikoidy, tak rýchlo ako pomôžu, tak rýchle sa exém vráti a ešte sa zhorší.
Antibiotiká jej akurát zhuntovali žalúdok a exém odolal!
http://krmes.rajce.idnes.cz/alergie/
pozrite sa, ako sme dopadli po kortikoidoch. Dostali sme ich vo februári a koncom marca sme boli na tom tak ako boli.
Niekedy sa kortikoidom nedá vyhnúť, ale je treba mimoriadnu opatrnosť, inakšie môžete zničiť psíkovi zdravie natrvalo. Zverolekár, ktorý predpíše na prvý šup kortikoidy, nemá u mna šancu!

A ešte kontakt na homeopatku z Brna:http://trojskykun.com/
je to adresa, na ktorej si každý, kto má rád psov nájde niečo, čo ho zaujme a poučí sa. Všetky jej poznatky sa mi nakoniec potvrdili.

držíme labky všetkým atopikom.......
krmes
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Kožné choroby

Poslaťod michellka » Str 06.05.2009 8:44

Ahojte, mam velkeho bradaca s cushimgtonom..Vypadala mu takmer cela srst, zacal uzivat vetoryl a to mu velmi pomohlo, no prisla jar a jemu sa vytvorila podla veterinara alergia, dostal antibiotika a sampon... po troch tyzdnoch je to este horsie, mieta na chrbte su posiate chrastami a su opuchnute, najhorsie je ze to strasne pachne.. zijem v belfaste a tu lekar najprv nasadi nieco a az po tom ked to nezaberie robi testy..po okupani je pokozka v poriadku tak na jeden den a potom je to spat..Neviete niekto poradit, hlavne ako predist skrabaniu a tomu zapachu? vysledky budu tento tyzden, ale je tazke len tak necine sediet a pozerat sa ako vas milacik trpi... Dakujem
michellka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

kvasinky

Poslaťod janka753 » Sob 09.05.2009 13:49

Ahojte
Náš Aldo, americký kokeršpaniel, má 10 rokov, práve dnes :-) a samozrejme s pribúdajúcim vekom mu aj koža viac ovísa. No a teraz máme taký problém, že v záhyboch na papuľke, ktoré sa mu teda viac zvrásnili, sa mu tvoria kvasinky a straaaašne to zapácha a asi ho to aj trošku bolí, keď sa mu to snažím vyčistiť. Okrem toho, teraz ide leto, čiže aj keď pije vody, alebo mu je horko, slintá, a to je ideálne prostredie na kvasenie. Dostala som radu, že mu to mám dezinfikovať, aj som dostala taký roztok už namiešaný, tak uvidím, či mu to pomôže. Avšak jedna pani, ktorá nám ho striháva mi povedala, že takéto veci sa dávajú plasticky upraviť. Pretože tá srsť mu tam rýchlo rastie, všetko sa na nej zachytáva, teplo, sliny, žrádlo a tak dokola...A tak sa chcem spýtať, či niekto nemá niečo preverené, účinné...ďakujem

Janka a Aldo
janka753
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: kvasinky

Poslaťod calwen » Sob 09.05.2009 15:23

Ja som sa stretla najcastejsie s tym, ze kokrom robia tu spominanu plastiku - a je pokoj :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: kvasinky

Poslaťod Spark » Uto 12.05.2009 12:11

Kvasinky nemajú radi kyslé prostredie, takže octová voda alebo citrónová voda, alebo CitroGrep s vodou.

Avšak tie kvasinky sú na dosť blbom mieste, kde je stále vlhko, takže tá spomínaná plastika by asi bola najlepším riešéním, inak to bude boj nepretržitý.
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: kvasinky

Poslaťod Ajgul » Uto 12.05.2009 17:12

ahoj skús prípravok do uší.Nolvasan Otic cleansing solution nám pomohlo.
Ajgul
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: kvasinky

Poslaťod krmes » Str 13.05.2009 11:22

dobrý deň,

aj ja doporučujem utieranie tlamy slabým roztokom octovej vody. Je to cenove primeraná prevencia. Ja to robím našej fenke pravidelne, pretože z tlamičky si možné kvasinky roznáša po tele. Tento problém sa všeobecne volá: kokří koutky (našla som to na webe v češtině.) Takže nášmu buldočkovi niekedy hovoríme: ty náš kokří koutečku :smile:
Len v prípade, že sa do postihnutých miest dostane infekcia by som aplikovala antimykotiká, ešte lepšie čajovníkový gel, ako prírodné antiseptikum.
Snažím sa vyhýbať chémii a radšej uvarím odvar z pár listov žihlavy. :hi:
zdravím
krmes
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: kvasinky

Poslaťod janka753 » Pon 25.05.2009 21:02

Zverolekár nám dal antibakteriálny šampón, ktorým umývame každý druhý deň. Je to viditeľne lepšie, uvidím, či sa to vráti po minutí. Potom vyskúšam Vaše rady :-)
Ďakujemeeeeeeeeeee
janka753
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Kožné choroby

Poslaťod Betka » Štv 02.07.2009 19:51

My sme mali minulý rok o tomto čase bakt. dermatitídu- ľudovo povedané chrastičky po celom tele. Veterinárka vravela že to môže byť od bĺch, alebo zo špinavej vody Rimavy... Chúďatko, skorej sa hrozne škrabala, urobili sa jej tie chrasty, a nakoniec sme odišli s troma balíkmi antibiotík :plac: . A najhoršie je na tom, že sa po roku zas začína škrabať (blšku som nenašla, má aj obojok), a našla som jej aj prvú chrastu. Božeeee :plac:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Kožné choroby

Poslaťod Froni » Pon 06.07.2009 21:32

Ahoj aj ja mám labradora a tiež má problémy so srsťou ale jej to začne mokvať.... potom jej vystrihám to miesto a potieram hypermangánom (taká fialová vodička), preventívne však chodíme na vytláčanie žliaz(má nadbytok hormónov a aj to je jedna z príčin) :ua:
Práve včera sme boli u zverolekárky, lebo ani vodička nezaberala, si to stále škrábala až do krvi a dala jej injekciu proti svrbeniu a dnes už to vyzerá lepšie :) pomaličky sa to hojí :jop:
Froni
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Budmerice

Re: Kožné choroby

Poslaťod Betka » Uto 07.07.2009 9:52

Tak našla som jej pod krkom lysé miesta ... V pondelok pravdepodobne voláme veterinára, radšej teraz liečiť ako potom .. :ua:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Kožné choroby

Poslaťod Ivanka.P » Uto 07.07.2009 11:16

Froni píše:Ahoj aj ja mám labradora a tiež má problémy so srsťou ale jej to začne mokvať.... potom jej vystrihám to miesto a potieram hypermangánom (taká fialová vodička), preventívne však chodíme na vytláčanie žliaz(má nadbytok hormónov a aj to je jedna z príčin) :ua:


A nemôže to byť hot-spot Lebo v tomto čase sa s tým aj my trápime pod krkom.
viewtopic.php?f=11&t=2793&hilit=hot+spot
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kožné choroby

Poslaťod Froni » Uto 07.07.2009 21:28

Ivanka.P píše:
Froni píše:Ahoj aj ja mám labradora a tiež má problémy so srsťou ale jej to začne mokvať.... potom jej vystrihám to miesto a potieram hypermangánom (taká fialová vodička), preventívne však chodíme na vytláčanie žliaz(má nadbytok hormónov a aj to je jedna z príčin) :ua:


A nemôže to byť hot-spot Lebo v tomto čase sa s tým aj my trápime pod krkom.
viewtopic.php?f=11&t=2793&hilit=hot+spot


No veru, čítala som si celú tú tému a je to určite ono, ďakujem moc, zajtra hneď zbehnem do lekárne lebo nie nie sa to zahojiť :ua:
Froni
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Budmerice

Re: Kožné choroby

Poslaťod Silvush » Uto 21.07.2009 15:36

Ahojte! Ja mám podobný problém s mojím kokršpanielom (včera mal 5 rokov :angel: ) ... Z ničoho nič sa začal hrýzt do chvosta , mysleli sme že ma kliešta alebo niečo také ( odčervili sme ho a dali sme mu pripravok proti parazitom) no nič bolo to horšie ...rozhrýzol si to do ´´mäsa´´ a tiekla mu krv :ua: ...jasné bola sobota večer tak sme nemohli zájst k vetovi a preto sme mu nato dávali dezinfekčtnú vodu ´´Betadine´´...včera to akokeby ustúpilo tak sme chceli počkat , no dnes ráno mal už aj zapálene oči a bolo vidiet že mu niečo je a tak sme zašli k našej vetoške...prezrela ho...dala mu 2 injekcie a povedala nám že má podkožne vredy a zápal kože a podkožia... myslela si že je to od mačiek ...no mačky nemáme...dala nám tabletky(NISAMOX) na 2 dni ...a v piatok ideme na kontrolu.... :plac: nemáte s tým niekto skúsenosti ? dakujem
Silvush
Nováčik
 
Príspevky: 26

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby