Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné choroby

Poslaťod Denushka92 » Pon 03.08.2009 16:04

Ahojte. Mam psika shi-tzu a uz dlhsiu dobu ma na brusku a hore na labkach kde su zahyby take malé cervene bodky. Okolo nich ma taku ruzovu alebo risavu srst...zrejme to bude tym ze si to olizuje. A naozaj neviem co by to mohlo byt. Tie bodky niektore su takej tmavo hnedej farby ako zaschnuta krv a su po skupinkach. Neviem ako by som to este vysvetlila. Prosiim stretol sa s tym uz niekto? :nwm:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Kožné choroby

Poslaťod kimbo » Uto 11.08.2009 18:24

zdar..´potreeboval by som radu...mam fenu americkeho pitbula a ma 1 rok a na bruchu ma flaky a na nohach aj na inych miestach sa jej tvoria nejaku chrasticky alebo newjem jak by som tro nazval ako mam postupovat?
kimbo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Kožné choroby

Poslaťod Efa » Str 12.08.2009 6:59

kimbo píše:zdar..´potreeboval by som radu...mam fenu americkeho pitbula a ma 1 rok a na bruchu ma flaky a na nohach aj na inych miestach sa jej tvoria nejaku chrasticky alebo newjem jak by som tro nazval ako mam postupovat?

navštíviť veterinárneho lekára najlepšie so špecializáciou na dermatológiu a nechať spraviť mikroskopický rozbor zoškrabov z kože na postihnutých miestach ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Kožné choroby

Poslaťod azizam8 » Štv 13.08.2009 14:49

Ahojte.Chcela by som sa opýtať,či nemá niekto podobné skúsenosti.Mám doma 11 mesačného shar pei-a.Pred pár mesiacmi sa mu vyhodili na papulke také vyrážky, ktoré sú krvavočervené a po čase zase vyblednú.Vyrážka ale ostáva nezmenená, je vypuklá.Veterinár povedal,že to mávajú,že to je ako puberta :-).Kázali nám to potierať Alfadinom,že to pomôže.No, ale nepomáha..rozširuje sa mu to, už to má dokonca aj pri ňufáku :-(..Chystám sa k veterinárovi opäť, len by ma zaujímalo, či nemáte niekto podobnú skúsenosť.Ďakujem
azizam8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné choroby

Poslaťod Tessy » Pia 14.08.2009 20:17

Ahojte. Moja Amstaffka ma po tele, teda v okoli krku, kohutika a po chrbte take vyrazky. Vlastne take kopceky. Nema to otvorene, nieco ako ked ma clovek stipanec od komara. Uz jej to ciastocne ustupilo, ale vcera rano mala tym posiaty cely chrbat a aj po bokoch. Veterinar povedal, ze je to alergia a mam postupne zistit, na co je alergicka. Nasadil jej kortikosteroidy a sampon pre alergickych psov.Mam ju kupat 2x tyzdenne. Mate s tym niekto skusenosti u vasich psikov? S takymito podkoznymi vyrazkami?
Tessy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487
Bydlisko: Puchov

Re: Kožné choroby

Poslaťod meraja » Uto 25.08.2009 11:37

azizam môj neapolák má presne to isté na tlame a mal to aj po tele.Na tele mu to vetka povytláčala dala nám dajaký spray aby sme ho vystriekali a potom to prešlo-pubertálne akné.A na tlame,umývaš mu po nakŕmení tlamu?Lebo náš to máva keď mu tlamu po jedle neumyjeme.Keď sa mu to spraví potom to aj samo zmizne.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kožné choroby

Poslaťod katrynn » Str 26.08.2009 9:10

Ahojte, potrebovala by som vašu radu.... Môj havkáč má na koži svrbivé chrasty, ktoré si hryzie. Už sme to liečili antibiotikami, jedla hypoalrgénne granule. Nič nepomohlo, alebo pomohlo len na krátku chvíľku, vždy sa jej to vrátilo... Veterinár nám povedal, že podľa toho ako dopadnú výsledky krvných testov, jej nasadí kortikoidy :ua: Myslíte, že jej nemôžu ublížiť? Počula som, že je to riadne svinstvo. Podotýkam, že havo má už 12 rokov. vďaka za každú radu...
katrynn
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Svrab / Ekzem ?

Poslaťod helluska » Štv 27.08.2009 13:34

Mam doma 10-mesacneho krizenca. Pred tyzdnom sme ho doniesli domov zo psieho hotela, kde bol dva tyzdne. Ked siel do hotela, bol v poriadku, no po dvoch tyzdnoch sa vratil a po celom tele mal drobne miesta be z srsti. Nebol som poho ja ale moj tatik, preto som nevedela, co sa stalo. Mysleli sme si, ze ho pri hre dokusali ini psi, lebo on dost dobiedza a obcas za to schyta. Aj ked sa priznam, zdalo sa mi to az prilis na tu kratku dobu. Pred dvoma dnami som sa rozpravala s majitelkou hotela, ktora mi povedala, ze ona si myslela, ze on uz prisiel k nej dohryzeny, lebo ked ho cesala, sli z neho dolu chrasty. To sa mi zda velmi zvlastne, lebo doma sa s nim mazname a ma dost kratku a riedku srst na to, aby sme si nevsimli tolko chrast... Dost ma to cele vylakalo, tak som vcera bola u veterinara. On povedal, ze je to bud svrab, alebo ekzem - sposobeny alergiou. Ak by to vraj bol svrab, skrabal by sa od rana do vecera a cele by sa to rychlo sirilo. No jemu sa to skor hoji a nove miesta sa netvoria. Skrabat sa skrabe na hlave a pod papulkou, tam ma este dve male chrasticky. Kuse si okolo chvosta a na zadnych labkach, ale ked som ho na tych miestach prezrela, nemal tam nic, ani chrasticky ani hole miesta. A skrabanie ani kusanie nie je velmi intenzivne, aj ked podla mna castejsie na to, aby bolo normalne. Veterinar nam dal v striekacke roztok, nazov ktoreho si nepamatam, ale obsahuje to antibiotika a kortikoidy (dufam, ze si dobre pamatam). Ze sa mame prist o dva dni ukazat.
Tie hole miesta ma na zadnych labkach asi najviac, jedno vacsie na hlavicke medzi ockami, jedno na prednej labke. Chrbatik je pekny, nic tam nema. Co ma ale znepokojuje, su lakte prednych labiek, kde ma cervene zhrubnute miesta.
Co sa stravy tyka, jedol granule Trainer natural. Kym bol v hoteli, dojedol ich a zacal dostavat arden grange. Aj po navrate sme mu ich kupili a chutia mu.
Jedine, co mi napada, ze jedel kuracie kosti a masko - bol na dedine so psikmi a neustrazili sme, co im vyjedol z misiek. Veterinarka nam povedala, ze kuracina je pre niektorych silny alergen.
Prepacte, ze sa tak rozpisujem, ale mam onho starost a velmi by som chcela, aby bol v poriadku. Viem, ze je tazke velakrat stanovit diagnozu, preto dufam, ze mi napise niekto, kto sa s podobnym problemom stretol.
Dakujem vopred
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Svrab / Ekzem ?

Poslaťod calwen » Štv 27.08.2009 13:48

A veterinar nerobil ster?
To by bola prva vec co by som ja chcela keby bol akykolvek kozny problem...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kožné choroby

Poslaťod azizam8 » Štv 27.08.2009 14:34

...meraja...nie,neumývam..utieram iba suchou plienkou..skúsim umývať..budúci týždeň sme konečne objednaný k doktorovi,tak som zvedavá...spomínal,že ak nezaberie alfadin,tak mu dajú dáke antibiotiká...
azizam8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Kožné choroby

Poslaťod meraja » Štv 27.08.2009 14:47

N dobre skús to umývať.Náš už nemá ani jednu vyrážku.A neviem či je vhodné kôli vyrážkam dopovať psa atb.Ne neviem,nebudem hovoriť keď neviem o čo sa jedná.Títo pokrčení psi to mávajú.Tak držím palce nech sa z toho dostane.A potom daj vedieť :ahoj:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kožné choroby

Poslaťod azizam8 » Štv 27.08.2009 14:57

meraja...s tými atb sa to ani mne nepozdáva...uvidím,čo navrhne ďalej...ďakujem..dám vedieť,to je jasné :ahoj: :ahoj: :ahoj:
azizam8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Svrab / Ekzem ?

Poslaťod helluska » Štv 27.08.2009 19:16

nerobil... ale ked pojdeme na kontrolu, budem na tom trvat
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Kožné choroby

Poslaťod lilian » Pon 31.08.2009 18:11

ja som bol dnes s mojim mopsikom u veterinara.skrabal sa a blchy nemal.a naisiel som mu chrastu.povedal mi ze je velmi rozsirena DEMOMIKOZA sa mi zda.dal mi antibiotika a za 10 dni na kontrolu.potom dam vediet
lilian
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: bosany

Re: Svrab / Ekzem ?

Poslaťod silvia911 » Pia 04.09.2009 9:00

nerobil... ale ked pojdeme na kontrolu, budem na tom trvat

Ak nerobil ster, urcite by som psikovi nedavala nic, co obsahuje kortikoidy. V priapade, ze by mal demodikozu, tak kortikoidy ju len zhorsia a spustia jej dramaticky priebeh. Ja by som uplne zmenila doktora....

Ten roztok mate riedit vodou a kupat v nom psika? Mna napadol bud Ectodex, Taktic, ale tu prostreidky, ktore neobsahuju antbitika a ani kortikoidy, pouzivaju sa na liecbu demodikozi a svrabu.

Na vasom mieste by som pozorovala, ako sa meni intenzita skrabania, ak sa zvysuje moze to byt svrab. AK by to bol ekzem, videli by ste aj loziska na kozi. Nam sa takto prejavoval svrab, skrabanie sa zhorsovalo z tyzdna na tyzden.

V kazdom pripade trvajte na steroch, vysetrenie na plesne, parazity. Svrab je tazsie najst. Informujte sa aj o liekoch, ktore by mal psik uzivat. Kortikoidy by som dovolila pouzit len ako poslednu variantu....
silvia911
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby