Pomočovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pomočovanie

Poslaťod Miki.no » Ned 26.05.2019 19:08

Zdravim

Mame problém s pomocovanim nášho psíka. Má 3 roky.Bola sterilizovaná a cca po trištvrte roka začali problémy s udržaní moču. Bol nasadený propalin, ale na ten po čase začala zle reagovať ( zvracanie) potom bol nasadený incurin, ktorý po mesiaci užívania vôbec nepomohol. Bol vyšetrený moč - všetko v poriadku. Bola aj na magnetickej rezonancii v Trenčíne kde tiež nič nezistili. Teraz bola čerstvo operovana kde jej urobili niečo ako plastiku ktorá by jej mala dopomôcť k udržaniu moču, ale už po pár dňoch sa problémy vrátili. Doktor vravel, že treba cca mesiac počkať kým sa všetko zahojí, ale dosť sa obávam, že ani ta plastika nepomôže. Najhoršie je po večernom venčeni, hneď ako prídeme si napr ľahne alebo sadne, po pár chvíľach už z nej tečie moc. Keď sa postaví doslova vystrekne. Niekedy je to aj hodinu v kuse co pri ležani alebo sedení tecie moč. Totálna kalamita v celom byte. Ráno a poobede na 90% s tým problém nemám. Všetko až večer po venčeni, kým nejdem venčiť všetko v poriadku.. Prosím Vás, nemáte nejaké rady alebo skúsenosti, čo ďalej?

Dakujem
Naposledy upravil Miki.no dňa Ned 26.05.2019 20:22, celkovo upravené 1
Miki.no
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Pomočovanie

Poslaťod Lindchen » Ned 26.05.2019 19:24

U nás tiež tak, rovnaké popisované problémy až večer. Ja mám ale skoro 13-ročného psa samca po operácii chrbtice. :nwm: Dávam savé podložky, všetko mám nepremokavé, často a všetko periem. Lepšie to asi nebude, ja už to nechávam tak, starý pes. :ua: Súcitim, ale nepomôžem. Neviem, čo s takým mlaďasom. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomočovanie

Poslaťod Barca » Pon 27.05.2019 9:46

Ahoj, nie som veterinár, takže sa ospravedlňujem, ak poradím zle. Googlila som si ten propalin a našla som toto: Přípravek Propalin se používá k léčbě hormonálně podmíněné inkontinence moči způsobené nedostatečnou funkcí svěrače u fen po kastraci – ovariohysterektomii.

Ja mám síce psa, ale tiež je inkontinentný. Začalo to asi pred cca 2 rokmi. Najprv sme to riešili u veterinára rôznymi atb, lebo mal aj zápal. Ale neprestalo to. Až som šla nakoniec v Brne na VFU na sono a tam mu zistili, že má slabý močový zvierač. Chodím s ním v Brne k MVDr. Kučerovi, je psí urológ a dal nám na to na výber buď nejaký sirup (už neviem názov) alebo efedrin. Nie som z toho nadšená, ale už vyše polroka mu dávam efedrin a výrazne to pomáha. Keď som raz skúšala v Ba vypýtať na neho recept, tak mi ho veterinár ani nevedel vypísať, zrejme sa tu s tým liekom nepracuje. Tak to len taký tip, na ktorý sa môžeš skúsiť spýtať veterinára :smile:
Naposledy upravil Barca dňa Pon 27.05.2019 10:06, celkovo upravené 1
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Pomočovanie

Poslaťod Lindchen » Pon 27.05.2019 9:51

Offtopic: Efedrín je prekurzor pervitínu, nemyslím si, že ho u nás "len tak" predpíšu psovi.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomočovanie

Poslaťod bibika » Pon 27.05.2019 9:53

Na sk trhu je liek, ktorého účinná látka je efedrín.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Pomočovanie

Poslaťod Barca » Pon 27.05.2019 9:58

Lindchen píše:Offtopic: Efedrín je prekurzor pervitínu, nemyslím si, že ho u nás "len tak" predpíšu psovi.


Offtopic: Viem, o lekárni v BA, kde majú veterinárne lieky a predpíšu ho. Tam ma vtedy ten bratislavský veterinár poslal, keď ho nevedel predpísať, nech mu napíšu, čo do toho všetko ide a mohol mi napísať recept :lol: .

A áno, viem, že je to prekurzor pervitínu, preto píšem, že z toho nie som nadšená. O všetkom sme sa vtedy bavili. Bála som sa, či sa mu nezmení správanie, ale má nízke dávky a žiadne vedľajšie účinky som nezaznamenala.
Naposledy upravil Barca dňa Pon 27.05.2019 10:00, celkovo upravené 1
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Pomočovanie

Poslaťod Lindchen » Pon 27.05.2019 10:00

Aj pre psy proti pomočovaniu?
Poznám iba sirup, ale ten je na kašel alebo potom injekcie.

Barca, jo, ja som sa na to totiž tiež pýtala pre Arisa, že či takému starému psovi efedrín a vraj sa to nezvykne predpisovať. :nwm: Zaujímavé, dobré vedieť. Pýtať to zatiaľ nebudem, snáď len, ak bude veľmi zle.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomočovanie

Poslaťod bibika » Pon 27.05.2019 10:15

Linda: jop, presne na to. A sú to tabletky.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Pomočovanie

Poslaťod Lindchen » Pon 27.05.2019 10:26

Kodynal aj tablety, to som nevedela. Je to bezpečné aj pre starého psíka? Problém so srdcom nemá, je vyšetrený. Na vnútroočný tlak sa ešte pozrieme, má problémy s očkom, možno by bolo dobré aj to kuk.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomočovanie

Poslaťod Miki.no » Pon 27.05.2019 11:26

Ďakujem za Vaše reakcie. A náhodou nejaké prírodné doplnky stravy, vitamíny alebo ovocie, ktoré by mohli byť podobné problémy niesu? Našiel som rôzne kvapky, ale všetko len pre človeka (napr. merisin - pupalkovy a tekvicový olej)
Miki.no
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Pomočovanie

Poslaťod Lindchen » Pon 27.05.2019 12:01

Používam toto:
https://www.2psy.sk/collections/bylinky ... cove-cesty
https://www.2psy.sk/collections/oleje-a ... jov-250-ml

Naoľko to pomáha a nakoľko je to marketing (a placebo), ťažko povedať, zdá sa mi, že to má zmysel. Psík je živší a napr. v sobotu a v nedeľu doma vôbec necikal a necvrkol.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomočovanie

Poslaťod Miki.no » Pon 27.05.2019 12:05

Lindchen píše:Používam toto:
https://www.2psy.sk/collections/bylinky ... cove-cesty
https://www.2psy.sk/collections/oleje-a ... jov-250-ml

Naoľko to pomáha a nakoľko je to marketing (a placebo), ťažko povedať, zdá sa mi, že to má zmysel. Psík je živší a napr. v sobotu a v nedeľu doma vôbec necikal a necvrkol.


Ďakujem, určite vyskúšam
Miki.no
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Pomočovanie

Poslaťod Miki.no » Str 18.12.2019 21:08

Zdravím, ja som sa chcel len spätne ozvať ako sme doriešili nás problém.

Našli sme liek s názvom "Caniphedrin"

Zo začiatku sme mali problém s dávkovaním, pretože písané bolo 3 tabletky na váhu môjho psa, ale to spôsobilo zvracanie, takže som musel zmeniť dávku. Postupne som prešiel na pol 1 tablety na deň. 10 tabletiek ma vyjde 6 euro. Čiže paráda. Lacné a úžasné riešenie pre môjho psa. Je ako vymenená, už žiadna kvapka moču.
Miki.no
Okoloidúci
 
Príspevky: 17


Späť na Choroby