Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Nevystretá labka

Str 21.11.2018 20:51

Zdravím, mam malého sibírskeho huskyho 3,5 mesačného, čistokrvného. Pred nedávnom som si všimol že velakrát keď je v sede, predné labky nemá úplne vystreté, zvyčajne má jedno alebo druhé v "kolene" pokrčené. V podstate "neprepne" to koleno do úplného vystretia ale má ho mierne pokrčené. Nadváhu nemá, veterinár ho pred dvomi týždnami videl, vraj je zdraví a pekne rastie. (síce som sa nepýtal ale verím že by nadváhu spomenul). Jedlo mu poctivo dávkujem, je pravidelne 4 krát menšie porcie. Niesom moc skúsený ohľadom chovania psov, preto sa obraciam s týmto problémom na vás, či je to niečo vážne a mám skočiť čím skôr k veterinárovi alebo ho len sledovať ďalej... Na dotyk ho to nebolí, ani jedno ani druhé koleno. Problém s chôdzou/behom nemá, a miluje skákanie, čo si myslím že by neobluboval, ak by ho to koleno pri dopade bolelo.
V priebehu zajtraška doplním tento problém o fotografiu, problém je že ho nemožno zachytiť nehybného, je strašne aktívny ako od huskyho čakať.
Ďakujem za prečítanie a prípadnú odpoveď.

Re: Nevystretá labka

Štv 22.11.2018 8:59

hovori sa tomu laket :no:
zalezi od toho ako sedi, foto by pomohla. ale ked si tak predstavim 3,5 mesacne steniatko, tak to sotva vie, ze ma 4 nohy, nie aby ich aj spravne pouzival. ak ho nic neboli, ak nekriva ani nema ine tazkosti s pohybom, bude to asi ok, proste si len krivo sadne. pre tvoj klud v dusi ho mozes zobrat pozriet vetovi. ak sedi takto nejako, je to normalny steniatkovsky neporiadny posed https://i.pinimg.com/originals/cc/aa/1d ... 09c45f.jpg
Odoslať odpoveď