Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Zvýšená močovina v krvi

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zvýšená močovina v krvi

Poslaťod andrea640 » Str 14.11.2018 13:14

Ahojte. Môj psík sa volá Nemo, je to čivava a má 13 rokov (o pár dní bude mať 14). Nemo má šelest na srdiečku, berie na to už dlhšie lieky Cardisure, ktoré mu pomáhajú. V močovom mechúri má močový kameň, ktorý má priemer asi 1 cm. Nemôžeme mu ho dať vybrať, pretože anestéza je v tomto veku riskantná. Zatiaľ mu nerobí však žiadne problémy.
Asi pred dvoma mesiacmi mu začali zlyhávať obličky. Bežali sme na kliniku, nechali si ho tam na infúziách. Nosili sme ho tam niekoľko dní. Keď bol stabilizovaný a vzala som si ho domov, v priebehu niekoľkých dní ho začalo motať, nevedel udržať rovnováhu a pri chôdzi ho ťahalo do strán. Krížili sa mu nohy a chodil tak ťarbavo. Vo výsledkoch z odberu krvi sa ukázalo, že všetky hodnoty má dobré, až na močovinu (urea). Jej hodnota by mala byť maximálne 9,6, Nemovi ju namerali vysokú okolo 45. Obličkový parameter SDMA mal tiež zvýšený, mal by byť maximálne 14, Nemo mal 23 (čo nie je až také hrozné). Zverolekár začal skúšať rôzne lieky na upravenie krvného tlaku, aby močovinu dotlačil z obličiek von. Najskôr Cardalis, avšak po dvoch týždňoch boli hodnoty rovnaké. Potom pridal lieky Telmisartan, avšak po dvoch týždňoch mu tieto lieky zvýšili hodnotu SDMA a močovina ostala rovnaká, preto sme ich vysadili a vrátili sa k Cardalisu. V priebehu času si Nemo trochu zvykol na jeho stav a prestalo ho motať, bol aktívnejší. Posledné tri dni však zase začal strácať rovnováhu. Dnes sme boli na kontrole a SDMA mal znovu okolo 28, ale močovinu v krvi mal nemerateľnú (takže okolo 50-60). Vzali mi ho na infúzie, pretože tie mu ju jediné znížia a bude mu lepšie.
Nemáte niekto skúsenosť s niečim podobným? Neviete, ako sa dá močovina v krvi znížiť? Ja už som naozaj zúfalá a zdá sa mi, že ani zverolekár už nevie, čo má vyskúšať. Spravila by som čokoľvek, aby mal znovu všetky hodnoty v norme. Vopred ďakujem.. :plac:
andrea640
Okoloidúci

Barfer.sk

Späť na Choroby