Môj pes nemá jednu obličku

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Môj pes nemá jednu obličku

Poslaťod F.Skula » Štv 26.04.2018 15:07

Dobrý deň potreboval by som poradiť mám 8.5 ročného psíka zlatý retriever pred dvoma týždnami nám prestala jesť a piť začali sme jej dávať infusky 3dni v pondelok išla na krv a zistili veľké hodnoty keďže nemala poriadne prístroje utekali sme do najbližšej veteriny čo majú presnejšie prístroje. Tam sa nám to potvrdilo nemá červené krvinky a chronické ochorenie obličiek dali nám možnosť nechať ju tam v klietke 3dni na infuzkach alebo eutanazia. Vybrali sme 3 možnosť zohnali sme infusky a pána čo jej to bol chodiť pichať ku nám domou. Teraz v utorok sme našli ešte jednu kliniku kde jej spravili sono a po hodine hľadania sa nám ospravedlnil že on tam nevidí jednu obličku a druhá je úplne zdeformovaná keďže to zrejme mala od narodenia. Bol stoho v šoku a povedal že to za svoju prax ešte nevidel . Je možné že si ju fakt nevšimol ? Prestali sme jej dávať infúzie aj antibiotiká. Pes má nechuť jesť aj piť ale keďže sa pri nej striedame 24 hod tak niečo aj vypije aj zje ale strašne málo. Za dva dni zjedla 300g Mesa troška bieleho jogurtu a jednu piškótu a vypila asi 2 normálne mysky. Rád by som vedel či sa stým niekto stretol a či je možnosť psovy ešte pomôcť. Bolesti nema pretože chodíme snou aj na malé prechádzky a číra aj kaká pravidelne. Ďakujem za rady ak by bolo potrebné dáke informácie rád doložim.
F.Skula
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Barfer.sk

Re: Môj pes nemá jednu obličku

Poslaťod majjuna25 » Pia 27.04.2018 9:22

Ahoj,

ja som sa s tým nestretla u psa, ale sama mám od narodenia len jednu obličku - avšak druhá je (snáď stále) funkčná, pracuje na 100% i za tú, čo nemám. Lekár mi povedal, že sa to stáva, niekto celý život netuší, že má len jednu obličku, dôležité je, aby správne fungovala, bez problémov nahradí i druhú.

Mali sme však hafana - bolonského psíka - on mal tiež chronické zlyhávanie (oboch) obličiek. Ku koncu života vo svojich 14-tich rokoch tiež nám prestal žrať, bol apatický, mal veľmi zlé hodnoty krvi i moču. Vet nám tiež dal na výber: infúzky na 3 dni alebo eutanázia. Povedal, že pri týchto jeho výsledkoch, jeho veku a celkovom zdravotnom stave (mal i nádor na pečeni) je však skoro isté, že infúzky nezaberú a bude to zbytočné trápenie :ua: :plac:

To však nemusí byť prípad tvojho psíka - hlavne je o dosť mladší ako ten náš - neviem to posúdiť, najlepšie to posúdi veterinár. Veterinár doporučil už vysadiť atb a nedávať infúzky?
Držím moc psíkovi palce :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 999
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj pes nemá jednu obličku

Poslaťod Sunny » Pia 27.04.2018 9:27

Pre kľud na duši by som psa vzala ešte na nejakú inú, dobrú veterinu, kde majú sono, nech ho ešte poriadne vyšetria. Ale podľa príznakov (pes nežerie, nepije, zlé výsledky krvi - ale nikde nespomínaš hladinu močoviny v krvi? Tá je pri zlyhaní obličiek veľmi vysoká :nwm: ) to naozaj vyzerá na problém s obličkami a ak naozaj jedna nie je a druhá je poškodená a nefunguje, tak je to zlé :-( Jedine tie infúzie na zriedenie močoviny v krvi, prípadne sa do stravy pridáva myslím Ipakitin (tak nejak sa to volá), ale jedno aj druhé je len podporná liečba, obličky to neopraví.
Takže by som odporúčala čo najskor navštíviť pre istotu ešte jednu veterinu, držím palce nech sa táto diagnóza nepotvrdí :-/
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8160
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj pes nemá jednu obličku

Poslaťod pigie » Pia 27.04.2018 9:37

Tak isto moja teta fungovala s jednou oblickou, zistili jej to hadam az ako 50 rocnej! A oblicka fungovala hoc jedna az do konca jej zivota dobre. Mali sme v rodine ale 2 psov so zlyhavanim obliciek a tam to bolo bohuzial rychle :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9576
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Môj pes nemá jednu obličku

Poslaťod Buchťa » Pon 30.04.2018 8:26

Jiný vet, urgentně (nepíšeš, odkuď jsi).
Ipakitine (je i jiný prostředek při onemocnění ledvin, teď si nevzpomenu), přísná ledvinová dieta.
Nepíšeš hodnoty močoviny a kreatinu v krvi (vyšetření krve - nejen krevní obraz, ale i velká biochemka) ani výsledky moče (nejlépe moč odebrat sterilně, u veta kuk pod mikroskop + poslat do labáku).
Pokuď je zvýšená jen močovina, je to signál, že se něco děje. Pokuď i kreatin, tak jsou to skoro jistě obličky.
Pokuď jsou totiž zvýšené oba parametry (záleží také o kolik), tak to vypovídá o tom, že je již cca 75% ledviny "nefunkční" (krevní test SDMA je přesnější, upozorní již na cca 30-ti % poškození ledvin, ale ten je teď již zbytečný, pokuď má Tvúj pejsek teď vysokou močovinu i kreatin).
Pokuď má drobec zájem o život, na eutanázii je vždy času dost.
Prognózu Ti nikdo nemúže říci dopředu. Vše záleží od organismu pejska, od stanovené léčby - dobrý a zkušený vet, od dodržování pravidel krmení, léčby atd .... od majitele (kromě jiného).
Držím pěstičky, ať to zvládnete :smile: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2610

Späť na Choroby