Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod FenaNO » Pon 06.10.2014 8:32

Moju prvu fenu NO som musel koli nelecitelnym klbom dat utratit vo veku 6 rokov.
Moja druha fena ma 9 rokov a asi pred mesiacom som si vsimol stuhlost , stratu stability a chudnutie aj ked zrala bez problemov.
Pred 7 dnami dostala v poradi uz desiatu ockovaciu davku Eurican DHPPI2-LR.
Pred 3 dnami po ockovani sa stuhlost a nestabilita (naraza do prekazok a netrafi do budy ) silno zvacsila.
Zverolekar jej nameral teplotu len 38,1 takze jej nedal antibiotika a nukal mi lieky na utlmenie bolesti klbov.
Kedze ja som presvedceny o tom ze ide o nejaky atak na nervovu sustavu ( zapal stredného ucha, porazka, zaseknuta platnicky, borelioza,..?) nechal som aby jej pichol vitamin B12.

Na druhy den sa jej to trochu zhorsilo tak mi moj praitel zverolekar cez tel. poradil ze mam este skusit doxycyclin (dal som jej ho 3 hodiny po plnohodnotnej potrave).
Vcera vsak uz plnohodnotnu potravu o 16h vyvratila ale aj napriek tomu som jej o 18h dal druhu davku doxycyclinu.
Dnes jej skusim ponuknut len varenu ryzu a ak sa uplne nezosype tak jej este jednu davku asi dam.

Prosim aby ste mi poradili ak :
1. Existuju aj ine moznosti ataku na nervovu sustavu ako som vymenoval ?
2. Je 9,5 roku normalny vek pre FenuNO ked nemala ziadne stence a behal len po zahrade ?
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod lenka_1705 » Pon 06.10.2014 11:21

byt tebou uz som u ineho veta, lebo toto nie je sranda.. a nevyzera ze by to malo vobec suvis s klbami :oo:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod FenaNO » Pon 06.10.2014 13:45

Mohol by som ist na klinku do Trnavy ale ak to nie je atak sposobeny nejakym zapalom ( teda je to poraska, nador alebo zaseknuty stavec ) tak mi aj tak nepomozu.

Prave preto som sa pytal ci som nahodou nezabudol na nejaku inu liecitelnu pricinu ataku na nervovu sustavu.

Momentalne spokojne polihuje a pospava na dvore a vyzera to tak ze sa zmierila s tym ze konci.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Sunny » Pon 06.10.2014 13:47

Aj s porážkou, nádorom alebo stavcom sa niečo robiť dá, minimálne uľaviť psovi od bolestí...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod maira6 » Pon 06.10.2014 13:53

FenaNO, na tvojom mieste by som ju už v živote nedala očkovať. Prečítaj si tému o očkovaní, aké negatívne následky môže očkovanie mať. Teraz je už len dôležité, ako fenku dať znovu do poriadku.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod FenaNO » Pon 06.10.2014 14:47

Sunny píše:Aj s porážkou, nádorom alebo stavcom sa niečo robiť dá, minimálne uľaviť psovi od bolestí...


Bolesti nema lebo v pohode pospava a dokonca aj zyva .
Kamarat mi este povedal ze atak nervovej sustavy muze sposbit aj nejake vyvojove stadium pasomnice ale to sa vraj tiez neda liecit. Co sa tyka toho ockovania ja si myslim ze uz bola oslabena ( nador alebo staroba alebo,....? ) a ockovanie jej organizmus zatazilo natolko ze to nezvladla.

Tri hrste varenej ryze zatial nevysablila tak jej skusim este doxycyclin a Gynko Bilobu davat dalej.
Stoji to 10x menej ako navsteva Kliniky a moze to dokonca realne aj pomoct a to bez zbytocneho stresovania.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Bad » Pon 06.10.2014 15:24

FenaNO píše:Na druhy den sa jej to trochu zhorsilo tak mi moj praitel zverolekar cez tel. poradil ze mam este skusit doxycyclin (dal som jej ho 3 hodiny po plnohodnotnej potrave).
Vcera vsak uz plnohodnotnu potravu o 16h vyvratila ale aj napriek tomu som jej o 18h dal druhu davku doxycyclinu.
Dnes jej skusim ponuknut len varenu ryzu a ak sa uplne nezosype tak jej este jednu davku asi dam.

Jestli se nepletu, tak doxycykline je antibiotikum,které není určené psům, nesmí se podávat nalačno a zvracení je nežádoucí účinek tohoto léku. Takže se nutně nabízí otázka - není zvracení vyvoláno touto "léčbou"???
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod lila.claire » Pon 06.10.2014 15:57

Offtopic: ja som uz citala ze psa liecili doxycyklinom, ale to bolo v usa, nie u nas. a presne,pes z toho zvracal.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Renata » Pon 06.10.2014 17:28

inak ked si bol u veterinara na ockovani a povedal mu o stave tvojej feny, tak len zaockoval, zmeral teplotu a nic ine? zaseknute stavce, platnicky, borelioza ... atd to vsetko sa da vystreniami zistit a nehadat len tak a nasadit antibiotika, ktore aj tak nepomahaju :ua: ked ide o peniaze, tak si radsej mohol vynechat to ockovanie a dat za tie peniaze spravit krv. ockovat sa maju aj tak len zdrave psy.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Whip it » Pon 06.10.2014 19:18

Zaockovat sa moze len klinicky zdravy pes, pokial mala problemy, tak sa to ma odlozit, pripadne neskor zaockujem len povinnu besnotu. Dalsia vec je, ze priatel na telefone je fajn, ale nasadit lieky (Doxy) bez vysetrenia je nezodpovedne. Doxy nie je registrovany pre psov, dava sa humanny a aj to v urcitych indikaciach - intracelularne bakterie (napr. Borrelia, Chlamydia), ktora musi byt laboratorne potvrdena. Je to ATB, ktore sa uziva dlhodobo, aby malo efekt. Vseobecne, ked sa ATB uzivaju len tak tu dam, tu nedam, ako sa mi chce, tak si clovek koleduje o vznik rezistencie na ne a nabuduce uz nebudu ucinkovat a musia sa pouzit ine, ak nejake ine su.
To, ze naraza do prekazok a netrafi do budy moze byt neroveho povodu, ale moze mat aj poskodeny zrak, najskor degenerativne. Okrem infekcnych pricin sa moze jednat o metabolicke poruchy, mechanicke poskodenie, nador, atd. a na to je potrebne ju komplexne vysetrit, aby jej bolo mozne cielene pomoct.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod FenaNO » Uto 07.10.2014 5:28

Whip it , Velmi pekne Ti DAKUJEM za odborny nazor.

Moj lokalny navstevny a velmi ochotny veterinar bol u mna ockovat cca 16x ( 6x prva suka 10x tato druha suka ).
To ze tentorez mozno mala problemi uz pred zaockovanim a ja som ho na to neupozornil je len koli tomu ze tie problemi slabsi sluch mierne chudnutie horsia koordinacia pohybov som pripisoval veku 9,5 roka . Ak by som ho vsak aj bol upozornil tak si myslim ze okrem eventuálneho odmerania teploty ktora mimochodom nebola zvysena ani po prepuknuti problemov s CNS by ziadne ine vysetrenie neurobil.
Ako sa bezne overuje pritomnost borelie a chlamidie ?
Ktore metabolicke poruchy atakuju nervovu sustavu a ako sa zistuju ?
Aky je priemerny vek dozivania fenky NO v pripade ze nemala stence a nema ziadne problemi s klbami ?

S predchadzajucou sukou som bol s klbami na klinike tusim 3x a to len preto ze nemala 9,5 roka.

Inac ryzu som jej vcera daval v malých dávkach 3x a nevyvratila ju. Az manzelka si zial vsimla ze v zahrade dokonca zozrala aj to co vyvratila predvcerom. Kedze to uz znova nevyvratila tak som jej dal tretiu davku doxy. Ze vraj to mam davat 7-10 dni co urcite dodrzim.

Dolezite je ze fenka je ooovela veselsia aj ked ta koordinacia pohybov nie je este uplne v poriadku.
:jupi:
Som laik ale myslim si ze to bude chciet urcity cas na regeneraciu a zvysene prekrvovania CNS pomocou Ginko Biloba.
Tanakan je tusim najlacnejsi a neuskodi ani mne.

Proti comu ju mam dat zaoockovat ak nahodou dozije 1 rok ?
Vonku vôbec nechodi ale v zahrade mavam jezkouv a v zivom plote zial aj klieste. Kliestov mava chytených hodne a to aj napriek tomu ze davame tu vodicku tusim FrontLine na kozu do kohutika. Existuje nebodaj nejaky naozaj fungujuci prostriedok proti kliestom ?

Pozn.
Inac toto ATB vymysleli tusim Rusi a zvierata sa s nim liecia uz par desatroci.
Mne pred 35 rokmi na akvariove rybi zaberala len a len Tetracyklinova baza takze ja osobne by som ucinnost nepodcenoval. Upozornenie na inu skusenost alebo upozornenie na negativne dosledky vsak urcite uvitam.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Stanislava » Uto 07.10.2014 8:36

Offtopic: Prípravky s účinnou látkou Doxycyklín sú u nás riadne registrované aj pre psov a to v 2 silách. Je to vynikajúce ATB, ale ako píše aj Whip it - treba vedieť kedy a načo ho nasadiť a to nepovie ani priateľ na telefóne, ani Dr. Google.
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Whip it » Uto 07.10.2014 9:00

Offtopic: Vďaka Stanka za opravu, neviem, prečo som bola v tom, že je registrovaný len pre hosp. zvieratá :nwm: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod FenaNO » Uto 07.10.2014 9:15

Vidim ze mate skusenosti a znalosti takze by ste mi urcite vedeli odpovedat aj na otazky z predchadzajuceho postu ale chapem ze toto nespravne puzitie ATB vas nastvalo tak ze sa odpovede asi nedockam.

Inac,
Uz je ovela zivsia a co sa tyka stavu CNS v najhorsom stave zostava schopnost zraku takze asi to predsa len bude staroba alebo nador na mozgu ? Stabilita v nohách sa vsak zlepsila.
Zaujimave je ze uz pije omnoho menej a ovela viac spi.

Objavil som tiez ze aj chora pecen ( tj. ak sa toxiny vracaju spat do krvného obehu ) moze sposobit atak na CNS.
Neskusali ste niekdo pouzit Silimarin ?
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod hriva » Uto 07.10.2014 9:53

Toto tí nikto nepovie čo to je. Nikto. Bez poriadneho vyšetrenia sa to proste nedá zdiagnostikovať. Buď budeš tapat alebo zájdes niekde kde spravia všetko potrebné a budeš vedieť na čom pes je.
Podla mňa je hazard dávať psovi čokoľvek bez toho aby človek vedel aký má pes problém.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby