Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Sob 22.06.2019 11:31

Správy nie sú dobré... :plac:
Pôvodné príznaky bola zrejme slabá mŕtvica. Behaviorálne príznaky, zvracanie, hnačka, dychčanie aj dezorientácia a závrate do 3 dní pominuli, ale podľa opisu by mohli zodpovedať. To sme ani ďalej neriešili.

Čo sa týka nálezu: začnem ľahšími, chronická prítomnosť tyčiniek v močáku, bez bielkovín a sedimentu, takže pravdepodobne prichádzajú od inakadiaľ, t.j. z prostaty, ktorá je riadne zväčšená plus novotvary. Nešpecifický problém pankreasu, pakreatické hodnoty hraničné, veľmi bolestivý, vysoký choresterol, má sa nasadiť nízkocholesterolová diéta, ale teda nevieme aká, keďže prakticky nič iné nemôže jesť ako to, na čo je dlhodobo nastavený. Skúsim niečo pogoogliť a vymyslieť. Voda v brušnej dutine a nádory na pečeni, zatiaľ je funkčná, hodnoty na hornej hranici.
Papuľka zase krváca, bojujem. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Buchťa » Sob 22.06.2019 12:35

Lindchen, je mi to šíleně líto :plac: . Snažte se bojovat :jop: . Dej vyšetřit i srdíčko - to múže býti příčinou vody v dutině břišní :ua: . Napiš dr. Štouračovi na email, nám s Boninkou strašně pomohl, i s doplňky :yes: .
Zažila jsem si toho s Madam hodně, vím o čem píši. Užívej si každičkou minutu ...
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Sob 22.06.2019 12:36

Jooj, takze predsalen si mala spravneho tusaka, ze nieco sa deje?
Drzte sa!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod majjuna25 » Sob 22.06.2019 12:47

ou Lindi :ua: ešteže si s Ariskom šla na vyšetrenie, vôbec by som nečakala takéto výsledky :ua: držte sa!
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Sob 22.06.2019 13:10

Tušenie som mala, ale iné, toto som nečakala. Včera večer som si veru aj poplakala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Buchťa » Sob 22.06.2019 13:28

Linduš, Bobob ušla v pohodě ve čtvrtek 6 km špacír, svým tempem. V pátek byla také na chviličku, odpoledne se mi již nelíbila :ua: . Večer už vúbec ne, volala jsem s vetem. A v sobotu razila do BA i s Kajom. Zřítil se nám svět :plac: a v pondělí na echu už úplně :plac: . To jsme tam plakali s Kajčim oba :ua: . Seděla jsem v ambulanci na zemi a rumázgala, jako malé dítě. A to bylo Bonince jen necelých 9 let :ua: . Věděla jsem, že něco není v pořádku, ale takovou katastrofu jsem si nepředstavovala :plac: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Nisus » Sob 22.06.2019 15:01

Lindi, berie maly karsivan? Poznam jedneho psika, ktory prekonal mrtvicu a brala to a dala sa dokopy. To len k tomu prvemu. Ostatne veci, to neviem co. Na zvacsenu prostatu Dado bral Ypozane, ale teda tam uz ani svatena voda by nepomohla, kedze sme to zistili 2 tyzdne pred a teda primarny problem bol neliecitelny.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Sob 22.06.2019 15:21

A je vlastne kastrovany?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Buchťa » Sob 22.06.2019 15:41

Nisus píše:Lindi, berie maly karsivan? Poznam jedneho psika, ktory prekonal mrtvicu a brala to a dala sa dokopy. To len k tomu prvemu. Ostatne veci, to neviem co. Na zvacsenu prostatu Dado bral Ypozane, ale teda tam uz ani svatena voda by nepomohla, kedze sme to zistili 2 tyzdne pred a teda primarny problem bol neliecitelny.


Nisusko, pokuď není MRI vyloučen nádor na mozku, Karsivan není doporučován :ua: .
U Bo jsem nasadila Karsivan, místo Ipakitine a asi jsem udělala chybu (jen má domněnka). Bo by již žádnou narkózu nezvládla :ua: :plac: .
U obříka Karsivan nedávám, jsem sama zvědavá, co ukáže MRI mozku v úterý (nechci riskovat).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Ned 23.06.2019 6:33

wer, áno, je kastrovaný. Ale bol na základe nálezu na semenníkoch a prostate. Nejaký čas (vyše roka) to "spalo" a prostata sa nezväčšovala. Hypotéza je zatiaľ zápal prostaty, ktorá "posiela" do mechúra tie tyčinky, keďže v mechúri sa bielkoviny ani sediment nenašli. Počkáme ešte na pondelkové výsledky a nasadí sa dlhodobá liečba ATB. Predpoklad je, že prostata sa bude zmenšovať.

Nisus, Karsivan bral, len ako som balila v starom byte a vybaľovala v novom, tak som ho nevedela nájsť a nedávala som ho. :ua: Snáď ten výpadok toto nespôsobil, lebo ma porazí. :plac:

S tým cholesterolom neviem, no, vylúčila som všetko olejové, hoci ten konopný olej mu strašne pomáhal na alergiu. Sakra. :ua: CBD dávam, to sú len 2-3 kvapky. Našla som nejaké doplnky na zníženie, tak to ešte v pondelok prekonzultujem, či môžem dávať (cesnakové tablety má, niacín tiež, ešte chitín sa dáva). Ono to asi nejako extra nepomôže (ten choresterol súvisí asi s nálezom na pečeni a pankreasom), ale aspoň niečo z toho snáď bude.

Najhoršie je, že sa do tej prostaty a pečene bojím pichnúť. :ua: Mal by sa robiť aj RTG hrudníku a hlavne MRI mozgu, ale kde na to takto naraz vziať. A tiež... neviem, či by som šla do chemo, ak by bolo najhoršie...

Malý sa cíti dobre, má veľmi dobrú náladu, ten pankreas, zdá sa, povolil.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Ned 23.06.2019 7:28

Lindchen píše:Najhoršie je, že sa do tej prostaty a pečene bojím pichnúť. :ua: Mal by sa robiť aj RTG hrudníku a hlavne MRI mozgu, ale kde na to takto naraz vziať. A tiež... neviem, či by som šla do chemo, ak by bolo najhoršie....


Toto je uz to, co by som asi ani ja neriesila... :ua: moznosti na pomoc su obmedzene, ak vobec su, takze radsej si uzivat spolocne straveny cas a netravit ho niekde v ambulancii..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Ned 23.06.2019 7:33

A hlavne u deduška. Chemo nie je zázrak a vedľajšie účinky nie sú vôbec zanedbateľné. Chudák starý psík ešte toto odtrpieť s neistým výsledkom. Takže za mňa asi symptomatická liečba. Uvidíme, čo sú tie nálezy vôbec zač.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Buchťa » Ned 23.06.2019 7:35

wer píše:Toto je uz to, co by som asi ani ja neriesila... :ua: moznosti na pomoc su obmedzene, ak vobec su, takze radsej si uzivat spolocne straveny cas a netravit ho niekde v ambulancii..


:jop: :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Silvuch » Ned 23.06.2019 8:24

joj LIN, chemo neviem ci robia na SVK, to sa chodi robit do Viedne, lebo je to vraj prilis nebezpecne. :ua:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Ned 23.06.2019 8:30

Chemo sa robí aj tu, na viacerých miestach, ale no, neviem, či by sa mi chcelo trápiť týmto zviera. Záleží aj od prognózy a celkového stavu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby