Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 10:59

Prostata bola v novembri ok, ale dám pozrieť príp. aj to. Ďakujem.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Sob 30.01.2016 11:05

Tak v chrbtici je miecha, tlaci na nervy a tak sa to moze prejavit. Aj take skrkanie nechtov caste o zem moze byt sprievodny jav. Ale to fakt nemusi byt vas pripad zrovna.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Sob 30.01.2016 11:10

Nemusí, ale môže, radšej by som asi aj to riešila alebo aspoň pozrela. Kdesi som aj to čítala, že keď pes pri dotyku rukou na chrbte tak zatrasie kožou, že tiež čosi s chrbticou môže byť. Na chrbát sa nikdy inak nesťažoval, ale napr. tou kožou zatrasie :nwm: .
Som poplašená, lebo keď na mňa vytiahnu, že je to čosi vážnejšie v nejako počiatočnom štádiu a bude treba MRI, tak ja neviem no...

EDIT: teraz pozerám, že to nie je až také drahé, myslela som, že viac.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Sob 30.01.2016 14:11

Tak henta koza - to je blbost podla mna... To ako ktory pes je steklivy..:nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Sob 30.01.2016 14:19

Hugo ukvapkava cely zivot pri istej konstelacii a myslim, ze to naozaj nevie ovladat, hlavne ked ma plny mocak, co je terz dost casto, kedze sa nechcce chodit vencit casto. Ale on to urobi po zdvihnuti sa z lahu. A v sne mi to minule urobil aj Fry. Sa zdvihol a pod nim mlacka. Predtym nic a potom nic, takze zdravotny problem nepredpokladam... Mimochodom, to bolo vtedy, co spal s otvorenymi ocami, musel fest tuho spat :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod straka17 » Sob 25.06.2016 20:04

Ahojte všetci. Poslednú dobu náš labrador začal byť nevrlý na všetkých ostatných psov v domácnosti. Vrčí kedykoľvek, bez nejakej zjavnej príčiny. Má osem rokov, môže už toto byť staroba? Alebo máme hľadať v tom nejaký klinický problém?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 25.06.2016 22:53

pigie píše:Neviem kam s tym, tak to dam sem. Stretli ste sa uz s tym, zeby staremu psovi haprovalo travenie tak, zeby zacal chodit na velku potrebu raz za dva dni? Akoze ziaden problem na nom nevidim, len proste nie je to denne ako doteraz, ale robi to raz za dva dni. Prijem stravy vsak nezmeneny :nwm: (Nisus prepac, ze som si tuto temu nenechala najskor pre teba :haha: )

Podľa mňa nejde o "haprovanie", jednoducho sa hýbe menej, nerozhýbe toľko črevá.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Sob 25.06.2016 23:09

No jo, ale zerie stale tolko isto, ale vypadok z neho sa moc teda nezmenil tiez :ha: Zeby toho bolo viac alebo co, skor naopak, akoby mu na starobu travilo ovela lepsie... :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 25.06.2016 23:10

Možno toho ozaj viac spotrebuje z potravy na základné funkcie.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Ned 26.06.2016 5:02

No ma urcite lepsie vstrebavanie, ja len preto s tymi dvoma dnami som stresovala, lebo on maval stolicu celkom pravidelnu. Inak Fry je schopny mat stolicu aj 3x za prechadzku 3x za den, ten je uplna bobkomasina... Sak preto je taky chudy :au:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 8:28

Idem zas sem.
Arisko je nejaký divný. :ua: Neviem presne, čo sa deje, nejaké extra príznaky nie sú. V pondelok utorok mal hnačku a zvracal, všetko len mierne, nič veľmi závažné, zistilo sa, že sa prehrial (byt na západnú stranu plus maličká garzónka :ua: ). V stredu vyzeral o niečo lepšie, včera sa mi javil ok. Príznaky pominuli, takže z toho usudzujem, že pominula aj príčina, ktorá ich spôsobovala.
V noci a dnes ráno, bol čudný. Chodil po byte, niečo odo mňa chcel, ale neviem čo. Potom zaspal. Ráno sa hrnul na venčenie, ale nič zvláštne sa nedialo, len cik a malý kak, neviem, čo sa tak ponáhľal. Tackal sa, zadné nožky ho moc neposlúchali, je aj nejaký ani nie, že spomalený, ale taký.. trdlo proste, pozerá, stojí, potom ma hľadá a nevidí ma. Nevie prísť na privolanie, ide iným smerom, aj keď evidentne zareagoval na povel, ale ide inam. Nevie sa zorientovať. Potom pobehne a náhle spomalí a akoby nevedel, kde je a hlavne kde som ja. Nevyzerá, že by ho dačo bolelo, ale ťažko povedať. Je divný. :nwm: Zaujímavé je, že na vodítku všetky tieto príznaky miznú. Ide sebaisto a veselo.
Čo mu môže byť? Šli by ste s tým k vetovi?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod hewča » Pia 21.06.2019 8:42

Linda, a vidi dobre?
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 8:46

To mi napadlo, ale neviem to asi dobre otestovať. Na pohybujúcu sa ruku reaguje, ale tú asi skôr cíti čuchom. S hľadaním predmetu očami mal problém už skôr, má miernu kataraktu. Či sa to zhoršilo, určiť neviem. Ako by ste testovali? Či nech pozrie vet?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Pia 21.06.2019 9:04

moze to suvisiet aj s tym slzenim, co ste bojovali... ja by som sla dat vysetrit vetovi.

a nevencis ho na tej flexi..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Elis » Pia 21.06.2019 9:06

A ja bych ho nechala byt.
I kdyby hluchnul a slepnul - neudela s tim vet nic :nwm:
Porad je prilis kratce po prestehovani a duvod muze byt uplne jednoduchy - porad si zvyka.
Jine zvuky, jine prostredi- treba nemuze poradne "zabrat" a je jen unaveny z toho.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby