Bradavice, papilomatóza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Bradavice, papilomatóza

Poslaťod barchee » Uto 08.07.2008 8:28

Máme ročného stafbula a teraz asi týždeň dozadu sa mu na papulke - na spodnom pysku kde ho zakrýva horný - spravili 3 také maličké bradavičky :oo: , ktoré ale už nejak narástli a už sú asi 4 mm veľké...viem, že tam nie je nejaká extra liečba a že väčšinou prejde samo...ja som homeopatka, tak sa snažím na to pôsobiť z tejto oblasti, avšak by som sa rada spýtala, či s týmto máte niekto skúsenosti...Cheekova sestrička mala plnú papulku, ona to mala s takým dosť blbým priebehom... :ach:
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod Silwuska » Uto 08.07.2008 8:40

Fiha...s tymto som sa este nestretla...a to vyzera ako klasicka bradavicka u cloveka?? inak ked tak su tu baby co maju bulliky a aj homeopatky, tak rada sa nejaka urco najde :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod barchee » Uto 08.07.2008 8:51

hej, vyzerajú ako u ľudí :) aj liečba je taká istá...vypálenie, podviazanie a posilovanie imunity...no idem zmeniť potenciu homeopatika - 9 nepomáha, musím ísť vyššie...dávam mu THUYA . Homeopatky, čo vy na to? :)
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod julieta » Uto 08.07.2008 12:05

barchee tak ma napadlo, nemal na mieste tych bradavic nejake zranenie? nepohryzol ho tam iny pes? ja s bradavicami nemam ziadne skusenosti. Ale moj pes mal nieco podobne nad okom, akurat to bol fibrom.vzniklo to z toho ze tam mal nejaku ranku a tu si potom rozskrabal a asi si to podrazdil tak sa mu to zvrhlo. davalo sa to aj na rozbor a je to nezhubne takze to nas velmi potesilo. vyzeralo to ako bradavica ale bolo to hlboko v kozi. Musela mu to veterinarka vyoperovat. Mal to prave v tom mieste, kde nad okom vyrastaju tie dlhe ,,mihalnice,, takze teraz na jednej strane nad okom ma mihalnicky a na druhej nie. Chudacik vytrpel si, lebo mu to veterinarka aj velakrat cistila, osvecovala mu to aj nejakou specialnou lampou, pouzivala nejake nove enzymove olejceky a aj tak mu to nakoniec pod uplnou narkozou musela dat von. a pokial viem, bradavice su silno prenosne. Ak mal jednu a skrabal si ju tak asi preto sa mu to rozsirilo. nestretava sa so psikom alebo fenkou co ma ten isty problem? ze by to mohol chytit?
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod barchee » Uto 08.07.2008 13:50

viem, že sú infekčné... :ach: pravdepodobne to chytil od svojej sestry, tá mala 1 keď sa hrali dávnejšie...sme si to nevšimli, až potom...keď už sa hrali... :ua: takže mi je jasné, že to má od nej...snažím sa teraz moc nestýkať s inými psami, aby to neprenášal... :nwm: ale určite sú to bradavice...fibróm vyzerá troška inak...
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod Tatiana » Uto 08.07.2008 14:15

ani ja som sa s tym este nestretla,ale niekto spominal nejaku rastlinu co ma ten mliecny vnutrajsok a tym sa to potrie,ale fakt neviem ako sa vola,skusim zistit,u ludi to vraj zmizne do dvoch tyzdnov :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod Efa » Uto 08.07.2008 15:03

lastovicnik?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod gwen66 » Uto 08.07.2008 15:11

ano je to ono-vhodná aj na vonkajšie použitie, najmä pri chronických ekzémoch, mikrobiálnych ekzémoch, na ošetrovanie nehojacich sa rán, hlavne zahnisaných, bércových vredov a pod.
je to z googla,,,a aby som nezabudla pisu tam ze je to droga
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod ess » Uto 08.07.2008 22:12

THUYA je na bradavice velmi dobry homeopaticky pripravok....velmi by som tie bradavice nedavala podvazovat alebo vypalovat...je dost mozne, ze ako sa to objavilo, aj to zmizne - my sme v "mladosti" mali podobny problem....zoparkrat ta bradavica narastla, odumrela, opat narastla odumrela a nakoniec to uplne vymyzlo....pokial sa do toho vela "babre" tak sa to vacinou este zhorsi....ochorenie ktore tu asi spominate sa nazyva papilomatoza (vyvolava ju virus, ktory sa moze objavit v case zhorsenej imunity psa - rozne oslabenia organizmu....)
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod barchee » Str 09.07.2008 8:33

no ja stále pokračujem s Thuyou a uvidíme...lastovičník neviem či je vhodný na bradavice...zatiaľ to vyzerá tak, že sa troška zastavili-nerastú. Uvidíme...
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod bassetka » Ned 13.07.2008 20:01

Thuja je univerzalna pre vsetky typy bradavic.Davam ju v potencii 30 CH jenen krat za tyzden.K nej treba pridat:
Antimonium crudum_rohovinove a tvrde bradavice,
Causticum_svrbive a lahko krvacajuce
Nitricum acidum_veruci zltej farby,alebo ryhovane,popraskane,lahko krvacaju
Dulcamara_hladke,makke
Staphysagria_vlcie zrna na vieckach-----------z tychto vyberte k Thuji 1,alebo 2 podla popisu a davajte v koncentracii 9 CH raz denne .
Niekedy sa aj 3-4 tyzdne nic nedeje,kym sa zacnu stracat,podla toho, ako dlho ich uz pes mal.
Nebojte sa pouzit aj na seba ,ak mate s bradavicami problem aj vy.Mam vela znamich,ktorym nepomahalo vypalovanie,vyrezavanie...Trapili sa aj roky,kym im zabrali homeopaika.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod barchee » Ned 13.07.2008 20:06

no boli sme aj na injekcii podporujúcej nešpecifickú imunitu - teda pri vírusových ochoreniach zaberá a pokračujem aj s thuyou a začali sa zmršťovať sviňuchy bradavičky :aaa: takže sa veľmi teším :yes: ja som tiež podávala na ľudské bradavice thuyu a so super výsledkom :smile:
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: BRADAVICE U SBT

Poslaťod barchee » Pon 14.07.2008 8:54

môžte mi prosím povedať, aká je inkubačná doba papilomatózy a ako dlho po vyliečení je ešte hafan prenášač? Ďakujem :ua: Rada by som vedela, kedy ho už môžme dať hrať s inými havinami :yes:
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Papilomavírus

Poslaťod Ingia » Štv 15.10.2009 17:27

Moja Katy JRT 1,5 roka, má na jazyku nádor, hrčku, akoby bradavicu. Vet.povedal, že je to vírusového pôvodu. Už to mala v septembri vyrezané a znova jej to narástlo. Treba podporiť imunitu, ale neviem ako a čím. Stravu má granule Royal Cannin pre JRT. Poraďte mi čo ďalej, už ste sa s tým stretli, že by to psík mal a ako ste sa z toho dostali. Prosím o každú radu. :ach:
Ingia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Papilomavírus

Poslaťod Erája » Štv 15.10.2009 17:42

Jo měla by to být bradavice - ty jsou virového původu. Já bych rozhodně změnila granule, RC jsou nic moc - nahnaná cena na značce ale jinak nic moc, stejně jako Eukanuba, ta dokonce "způsobuje" některá onemocnění jako problémy s močovými kameny, rakovinu prostaty... Nejlepší by bylo maso nebo kvalitná granule jako FirstMate, Belcando apod.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Ďalší

Späť na Choroby