Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hriva » Pia 23.11.2018 10:46

Nero mával sracky a ma take horšie trávenie a začína mat problémy aj s nohami
Ale tieto dve kyseliny, Bria a Masa, tak tie sa poseru fakt len výnimočne.. aj to len vtedy keď zožerú vela vnútornosti bez kosti alebo tak.. a odkedy žerú granule tak hnačky nehrozia
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Pon 04.02.2019 8:09

Ja uz neviem, co si mam o tom mysliet. V piatok mi prehnalo psa, akoze kompletne, ze voda, navecer a to bola rychlovka, par krat sme boli o desiatej zalahol a bol klud, ale teda vytoto z podoby. Netusila som z coho, nic take nedostal, vonku neverim, ze cosi zozral, aj ked samozrejme stat sa moze. Si hovorim, dufam, ze mu nieco nesadlo len, vypadal dobre, dala som mu zemiaky - inak fakt lepsie ako ryza - normalne :kak: na obed v sobotu, tak hovorim super, tak som mu pridala hrst granul v sobotu na obed, stale pohoda. Tak som mu dala polovicnu davku aj na veceru. A zas voda, celu noc som s nim behala, pricom grancli dostal fakt tak pohar dokopy za cely den. Pointa je, ze v piatok na obed dostal z noveho mecha granule. Tie iste, co mal predtym, len boli nove. Je mozne, ze su pokazene? Bo dala som zas psovi hned len zemiaky, zas uplna pohoda, pes furt hladny samozrejme. Dnes som mu do zemiakov dala maso, pohoda... Ale bojim sa tam dat tie grancle zajtra :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Nisus » Pon 04.02.2019 9:21

Toto presne sa stalo kamoske so stenatom, tusim polrocnym. Jedla granule istu znacku, ta ista prichut. Kupila nove vreco, pes sa zosral. Dala dietu, dobre bolo, dala granule, pes zosraty. Kupila nove vreco, tu istu znacku a prichut a pes ok.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Pon 04.02.2019 9:35

No, sak aj on ma uz pomaly pol roka. A mi to pride divne, bo hnacku nemal od tych 3 mesiacov, ci kolko mu bolo a to uz podostaval vselico. Odkedy prezubil kompletne uz aj kosti zere. A teraz som schvalne kupila grancle, cely mech len a len kvoli tomu, bo som chcela uz prejst na barf, ze sme mali ist v utorok vetovi... Keby vydrzal do utorka, tak uz nekupujem a prejdem na barf. Som to musela zrusit :ua: Ja tie grancle som uz ani nechcela, len schvalne kupila, nech mu nic nerozhasim teraz pred navstevou veta a nie, jak naschval :prd: Keby aspon male balenie toho vyrabali, ale nie, len tych 12kg :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka už mesiac

Poslaťod Elis » Ned 16.02.2020 19:22

pls. veti tady -jaka je spravna davka entizolu pro psa při průjmech, ne kvůli giardiim?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod clupko » Pon 06.07.2020 9:14

avery mal od 26.6. hnacku. boli sme na veterine, lebo predtym mal bolesti, na sone nic nenasli. okrem bolestivosti (ktora presla) a hnacky mu nic nie je, ma apetit aj dobru naladu. dostal dietu (varene kuracie prsia, mrkva, ryza) + smectu 2x denne. po 3 dnoch bez zlepsenia som zrusila smectu a nasadila hladovku asi 1,5 dna. bol bez energie, ale inak vyzeral lepsie, tak zacal zas dostavat (v malych mnozstvach) varene kuracie prsia s ryzou. 4.7. uz to vyzeralo fajn, tak sme to zacali postupne miesat s granulami, 5.7. uz stolica uplne ok, vecer dostal uz len granule. a dnes od skoreho rana zas hnacka.
mam ist na veterinu? asi nic moc s tym teraz nespravia. dam hladovku, pripadne mam este tu smectu. dia dog tablety som objednala, ale to pride asi az za par dni. co ine by som mu mohla dat? cierne uhlie?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Pon 06.07.2020 9:25

Nam hnacku zastavila varena tekvica. Male davky. Uz viac krat. Po hladovke len tekvica, potom pridat maso k tekvici. Ona ma fakt nejaku zazracnu schopnost viazat a uvolnovat vodu. Aj u Frya pri jeho jedinej hnacke, zato krvavej, sa mi osvedcila. (Ale ak by nenastalo zlepsenie do 2-3 dni, tak smer vet)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod clupko » Pon 06.07.2020 9:32

dik za tip! tak mu dam dnes hladovku, a zajtra skusim tekvicu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Slausa » Pon 06.07.2020 10:38

Pigie aka tekvica konkretne?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod clupko » Uto 07.07.2020 14:16

mno, tak vcera mal pes hladovku a dnes dostava postupne v malych davkach varenu tekvicu. zatial je bez hnacky tieto 2 dni, ale prave som si vsimla, ze ma plny nos, normalne sopel ci hlieny ci co to. inak mu nic nie je. ale nepaci sa mi to. asi vecer radsej zbehneme na veterinu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hewča » Str 11.01.2023 20:24

ja musim pochvalit humac, fakt nam pomohol
od zaciatku nemal Vendo idealne travenie, potom sa to nejako ustalilo.. a pred Vianocami ho tak neskutocnym sposobom prehanalo, ze som objednala a teda mega pomoc, vsetko v takej forme, zdoraznujem forme :haha:, ako ma byt :lol:
ale zmenila som mu aj granule a planujem dat spravit test na intolerancie
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod elfinka » Sob 15.07.2023 22:00

Fido mi už 4. Deň hnackuje. Čo by samé o sebe nebolo ešte extra alarmujúce, za 2 dni príde diadog a probican, tak to už snáď doliečime. Ale o týždeň mal ísť do hotela a ja teraz neviem, čo mu tam dať zrat so sebou. Keby sa zlepšil, aby sa mu to tam nerozbehlo znova. Pomáhajú gastrointestinalky granule na hnačku?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Ned 16.07.2023 6:49

elfinka píše:Pomáhajú gastrointestinalky granule na hnačku?


ano :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod AndreaT » Ned 16.07.2023 12:49

Mne takto Taro začal hnačkovať 28 júna. Prvý deň ešte aj vracal, potom už len hnačka. Ale že riadna, vodová. Som s ním chodievala aj v noci a skoro ráno von. Tiež som riešila ryžu, kuracie prsia, mrkva, čierne uhlie.... Na ďalší deň už ani žrať nechcel, tak som išla na veterinu. Dostal injekcie na žalúdok, bolesť a atb. Na ďaľší deň znova. Potom bral ešte 5 dní ATB. Normálne mi za tie tri dni schudol, že to bolo na ňom vidieť :oo: Na veterine hovorili, že je teraz nejaká infekcia, za nami išla baba s belgičáčkou a že tá to ma tiež. Taro bol strašne slabý, tak sme chodili len na malé venče, ale teraz už je fit.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Mackie » Uto 13.02.2024 16:28

Zaujimali by ma napady, co este skusit. Stena ma hnacku 5 dni (vsetky co boli spolu mali), odvtedy je na diete varene maso a ryza, plus cierne uhlie, posledny den smecta aj probiotika. Koprologia cista na vsetko, teplotu nema, zerie za troch, funguje normalne. Ta hnacka je skor take ze riedka kasa, nie voda, na konci hlien s trochou krvi, vie to udrzat kym nie je vonku. Ona to ma stale rovnake, ostatni raz lepsie raz horsie. Zacalo to po ockovani, aj mohli nieco pojest na dvore. U mna uz nemala co dalsie bludne zjest. Kolko este cakat, pripadne ci riesit ineho veterinara, ci nieco ine vymysli.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby