Ovisnuta papula / Nehybnost Oka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Ovisnuta papula / Nehybnost Oka

Poslaťod Anonymus24 » Uto 09.05.2017 1:52

Dobry den

chcel by som sa spytat, ci moze byt nieco vazne s mojim psom. Ma ovisnutu papulu ako keby mu ju niekto natrhal, dost casto mu z tej strany aj vypadava jedlo akoby to mal znehybnene. Taktiez jeho oko nereaguje na pohyb. Vidi vsetko normalne aj s nim normalne hybe, ale pri pohybe akoby ste ho sli prstom pichnut do oka ani nezmurkne.

Moze to byt prosim Vas nejaka mrtvica alebo nieco? ..

Chcem sa len opytat, ci sa to vylieci casom alebo by to mohlo byt nieco vazne.

Dakujem
Naposledy upravil Anonymus24 dňa Uto 09.05.2017 17:19, celkovo upravené 1
Anonymus24
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ovisnuta papula / Nehybnost Oka

Poslaťod Sunny » Uto 09.05.2017 13:13

Áno, je to pravdepodobne vážne - u ľudí sa takto prejavuje zápal trojklanného nervu, u psa to může byť niečo podobné. Ak nežmurká, môže prísť k vysušovaniu a poškodeniu oka. Čím dlhšie to bude v takomto stave, tým dlhšie môže trvať liečba. Minimálne zavolajte na veterinu a poraďte sa s veterinárom. Liečba ani nemusí byť moc finančne náročná, ale práve odklad to môže zhoršiť a predražiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava


Späť na Choroby