Zmena u feny huskyho

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zmena u feny huskyho

Poslaťod _vitaemuf_ » Štv 16.03.2017 16:56

Zdravím. :ahoj:
Mám dvojročnú fenu huskyho a niečo sa mi na jej správaní nezdá normálne. :ua:
V poslednom čase keď leží a vidí že idem k nej chráni si zadnú časť tela- análny otvor. Vrčí ale nehryzne a po pár sekundách prestane.
Začala to robiť cca v januári potom bolo chvíľu všetko v poriadku a teraz pred týždňom zasa začala.Inak sa správa tak ako vždy. :smile: Od malička sme ju vždy preventívne prehliadali(oči, zuby...) aby si zvykla na to, keď bude veterinár potrebovať niečo vyšetriť, čiže s tým nikdy nemala problém. Výtok nemá žiadny , žerie normálne , behanie aj ťahanie ju stále baví, stále je živá.
Spozorovala som na nej ešte jednu vec. Ked sme prišli minule z prechádzky, hneď ako som jej dala dole obojok utekala si do koterca ľahnúť na svoje miesto. Celkovo sa mi zdá akoby stále niečo hľadala. :ua:
Dosť sa o ňu bojím... Napadla ma faloška alebo zápal maternice ale nemá ani na jedno z toho príznaky. Neviete čo to môže byť ? :otaznik: :plac:
_vitaemuf_
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Zmena u feny huskyho

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 16.03.2017 18:04

Zapal analnych zliaz?
V kazdom pripade treba navstivit veterinara a fenu nenechat sa trapit.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Zmena u feny huskyho

Poslaťod _vitaemuf_ » Štv 16.03.2017 18:56

Pred chvíľou som na ňu bola pozrieť a má to sčervenané a hore akoby opuchnuté.Zajtra zavolám vet a uvidíme...
_vitaemuf_
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Zmena u feny huskyho

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 16.03.2017 18:58

Aby jej to neprasklo... Veta treba navstivit.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719


Späť na Choroby