Moja fenka hrča na chvoste

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Moja fenka hrča na chvoste

Poslaťod Spajdrmen » Str 04.01.2017 13:35

Dobrý deň mám fenku slovenského čuvača, ktorá ma 9 rokov. Nikdy nemala malé. Zjavila sa jej na koreni chvosta velká červená hrča (15x10cm predpokladam) ktorá v sebe nemá vela tekutiny. Boli sme u veterinára, on to prepichol takou hadičkou, ktoru tam aj nechal. Povedal, že aj ked tam ni je vela tekutiny, nádor to nie je. Boli sme unho pred dvomi týždnami a že malo by sa to zmenšiť. Na pár dni pomohlo ale Lilly opäť kulhá. Radšej sa ani nehýbe. Musi mať velke bolesti. Keď je vonku tak sa trasie i ked to je velký pes. Zrejme má teplotu. Tú liečime tiež. Dávame jej aj tabletky proti bolesti, aj na tu teplotu. Neviem. stale nič nepomaha. Veterinar neodporuča rezať, lebo je to blízko chrbtice a nemuselo by to dopadnut dobre. Dalši tyžden mame opať termín. Stretli ste sa už s takým niečim? Velmi by ste mi pomohli.
Spajdrmen
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Moja fenka hrča na chvoste

Poslaťod wer » Str 04.01.2017 14:56

ja by som mozno skusila nejakeho ineho veterinara, neviem, kde ste boli a ci sa snazil najst daku diagnozu, ci robil vysetrenia... a plus - ake lieky proti bolesti a na horucku (?) jej davate..? mi to pride taka sarlatanska liecba totiz... :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Moja fenka hrča na chvoste

Poslaťod Vikiki22 » Str 04.01.2017 18:26

Asi tak. Rozhodne vymeniť veterinára a nájsť nejakú dobrú kliniku, kde sa na psa pozrú bližšie - môžu odobrať aj vzorku z tej hrče na vyšetrenie, či naozaj o nádor nejde alebo možno aj áno. A určite by som do psa necpala kadejaké tabletky proti bolesti a horúčke "len tak". Na čo všetko ho veterinár vyšetril? Zobral a vyšetril krv aspoň?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Späť na Choroby