Zápal maternice, operácia a liečenie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod majjuna25 » Uto 31.05.2016 10:25

Offtopic:
Buchťa píše:[ot]Tak jsem tu větu pochopila správně :jazyk: . Prosím = nehrozí :pac: - DF bude mít šok :haha:

Ale Buchtííí, prosííím :lol: aj my chceme vidieť :aaa: taká vážna téma, niet nad veselé fotečky :heh:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Štv 09.06.2016 18:25

Koľko mám počítať, že budem s bubulou doma, po operácii ? Myslím samozrejme (a iné nepripúšťam), že nebudú komplikácie. Musím si naplánovať v robote dovolenku. Či ako to prebieha po operácii ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod ivana1 » Štv 09.06.2016 19:36

Mne vet pred kastračkou povedal, že ľudia si dovču neberú... Robili ju v piatok (mala som dovolenku), v pondelok som už bola v práci. Dôležité je, aby pes/fena s golierom boli v poho a vedeli sa napiť, aby nemuseli byť celý deň o smäde.
Ak sú komplikácie, je to už úúúplne inak...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Buchťa » Štv 09.06.2016 20:56

Noelle píše:Koľko mám počítať, že budem s bubulou doma, po operácii ? Myslím samozrejme (a iné nepripúšťam), že nebudú komplikácie. Musím si naplánovať v robote dovolenku. Či ako to prebieha po operácii ?


Noelle, je to vše individuální. Pokuď chceš mít klid na duši a nemít nervy v práci, tak si vem pár dní dovči a buď s babulou doma. Hlavně, ať si nejde do rány, ať neskáče (ani na postel atd...) a hlavně klid. režim a ven pouze na vodítku. Žádná námaha, žádné koupání atd....
Jsou lidé, kteří chcou být se psem po kastraci, jsou lidé, kteří nemúžou. To je pouze na Tvém rozhodnutí.
Pokuď je kastrace oki, tak 2 až 3 dny. Pak už není problém.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Štv 09.06.2016 21:03

aha, dobre ze pises o tej posteli, lebo ona spava na posteli :lol:, takze budeme musiet vymysliet ako ju udrzat na zemi.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Buchťa » Štv 09.06.2016 21:13

Noelle píše:aha, dobre ze pises o tej posteli, lebo ona spava na posteli :lol:, takze budeme musiet vymysliet ako ju udrzat na zemi.


Tak buď s ní spát na matracích dole, ať nemění zvyky a nebo nějaké schúdky na postel. Tedy asi postel není tak vysoká. Je rozdíl na postel vylézt a nebo skočit (dle velikosti psa). Jedná se hlavně o operační pole a o stehy. Rána by měla být suchá. Pokuď je to "klasika" kastrace, rána bude malinká, takže na postel múže. Je dobré psa sledovat (nic nepodceňovat), ale nelitovat a nehysterčit. A je rozdíl vylézt na postel a nebo labzovat hore dole.
Zkuste to s tou postelí nějak vyřešit. Bude po narkóze oblblá a nebude chápat, proč tam k vám najednou nesmí (pokuď bude mít zájem jít na tu postel). Pak už to bude vše oki.
Dáváš pryč vše? Myslím tím dělohu i s vaječníky.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Štv 09.06.2016 22:07

hej, všetko, nejde mi o sterilizáciu ako takú, ale o to riziko pyometry. keby ze sa toho nebojím, tak ju nedám dobrovoľne pod nôž.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod ivana1 » Pia 10.06.2016 6:31

To riziko - to je dôvod na jej kastráciu? och
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Pia 10.06.2016 8:05

Hej, ona má okrem toho strašné sklony k faloške, po každom háraní sa trápime, aj teraz sme práve v tomto štádiu. Ten strach je z toho, že keď to dostane v nejakých 12 rokoch tak operácia už bude omnoho viac riziková ak nie nemožná. A okrem toho, s kým sa stretnem, každého fenka to mala, som vôbec netušila, že je to také rozšírené, pomaly každého, k ho stretnem mi povie, že sa s tým osobne stretol. :plac:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Sunny » Pia 10.06.2016 9:09

Ja som brala dovču v piatok, to ju operovali a v pondelok normálne do práce. Hlavné ja zamedziť tomu skákaniu, aby sa neroztrhli (a vnútri nezošmykli) stehy, na to fakt pozor. Ja som to vyriešila veľkou klietkou, kde bola zavretá počas mojej neprítomnosti. Von len na vodítku. Za tých 10 dní už bola rana úplne v pohode.
Mimochodom Foxynke to zjavne prospelo, tie jej faloškové depky zmizli a po dlhej dobe je z nej veselý hravý psík.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Bad » Pia 10.06.2016 9:15

Offtopic:
Buchťa píše:Zkuste to s tou postelí nějak vyřešit

jsme to vyřešili amputací noh postelím :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Pia 10.06.2016 9:19

To bude u nás fakt ťažké :ua: ona je zvyknutá pobehovať medzi sedačkou a posteľou, hore dolu schodmi, skákať z postele na mačiakov a strašiť ich, chúďatko, nebude chápať PREČO. Skúsim zosnovať nejakú ohrádku pre ňu.

Ešte musím vybrať kto to bude robiť, chcela by som inhalačnú anestézu, požíva sa aj pri takomto úkone ? Kam by ste mi odporučili, niekde, kde majú naozaj vybavenie na toto vhodné a robia to naozaj dobre, na cene nezáleží. Rozmýšľam nad Sibrou (tam som ale nikdy nebola), alebo Trnava - Faga a ešte mám kontakt na niekoho, kto robil s Fagom, ale tam som tiež nebola.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Pia 10.06.2016 9:22

Bad píše:Offtopic:
Buchťa píše:Zkuste to s tou postelí nějak vyřešit

jsme to vyřešili amputací noh postelím :lol:


my máme posteľ bez nožičiek, taký celý kus :ua: ale rozpadáva sa, tak možno :ach: rozoberem, alebo naozaj posteľ odložím vedľa a nechám na ten čas iba matrac.

No myslím, že prípravné práce budú rozsiahle.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Sunny » Pia 10.06.2016 9:32

Chápať možno nebude, ale tých 10 dní to proste pes prežije, netreba z toho robiť zbytočne vedu :smile:
Offtopic: Moja chúďa minule nechápala, prečo som jej tresla papučou, keď len tak ležala a spala na gauči. Ale jak jej mám vysvetliť, že po nej liezol pavúk a ja som nemohla riskovať, že mi tam niekde padne a musela som ho rozpleštiť hneď na nej, no :heh: A nič, usúdila že mi asi hrabe a spala ďalej :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Pia 10.06.2016 9:34

Offtopic: to ja som jej minule pavúka vysávala vysávačom z chrbta, ale ani hlavu nezdvihla a spala ďalej, som ho zbadala ako som vysávala sedačku a šup vysať pavúka
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby