Skleslá spodná čelušť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod timea00 » Pon 31.10.2016 15:20

Buchťa píše:
timea00 píše:Takže boli sme na kontrole, spraveny RTG pluc a srdca ( vsetko v poriadku ), odobrana krv a poslana do Nemecka. Susp. Dg: podozrenie na Myasthenia gravis ( fokálna forma ). Lieky : Stomorgyl


:ua: - pevně doufám, že se tato diagnóza nepotvrdí :nie: :nie: :nie: .

Sono bylo děláno? Hlavně dutiny břišní? Krev do D byla odeslána na zjištění určitých látek, které tuto diagnózu potvrdí?
A krevní obraz a biochémie?

Náhodou Timeo nevíš, s jakým neurologem to bylo diagnostikováno? Infúze nebyly nabídnuty? Pejsek již pije?

Ještě Ti doporučím - natoč svého pejska na video (tu pokleslou čelist a to, jak má problémy pít) a pošly to emailem na tomek@jaggy.cz a požádej ho o konzultaci.

Offtopic: Ten případ Kazinky nebyl ten, co múj pejsek umřel. To bylo v r. 2012, co Bofinek před vánocemi musel odejít :plac: .



No dufam, že to nebude potvrdene, lebo potom už neviem ako dalej, lebo na to liecba velmi neni.
Bohuzial meno neviem neurologa, s ktorým konzultovali. Video mam uz natocene, ked este pil vodu, to som aj dneska ukazala vetovi. Pit nechce čistu vodu, ale ked mu tam zamiesam nejaku konzervu, tak to vypije v pohode. Neviem odkial ma tuto averziu k vode, pred tym sme s tym nemali problem. Len k vode sa vobec nepriblizi, nechapem to.
Krv bola odoslana do Nemecka kvoli tomu aby bola potrvdena ta choroba ano.
Sono brusnej dutiny nebolo spravene. ( smiem sa spytat, že prečo? ako to moze suvisiet s tym? )
Este dostal nejaký liek : Prednisolon
timea00
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod lucik » Pon 31.10.2016 15:58

a je to tu - kortikoidy :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod Buchťa » Pon 31.10.2016 20:00

Ano, Lucik má pravdu - Prednisolon jsou kortikoidy :( .

Timea, rady jsi zde již dostala. Více nemohu dělat. Je to již jen na Tobě.

Od svého veta máš za své peníze nárok na veškeré info !!! I na to, s kým to konzultoval! Jde o život Tvého drobce :ua: .
Tato nemoc se dá dostat do remise, je o tom info na Guglíku. Zeptej se ho, proč Ti nepředepsal Mestinon (a ano, ten se občas podává s imunosupresivy = kortikoidy :ua: , při léčbě tohoto onemocnění).

RTG hrudníku bylo děláno z dúvodu podezření na nádor thymom (předpokládám). Jenže nádor múže být i na slinivce, na játrech, na ledvinách ..... Proto jsem se ptala na to sono a na to, proč "část" krve nebyla odeslána na vyšetření do Laboklin-u v BA (krevní obraz a biochemie).

A léčba na to onemocnění existuje, jen je potřeba najít ty správné lékaře (a to nejsou "obvoďáci"). Předpokládám, že k takovému chodíš (promiň, za upřímná slova) :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod Kitamkami » Uto 01.11.2016 6:58

Timea00, ja som s tebou na tom zapale trojkalneho nervu. tato diagnoza je nenebolestiva vacsinou nema ziadne ine priznaky, len to ze pes ma ovisnute usta, slinta, presne tak ako opisujes.
Myasthenia Gravis ma ine priznaky, najcastejsie je to regurgitacia (nieco ako vracanie ale je to pasivny proces, a z pazeraka, nie zaludka).
Suhlasim, ze konzultacia s neurologom by bola najlepsia. Tie antibiotika velmi nechapem....ale tie steroidy su taka klasika zial..
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod Elis » Uto 01.11.2016 8:14

Kitamkami píše:Timea00, ja som s tebou na tom zapale trojkalneho nervu.


je tady je i krev a bolestivost :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod timea00 » Uto 01.11.2016 21:08

Kitamkami píše:Timea00, ja som s tebou na tom zapale trojkalneho nervu. tato diagnoza je nenebolestiva vacsinou nema ziadne ine priznaky, len to ze pes ma ovisnute usta, slinta, presne tak ako opisujes.
Myasthenia Gravis ma ine priznaky, najcastejsie je to regurgitacia (nieco ako vracanie ale je to pasivny proces, a z pazeraka, nie zaludka).
Suhlasim, ze konzultacia s neurologom by bola najlepsia. Tie antibiotika velmi nechapem....ale tie steroidy su taka klasika zial..


Ano, presne tak sa správa aj náš psík ,ako aj psík vo videu, ale zverolekári si neboli istí a kvoli tomu odobrali krv na tú Myastheniu Gravis. Čítala som o tom, že liečenie toho zápalu trojkalného nervu trvá cca 3 týzdne. Tie ATB dali kvôli tomu, lebo ževraj tam môže byť zápal, to bolo na prvom vyšetrení. To bol ten koktejl, ktorý som spomínala. Zajtra pride k nám iný zverolekár, takže 3. konzultácia, uvidíme čo povie. Už sme na tom ovela lepšie, uz ani neslintá, pekne papá, včera sa už išiel sám napiť, pobehuje, už vie držať hračky a samozrejme topánky s papulou a začal znovu štekať, ale ústa má ešte stále ovisnuté.
timea00
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod timea00 » Pia 04.11.2016 17:17

Ach.....mame vysledky testov a je to potvrdene, ze je to Myasthenia gravis :plac:
Uz len kvoli tomu to sem napisem, aby ste mali informacie, ked sa niekto s niecim takým stretne.
timea00
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod Buchťa » Pia 04.11.2016 18:24

Timi, je mi to neskutečně líto :ua: .
Jen i s touto diagnózou pejsek dokáže žít :yes: , takže to nevzdávejte :nie: .
Múžeš nám jsem vložit výsledky testú? Hlavně pro Kitamkami a Martinu :smile: .
A pojedeš k nějakému neurologovi? A nebo aspoň napíšeš o konzultaci?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod wer » Pia 04.11.2016 18:29

To je smutne. :ua: Co teraz, co navrhoval vet? Drzte sa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skleslá spodná čelušť

Poslaťod timea00 » Sob 05.11.2016 12:55

Aj mne je to velmi luto a nevzdavame sa. Spravim pre to vsetko, aby mu bolo fajn, len som z toho dost mimo, lebo vo vnutri som to citila, že to nebude ono, ale bohužial. Samozrejme dam vam sem vsetky vysledky a dam vam sem aj fotky, lebo ho fotim a natacam ho neustale. Dneska som si pozrela fotky od zaciatku, ze ako vyzeral vtedy a ako vyzera teraz, a je tam velka zmena. Vet mi aj hovoril, ze si prosia fotky, lebo budu o tom pisat članok už len kvoli tomu, lebo neni to kazdodenne a a malo sa vyskytuje a ze tie informacie budu užitočné pre ostatných veterinarov. V pondelok budem mat v ruke spravu a všetko, čo sa týka psika a aj lieky ktoré bude brat. Inac teraz sa uz mame velmi dobre, papulka skoro uz zatvorena celkom, pije, papa, dobra nalada, ako keby sa nic nestalo. ( ved Prednisolon :( ) Len schudol z hlavy, ale ved to uvidite na fotkach. Ked niekto vie o tejto chorobe viac, alebo nejake užitočne informacie ohladom liecenia ( strava, vitaminy atd. ), tak by som bola velmi vdacna, ked to sem napisete. Dakujem vam, že ste mi skusili dat aj rady, vazim si to velmi, že ste mi chceli pomoct. Som rada, že som nasla tento forum. V pondelok vam napisem viac. :ahoj:
timea00
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Streda

Predchádzajúci

Späť na Choroby