Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Re: Blchy

Uto 29.12.2009 16:41

aponi ja používam difusil a zatiaľ čo som požívala na psov veľkých aj babkiných sa osvedčil až na toho Bennyho.
Chcela som niečo menej smradľavé keď s tým budem striekať celý dom.Ale to by som mohla požiť aj nejaký biolit nie?

Re: Blchy

Uto 29.12.2009 18:33

meraja- s tymi chemikaliami opatrne! Aby si nakoniec neotravila aj seba aj psov!!
mozno si nieco prehliadla, resp. nepovysavala dobre, lebo tie larvy sa vyvijaju v takom obale a tam ostanu aj par mesiacov, kym nepride hostitel /citia otras, teplo- a sup ho, uz skacu von!/ Tiez musis robit vsetko sucasne, osetrit psov aj vycistit byt. S tym mrazom-neviem, ci to pomoze, pelech skor oprat, no a ak sa Beny zdrziava aj na gauci, pripadne skusit cistenie parou.
A s tymi chemickymi pripravkami-opytaj sa hlavne, ci je to vhodne na pouzitie vnutri.

Existuju dokonca taky aparat, funguje to vlastne tak, ze blchy utecu, lebo to vydava nejake signaly ci co.../ultrazvuk/
Nie je to len proti blcham, ale proti vsetkemu /muchy, pavuky, mysi, klieste, osi, potkany, netopiere...../
Ale neviem k tomu nic viac povedat, lebo to doma nemam :lol: LEN NA VLASTNE RIZIKO :joint:
http://www.futterlieb24.com/product_inf ... 25-m-.html

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Štv 03.06.2010 21:01

dnes sa nam stala taka vec. bola som u nasich a denis si zoparkat presiel lapkou po papulke. (ako keby robil Hanbi sa!) no a potom pozeram na neho a medzi ocami mal malu bodku, zohla som sa dole ze dam prec a uz tam nebola. Mamka pozera a mal to na usku. Chytila ze mu to da prec a ono to "odletelo/odskocilo"
Pridem domov, nahodou si prejdem po vlasoch a mam to na ruke. spadlo to na stol a zabila som to.
Bolo to male asi 1mm hnede a male tenke nozicky, zanechalo to hnedy flak.
Tak som sa zlakla ze je to blcha. Denisa som hned okupala v obycajnom sampone, kedze iny apo stenaci doma nemame. Nenasla som ziadnu inu blchu ani ziadne male cierne,hnede ci cervene bodky.
Co to bolo? blcha? ci vos? a psia blcha? nemohla byt aj ludska? moze aj ludska skocit na psa ?
a staci ze som ho umyla a nic na nom som nenasla?? byt som uz povysavala. pelech ma novo vypraty, este mokry-cize tam isto nebudu AK.

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Štv 03.06.2010 21:08

p0casie
ano, mohla to byt blcha. Ak ste uz nenasli ziadnu inu, peso sa neskriabe, tak to snad bola len nejaka osamotena pionierka. Takze teraz par dni pozorne sledujte.
(ja si pamatam, ako nasa prva sucka mala blchy. :nechutne: Nad chvostom sa jej tam hmyrila taka kopa hnedych potvoriek, ze fuuuuuj )
Offtopic: Pri tejto teme ma zacalo vsetko svrbiet.

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Ned 20.06.2010 22:30

existuju rozne pipety sampony a pod :jop:

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Pon 21.06.2010 9:48

my sme už tiež pár krát riešili blchy a je to teda fakt hrúza a des odstrániť to. bolo by fajn pre istotu psíka ošetriť antiparazitným prípravkom, či už neostomosanom, alebo mu dať niektorú pipetu, prípadne antiparazitný obojok a možno by bolo dobré aj vyčistiť byt antiparazitným prípravkom. blchy sú svine a vydržia ukryté dosť dlhú dobu a opäť sa môžu vrátiť.

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Pia 23.07.2010 10:34

Ahojte. moj psík sa stále škrabe a neviem prečo! mame aj pipety ! uz ma aj doškrabane brusko! neviem si rady.z coho to moze biť ? :ua:

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Pia 23.07.2010 11:18

To ze sa skrabe nemusi znamenat, ze ma vonkajsich parazitov. Ved psika prezri, ak blsky najdes, odblsit (ja vtedy vykupem v antiparazitnom sampone, poriadne povysavam, operiem veci, na ktorych spi a okolie vystriekam Bio Killom) Ak blchy nenajdes, mozno to moze byt alergia. Alebo ak si skrabe uska, moze to byt zapal. A moja sa napriklad skrabe, ked ma kliesta. Potvory vraj vypustaju cosi znecitlivujuce, ale moju to svrbi. Takze ak vidim, ze sa na jednom mieste skriabe viackrat, prezriem je to.

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Pia 23.07.2010 19:40

dakujem.. ano prezeram ho kazdy den ,precesavam ale nic nenajdem! :nwm: aj uska si skrabe ale vet. povedal ze nic nema...mozno to bude ta alergia :ua: ale ako zistit na co ju ma?

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Pia 23.07.2010 20:57

V tom ti pomoze asi iba vet. Ja mam tiez teraz podozrenie na potravinovu alergiu, ale my mame skor traviace problemy, obcas sa sice skrabe, ale podla mna celkom v norme. Ved skoc za vetom, povedz, ze psik sa casto skrabe i ked nema blchy, a uvidis, co ti povie.
Skus precitat viewtopic.php?f=11&t=9346

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Pia 23.07.2010 21:05

dakujem :smile: uz som to nasla a citala .. problem je v tom ze to tu nepoznam tak dobre tak to mam trosku domiesane :hi: ale dakujem za radu :smile:

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík..

Sob 07.08.2010 9:02

Mam otazocku, fenka ma I napriek Frontline blchy od tulavca, co nas prenasleduje, tak dnes ju idem odblsit (hoci asi nema zmysel, kedze ten pes za nami chodi furt). Viem, ze po blchach by sa malo preventivne aj odcervit, ale ona bola odcervovana pred asi mesiacom. Myslite, ze je to nutne? Nechcem do nej zbytocne pchat odcervovaky...

Aky druh parazita je toto, prosim o radu!

Ned 08.08.2010 23:54

Ahojky, toto ma moj havo, nemam ani ponatia co to je, ale nasla som si jedneho vo vlasoch tiez, strasne tazko sa daju odtrhnut od vlasov a este tazsie sa zabijaju, brusko je ploche, 3 pary noh, ale nevidim hryzadla prosim vas co to je?? Najviac sa mi to podoba na vos, ale modlim sa aby to nebola ona, to by znamenalo ze na hlave mam uz vajicka, neskacu, len lezu, pomoc prosim :ua:


http://www.images.dogforum.sk/files/66i ... 8iznaq.jpg

Re: Aky druh parazita je toto, prosim o radu!

Pon 09.08.2010 0:30

V cestine je to kloš http://www.naturfoto.cz/klos-fotografie-6621.html

Re: Aky druh parazita je toto, prosim o radu!

Pon 09.08.2010 0:55

To je asi ono, vdaka, ale preco to ma havo v srsti?? A preco bola v mojej hlave?? Kladu vajicka? :(
Odoslať odpoveď