Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Aky druh parazita je toto, prosim o radu!

Poslaťod Laura24 » Pon 09.08.2010 1:07

Teraz som si uz na 100% ista ze to je ono.Kuklorodka, ako sa toho zbavim u hava, klasickymi pripravkami na blchy? :nwm: :ua:
Naposledy upravil Laura24 dňa Pon 09.08.2010 1:20, celkovo upravené 1
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod diss » Pon 09.08.2010 17:04

Caute

Moja Rhea ma hnede fleky, jeden nad uchom (bielym) a druhy na krku, snazil som sa to odfotit ale vidno to len proti srsti velmy dobre, co to moze byt, (stale si to skrabe)

viem neni to tam bohvie ako vidno ale vidno to :ua:

http://rapidshare.com/files/411960701/IMG_1211.JPG.html
http://rapidshare.com/files/411960619/IMG_1214.JPG.html
http://rapidshare.com/files/411960430/IMG_1208.JPG.html
http://rapidshare.com/files/411960533/IMG_1209.JPG.html

http://rapidshare.com/files/411962072/IMG_1215.JPG.html

obrazky som dal na RS aby to bolo v plnej velkosti, netreba na nic cakat daju sa hned pozret
"don't make someone a priority if they only make you an option"
diss
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod VikThor » Pon 23.08.2010 18:33

Ja sa chcem spýtať, že ako je to s blchami. Totižto ja som ešte svojmu psovi žiadnu nenašiel ale zrovna bol za mnou sused, že jeho pes je totálne zablšený, že ho musel ostrihať, že z neho vytiahol vyše 50 bĺch a že to mohol chytiť len od môjho psa. No ja som mu vyše hodiny prezeral srsť a nič som nenašiel, ani blchy, ani kusance, ani výkali, ani vajíčka, proste nič. A má krátku srsť. Dá sa to takto zistiť prezretím? Dokonca som ho naschvál ešte dnes vyčesával a prehľadával vyčesanú srsť a nič. Cudzie psy drží od dvora a do styku prišiel len s krátkosrstými a bytovými psami. Je možné, že to ten pes chytil fakt od môjho?
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Mackie » Pon 23.08.2010 20:17

take zablsenie, ako ma ten druhy pes, by si si u vas doma isto vsimol, boli by ste dohryzeni vsetci
susedovi odporuc, nech dezinfikuje cely byt, inac sa tych blch nezbavi
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod VikThor » Uto 24.08.2010 10:33

Dobre díky, preventívne ho aspoň vyšampónujem.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod siskaf » Uto 24.08.2010 15:36

Ahojte,

mam jednu otazocku, mam 5 mesacne steniatko americkeho kokrika a v nedelu som si pod jej krkom vsimla zrazu miesto, kde nema srst- respektive bud si ju vyskrabala alebo jej vypadala - vyzera to ze ju tam nieco stiplo, ale ziadna rana nie je vidiet. myslite ze tam mohla mat kliesta a on sa pod obojkom otrhol a preto jej tam ostalo taketo miesto? nema to ani napuchnute, iba trosku stvrdnute a viem ze v piatok tam este nic nemala lebo sme boli navystave a obchytkavali sme ju. Ak mi vie niekto pomoct s podobnou skusenostou pomoze mi to diky :ahoj:
siskaf
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod pigie » Uto 24.08.2010 16:00

VikThor píše:Ja sa chcem spýtať, že ako je to s blchami. Totižto ja som ešte svojmu psovi žiadnu nenašiel ale zrovna bol za mnou sused, že jeho pes je totálne zablšený, že ho musel ostrihať, že z neho vytiahol vyše 50 bĺch a že to mohol chytiť len od môjho psa. No ja som mu vyše hodiny prezeral srsť a nič som nenašiel, ani blchy, ani kusance, ani výkali, ani vajíčka, proste nič. A má krátku srsť. Dá sa to takto zistiť prezretím? Dokonca som ho naschvál ešte dnes vyčesával a prehľadával vyčesanú srsť a nič. Cudzie psy drží od dvora a do styku prišiel len s krátkosrstými a bytovými psami. Je možné, že to ten pes chytil fakt od môjho?

Chytil pravdepodobne skor od jezka ako od ineho psa :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod zuzi.hr » Pon 01.08.2011 8:51

Ahojte.
Potrebujem poradiť. Mám doma asi 5-týždnové šteniatko kríženca. Našla som na nej blchy a chudiatko sa stále škriabe. Ako ju mám odblšiť keď je ešte taká malá?? :nwm:
Pipety Frontline a tomu podobné neodporúčajú. Mala by som ju okúpať v nejakom odblšovacom šampóne?
Som zúfalá. :pac:
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod vavrena » Pon 01.08.2011 9:10

Jo, najlepšie okúpať, tie blchy sa zadusia alebo pridusia a veľmi hustým hrebeňom ich z nej vyčesať. Je maličká, takže by nemal byť problém odstrániť ich takto manuálne, ja som to v sobotu robila asi na 15 kg psovi, lebo v chováku nemali odblšovák a nechcela som čakať až do pondelka, bĺch bolo priveľa.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod zuzi.hr » Pon 01.08.2011 11:30

Ďakujem za radu. Idem kúpiť nejaký fajný odbšovací šampón a poriadne ju vyčešem, tak dúfam že to pomôže. :ua:
Nejaký dobrý tip na účinný šampón?
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod com.kristina » Str 07.09.2011 13:56

ahojte baby...mám otázku na dievčence, ktoré používajú frontline sprej...na spreji sa píše, že sa má zabrániť olizovaniu srsti...ako to robíte vy, aby sa vaši psíci po nanesení neolizovali, lebo ja to mojmu hafanovi nedokážem zabrániť..vždy si olizuje labky a aj pipíka :hi: a iné miesta.
com.kristina
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Margita » Str 07.09.2011 17:11

ved na pipika mu to nestriekas nie?ci hej? :joint: najlepsie je ho nastriekat a pockat kym mu ten sprej zaschne,ist s nim von na prechadzku alebo sa s nim hrat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod com.kristina » Štv 08.09.2011 8:53

tak ja som mu to ešte neaplikovala, no on má aj na pipíkový srst tak neviem či mu mám aj tam nastriekať...po zaschnutí spreju sa môže olizovať? nemusím sa báť, že sa tým nejako priotrávi alebo niečo také...dnes si idem pre ten sprej do lekárne, dúfam, že bude dobrý :smile:
com.kristina
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod MiRy » Ned 02.10.2011 22:13

Och musim toto teraz napisat, aj ked sa mi oci zatvaraju od unavy. Dnes sme na vsetkych frontoch zautocili na blchy, ktore sa na Lotke usalasili (chudatko a nebolo ich malo). Psa sme s kolegom vykupali v Orthosane (dvakrat nechali posobit), nasledne som jej do srsti votrela Diffusil Jonatan a tym istym pripravkom som komplet vystriekala cely byt (aj knihy a krabice rozne a plysove hracky), ale az po dokladnom povysavani, utreni podlah SAVOM a odsunuti nabytku (kniznica-malo to asi 100 kil). Tiez som si kupila taky nadstavec na vysavac s dlhym sosacikom, aby som sa dostala aj do skar. Hlavne sa treba zamerat na okolie psa a na rohy a skary (tam kde sa robia chuchvalce). nasledne som nedobrovolne vyhodila viacere deky na kt. spi, vyprala strasne vela pradla, vsetko spinave pradlo som nasukala do smetnych vriec a teraz cakaju na balkone, kym ich postupne poperem. netreba zabudnut vystriekat aj vysavac, odhodit sacok z vysavaca a tiez zaclony treba vystriekat tym Diffusilom. Medzicasom siel kolega s mojim autom na pumpu, dokladne ho povysaval a poutieral a tiez vystriekal Diffusilom....Tak ja dufam, ze to pomoze! Aj nadalej budem tie svine stresovat a dalej budem vysavat a zmyvat a striekat.....hej a ste som psa po vykupani precesala hrebenom a nasadila obojok, ale uz to vidim ze kupim aj scalibor, lebo taky obojok za 3 Ecka to neviem ci funguje. Inak pes vyzera krasne, leskne sa....a ked mi pride Furminator to len bude....a zajtra ideme odcervit...a chystam aj tepovacku dokladnu matraca a auta... :ahoj:
"Pes bude v skutočnosti dávať pozor iba na chladničku a špajzu."
MiRy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Minnie » Ned 02.10.2011 22:44

MiRy
Offtopic: no teda, nic proti, ale kde prisiel k tolkym blcham? navyse ak som dobre vyrozumela, ze mate psa vo vnutri. ja isty cas travievala leta so psom na dedine kde nachytal kopec blch od babkinho psa a ked sme sa vratili na byt stacilo mi ho vykupat a blchy rucne vychytat a ze to par dni trvalo kym som ich vychytala vsetky. a aj tak sme byt zamoreny blchami nemali :nwm:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby