Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Wyerka & Isis » Pia 01.11.2013 22:07

Dakujem krasne za odpoved, takze zas na vikend bude ultra poriadok :ach:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod iiivetka » Štv 28.11.2013 13:49

Ja mám objednané toto
http://www.myfleatrap.cz/
a uvidíme, som totiž už zúfalá :(

Treba okamžite dať na psa dáku pipetu čo zabíja blchy, frontline je jeden druh špeciálne na blchy, teraz máme advocate, tak uvidíme. Dôležité je čo najrýchlejšie zabiť tie čo má na sebe. A spreje nie sú až také silné ako tie pipety čo sa dostanú do krvi. Treba vydenzifikovať celý byt, vyprať všetko čo sa vyprať dá, a samozrejme dbať o čistotu psieho pelechu pravidelne....
Lenže u nás napriek mojmu maximálnemu usiliu sa blchy objavili už 3x behom pol roka, môžem sa aj pokrájať a stále sa objavia, tak mám objednaný ten lapač blch a budem dúfať, že to zaberie...

A tie čierne guličky v srsti nie sú hovienka, možno teda nejaká časť hej, ale väčšina sú larvy, ak toto zanedbáte o pár dní máte doma naozaj blší cirkus.... :plac: :ua: A blchy sú hnusoby, dostanú sa všade, ukryju sa v kobercoch, v škárach parkiet, stien....
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod mony » Pia 28.03.2014 10:12

Ahojte,
prosím, potrebovala by som sa s Vami poradiť ohľadom prevencie voči vonkajším parazitom. 18.marca som aplikovala Frontline combo. Odvtedy som psa nekúpala, je to 10 dní. Nakoľko každý deň beháme po lese, tak nemáme núdzu o kliešte :ua: Nezapichnú sa, resp. nestihnú - vždy riadne po prechádzke prezrem každý kúsok tela a poriadne vyčešem. Včera ma však zarazilo, keď som Aimee chytila blchu - na milión percent som presvedčená, že musela včera preskočiť z iného psa na moju malú, keď sa hrali. Ihneď som ju zlikvidovala - trus som po nej nenašla. Chcem sa spýtať, nakoľko vidím, že Frontline vôbec neúčinkuje, môžem jej dnes aplikovať Advantix?? Nie je to príliš skoro, nebude to pre ňu veľká záťaž pre organizmus? Odčervená bola 16.2., tak neviem, či mám pre istotu i odčerviť.. :nwm: Ďakujem
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod renqa » Pia 28.03.2014 20:04

Ja už mám tiež skúsenosť tento rok s blchami. Sused chová pred bytovkou túlavú mačku, takže zrejme to dostal od nej. Odblšila som ho pipetou effipro a aj odčervila. Ja by som povedala, že treba odblšiť iným prípravkom keďže frontline nezabral.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300


blchy???? prosím pomoc

Poslaťod nikyt » Str 20.08.2014 13:02

ahojte, prosím vás mám problém so psíkom...nedávno sme mu našli čierne bodky na krku a pri ušiach súdim že blší trus...poriadne sme ho vyumývali antiparazitným šampónom a nastriekali sprejmi....od vtedy som ho 2x prezrela a ani jedna čierna bodka, no aj prvý aj druhý raz som našla akéhosi "živočícha" hnedej farby ktorý neskákal ale pohyboval sa strašne rýchlo...môžete mi poradiť čo to je a ako sa toho zbavím? ďakujem. srsť má totiž to čistú bez nejakých vajíčok alebo niečoho podobného
nikyt
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.08.2014 14:24

Blcha to môže byť pokojne. Nemusí zrovna len skákať. Pre odblšenie nestačí len psa odblšiť, ale aj prostredie, v ktorom žije. Vajíčka bĺch sú všade v jeho okolí - ty ich nevidíš voľným okom. Liahnu sa v istých cykloch, takže nemáš šancu sa bĺch zbaviť naraz. Musíš denne úplne všetko umyť, kde sa pes pohybuje. Dospelá blcha kladie vajíčka už 24 po vyliahnutí, z nich sa vyliahnu po 2 dňoch larvy, ktoré sa zakuklia a po 7 dňoch sa vyliahne dospelá blcha. Celý vývin trvá 4-6 týždňov.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod nikyt » Str 20.08.2014 16:42

psík sa totiž to vôbec neškrabe, nemá štípance a ako som spomenula srsť má čistú...preto som trochu na pochybách že by to predsa len blchy byť nemuseli no inak si tie čierne bodky vysvetliť neviem :nwm: ...nemohla to byť voš?...bolo to ploché a behalo to :D...nevyznám sa do toho bojujeme s tým prvý krát :ua:
nikyt
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.08.2014 17:43

Voš nebehá, tá je nalepená na srsti. Ešte ma napáda kloš.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod nikyt » Str 20.08.2014 19:49

fuha tak to ani len netuším čo je :oo:
nikyt
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Mambulka » Pia 22.08.2014 21:57

Poradte ako sa zbavit blch v dome kde mame same koberce? Kupit dymovnice na hmyz a vydymit ich alebo radsej zavolat profi firmu? Psa dnu nemame, ale blchy ma uz to riesim...
Mambulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Vikiki22 » Sob 23.08.2014 0:17

Dezinsekcia prípravkom proti blchám. A to najlepšie niekoľko krát.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Mambulka » Ned 24.08.2014 19:18

A este otazka ak psa nemame dnu, cize blcha nema krv od psa bude klast dalej vajicka?
Mambulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Vikiki22 » Ned 24.08.2014 19:22

Ono sa blcha nasaje krvi a potom kladie vajíčka, a to už nemusí byť na psovi.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Mambulka » Ned 24.08.2014 19:35

Hej viem, ale tak by sa mala nasat iba psej, ze? Ked ukusi mna tak iba skusa, ci som pes, ci nie? Musim zajtra zavolat zverolekarovi sa ho nato popytat...ak tej dezinsekcii mame dom co ma cca 200 m stvorcovych taku tu komunisticku kocku, preto som sa pytala na dymovnicu
Mambulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby