Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Blchy

Poslaťod Niki » Pon 10.11.2008 11:41

No my sme práve prednedávnom našli Kume blchu blchatú. Včera sme ju odblšili, tak uvidíme, či to zabralo.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Invázia bĺch

Poslaťod Marrika » Ned 16.11.2008 15:20

Mne sa tiez stratil moj byvaly havo strasne som kvoli tomu revala neskor som sa s tym zmierila a chcela som noveho nebolo to presne po mesiaci ale trosicka dlhsie ale neznamenalo to ze svojho psika som nelubila to urcite nie! Dokonca som ho aj stale hladala ked som isla vonku s priatelom stale sme ho hladali...Nakoniec sa naahodou nasiel ked sme uz vsetci stratili nadej .. bola som strasne stastna, lenze ked bol prec chytil nejaku strasnu hnusnu chorobu a zomrel... Tie som revala ani do skoly som kvoli tomu nesla, ale po par mesiacoch som povedala rodicom ze chcem noveho.Na stareho hava som nezabudla casto si nanho spomeniem, ale noveho tiez lubim.. nikdy by som ich neporovnavala a obaja pre mna znamenaju nieco ine.. Prepacte ak som OT a ak som sa trosku rozkecala len som chcela reagovat na to, ze ked ma po mesiaci niekto noveho hava nemusi to hned znamenat ze stareho nemal rad :smile:
A teraz trosku k teme.. moj havo ma tiez blsky... nema ich vela ale predsa .. na tom malom telicku ho aj 2-3 blsky riadne rozculuju.Strasne ma to hneva chceme s tym nieco spravit, ale neieme co.Stale ked ho okupeme par dni su prec no potom ich chyti od susedovho hava :ua: co mam robit??? :plac:
Marrika
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Invázia bĺch

Poslaťod Amaguk » Ned 16.11.2008 15:24

nam sa na blchy najlepsie osvedcil Frontline spray, aj pri velmi silnom zablseni boli blchy za par hodin zo psa komplet dole :jop:
ale treba aj vyprat pelechy a vysprejovat miesta, na ktorych sa pes zdrziava - ja pouzivam na tento ucel Cyper
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Invázia bĺch

Poslaťod Marrika » Pon 17.11.2008 11:24

Amaguk dakujem za radu, len vies problem je ten ze aj ked sa ich zbavime tak ich dostane od susedovho hava.. ten sprej je taky, ze aj dlhodobejsie nejako odpudzuje tie blchy alebo co??
Marrika
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Invázia bĺch

Poslaťod Amaguk » Pon 17.11.2008 11:37

Ano, je to nielen na jednorazove odblsenie ale aj ako prevencia - podobne, ako keby si davala spot-on pipetu: Frontline ma 2 druhy vyrobkov s rovnakou ucinnou latkou- pipetu a tento sprej, nam sa sprej lepsie osvedcil :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Invázia bĺch

Poslaťod wildrane » Pon 17.11.2008 12:36

Silwuska píše:Aja...po mesiaci si psika zatratila?? :ua: nehnevaj sa, ale to je od teba...hnusne...ja by som mojho hladala az kym by som aspon nenasla jeho telicko...aby som mala pokoj na dusi :ua:


Siska vies ono to vzdy nejde, zial nie vzdy najdes miláčiky, či jeho pozostatky /naštastie okrem 2 mačičiek sa nám nič ine nestratilo/.
My používame 2 x do roka Frontline pipetu u dospelelých psov a maciek a potom nasadíme antiparazitárne obojky, u šteniatok a mačiatok 4 x do roka Frontline , zatial to funguje, blchy nemajú ani mačky
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Blchy

Poslaťod lenka » Uto 16.12.2008 9:21

Ako je to s tymi blchami? Staci ze nasa prisla do kontaktu so psikom, ktory mal staci len jednu blchu alebo ja neviem par blsiek na 2 minutky a uz ich ma? Celu som ju prezrela, ale nic som nenasla, ale preistotu som ju vykupala. Ja mam panicky strach z blch
lenka
Nováčik
 
Príspevky: 30

Re: Blchy

Poslaťod Rauke » Uto 16.12.2008 10:54

to ci to hned zbadas zavisi velmi od srsti psa. v hustom tmavom kozuchu sa blchy len velmi tazko hladaju- mozem potvrdit. dobre ze si psika vykupala,..
no a uvidis ci sa ti bude skriabat alebo nie... je tu toho o blchach popisaneho dost vela...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Blchy

Poslaťod Tija » Uto 16.12.2008 15:50

Tak naši ešte blchy nemali,ale to je všetko iba o prevencii.Dávame im prípravky aby ich ani nedostali.Ale kliešťa aj tak dostali aj napriek tomu,že ten výrobok mal byť,že vraj 100% :ua:
Neviem ale čo je lepšie obojky proti parazitom,alebo spot-ony?
Pro Meris už neuznávam aj keď je na neho iba plno reklám,lebo už ako som písala dostali liešte :yes: Takže už si nie som istá :ua:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Blchy,čo s nimi?

Poslaťod Mária Fedorová » Ned 17.05.2009 13:43

Dnes ráno som skoro "skolabovala",našej fenke som objavila blchu v kožuchu.Doma mám sprej,pre takýto prípad,čo ak náhodou,ale moc som ho nepoužívala,a dnes ráno teda dostatočne.Striasa ma ešte teraz.
Vedeli by ste poradiť niečo prírodné? napr.také niečo ako čajovníkový olej proti kliešťom?
Mária Fedorová
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Bydlisko: Pochabany

Re: Blchy,čo s nimi?

Poslaťod Jannka » Ned 17.05.2009 14:10

Mária Fedorová píše:Dnes ráno som skoro "skolabovala",našej fenke som objavila blchu v kožuchu.Doma mám sprej,pre takýto prípad,čo ak náhodou,ale moc som ho nepoužívala,a dnes ráno teda dostatočne.Striasa ma ešte teraz.
Vedeli by ste poradiť niečo prírodné? napr.také niečo ako čajovníkový olej proti kliešťom?


to sa stava...psik si velmi lahko prinesie blsku, najma ak byva v kontakte s inymi psikmi...
alebo staci, ak sa obsmieta okolo nejaky jezko :lol:
odporucam pipetku "frontline combo" (zabija aj vyvinove stadia blch) - ochrana 3 mesiace proti blcham....no a bonus: mate to na mesiac aj proti kliestom :yes:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Blchy,čo s nimi?

Poslaťod Amaguk » Ned 17.05.2009 14:16

ona ale hlada nejaku prirodnu alternativu :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Blchy,čo s nimi?

Poslaťod Jannka » Ned 17.05.2009 14:19

Amaguk píše:ona ale hlada nejaku prirodnu alternativu :no:


hm,,,to som celkom nepochopila, pardon :hi:
Ale osobne si myslim, ze ak sa toho chce zbavit poriadne, treba troska pochemizovat :hi:
A Frontline je bezpecna alternativa.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Blchy,čo s nimi?

Poslaťod Amaguk » Ned 17.05.2009 14:25

jo, Frontline sa aj mne na blchy osvedcil uplne perfektne :jop:

je aj nejaka pipeta na prirodnej baze, pred casom sme to tu spominali, len som zapomjela ako sa to vola :hi:
niekto na blchy odporuca sprejovat psa roztokom vyluhovaneho citrona, neviem vask nakolko to je naozaj ucinne, neskusala som :nwm:

Dr. Pitcairn odporuca proti blcham zmes rozmarinu, eukalyptu, fenyklu, paliny a ruty vonnej
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Blchy,čo s nimi?

Poslaťod Jannka » Ned 17.05.2009 14:59

Amaguk píše:je aj nejaka pipeta na prirodnej baze, pred casom sme to tu spominali, len som zapomjela ako sa to vola :hi:


myslis pipetku of fy. Héry?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby