Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Noelle » Pia 01.09.2017 16:50

Dnes som našla na Nelly - vzadu na krku - malé čierne bodky, vyzerá to ako blšie výkaly, lenže Nelly sa vôbec neškrabe a ani nemá nejaké prejavy že by mala blchu. Bodky som roztrela, urobili sa z nich také hnedé škvrny. čo to môže byť ? Tento rok ani nie sú nejak kliešte, takže len lezúceho som na nej našla 2x, jediné čo po nej lozieva je kuklorodka/kloš.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod jana137 » Pia 01.09.2017 16:57

Noelle píše:Dnes som našla na Nelly - vzadu na krku - malé čierne bodky, vyzerá to ako blšie výkaly, lenže Nelly sa vôbec neškrabe a ani nemá nejaké prejavy že by mala blchu. Bodky som roztrela, urobili sa z nich také hnedé škvrny. čo to môže byť ? Tento rok ani nie sú nejak kliešte, takže len lezúceho som na nej našla 2x, jediné čo po nej lozieva je kuklorodka/kloš.


Skús kuknut za ušami a na koreni chvosta, pripadne brusko..tam sa blchy najčastejšie zdržiavajú .. ak nič nenájdeš, mohla to byť aj špina?
jana137
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Noelle » Pia 01.09.2017 18:03

Tááák, prv som bola upokojená, že je to špina, lebo na "hlavných blších trasách" som to nenašla. Potom som jej to začala vyčesávať protiblším hrebeňom a zrazu ... blcha, ma picne. Som fakt neverila ,že môže mať blchu, keď sa vôbec neškrabe. Lenže keď mala jednu, môže ich mať viac, okrem toho, že to tu môže byť už zamorené blšími vajíčkami, bŕŕŕ. Zvláštne je, že na mačkách som nič nenašla a oni spávajú spolu.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Slausa » Pia 01.09.2017 18:36

Šup šup kúpať :lol:
Ja si musím tuho zaklopať, po tom čo na sebe doniesol asi dva roky dozadu je kľud
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Noelle » Pia 01.09.2017 18:40

Ja sa skôr bojím toho, čo je po dome ako toho čo má na sebe, čítala asom, že na psovi je asi 2-5% toho čo je po priestore, to by znamenalo, že je tu plno vajíčok ... blééé. Nikde neviem nájsť foto ako vyzerajú štádia blchy, iba kresbičky vidím na nete.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod pigie » Str 06.09.2017 4:21

Ak ta to upokoji, Hugo ked bol stena, resp. mlady pes obcas nosil blchu od nasich. Kde to tam chytal, netusim, asi od susedovic cokla, s ktorym sa cuchali cez plot alebo jezka. Predstav si jeho srst... Nasla som zvycajne 1-2, zabila a bol pokoj, nikdy sa nic dalsie nevyrutilo, ziadna invazia sa nekonala :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Noelle » Str 06.09.2017 5:35

Nasla som na druhy den este jednu, kazdy den jej teraz prehrabavam srst, ci neuvidim zase tie cierne bodky.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Sunny » Uto 26.09.2023 7:19

Lidičky help - ako sa zbaviť bĺch? Ja som už na prášky, minulú zimu som z ulice zachránila mača, prenocovalo u nás a odvtedy s tými mrchami bojujem. Som vtedy skončila s Gili na veterine, že má asi nejakú kožnú chorobu a trt, blchy :oo: som sa cítila ako idiot. Lenže odvtedy to je dokola - odblším psa, vyperiem pelech, deky, postel, mesiac je kľud, prestane fungovať odblšovátko a sú tu zas. Nechce sa mi do alebo na psa každý mesiac niečo patlať, už som fakt zúfalá :sos:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Elis » Uto 26.09.2023 7:21

Bravecto
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Sunny » Uto 26.09.2023 7:23

Ako už som v stave jej ho asi dať, aj keď sa ho bojím. Vykapú tie mrchy za tých pár mesiacov? Alebo ich tu za 3 mesiace budem mat zas?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod pigie » Uto 26.09.2023 7:30

No, ak ti pretrvavaju niekde vnutri a nenosi to zvonka, tak ja by som pouvazovala pozicat parny cistic alebo nejaky UV ziaric alebo co na tie svine funguje a okrem psa a beznej ocisty "vyprala" aj skary v dome.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Elis » Uto 26.09.2023 7:40

Sunny píše:Ako už som v stave jej ho asi dať, aj keď sa ho bojím. Vykapú tie mrchy za tých pár mesiacov? Alebo ich tu za 3 mesiace budem mat zas?


to bravecto drzi mnohem dele nez 3 mesice, prerusi vyvoj cyklus blech
kdo resil mesice blechy a pak ho dal - nadaval si, ze to neudelal uz davno
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Sunny » Uto 26.09.2023 7:58

Diky. Idem dneska na veterinu, vezmem si.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Predchádzajúci

Späť na Choroby