S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o rady!

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o rady!

Poslaťod Marek123 » Štv 12.05.2016 19:01

Zdravime Vas,

zufalo prosime o akekolvek rady. Doma mame cca 4-rocnu sucku Opál, kastrovanu, krizenec (pravdepodobne ma nieco z plemena jazvecika, lebo je tak trocha podlhovasta :) ). Priblizne pred 2 a pol tyzdnami sa zacali problemy. Jedno rano Opál zacala velmi pistat, kvilit...len tak z nicoho nic... bolest presla, spravala sa normalne. Snazili sme sa ju trocha prehmatat, nezistili sme nic. Vzali sme ju k lekarovi, ktory na zaklade nasho rozhovoru a prehmatani psika (ktory podobne ako nam, nijako nereagoval) posudil, ze ma nieco so zadnymi klbikmi. Dostala injekcie a liek Aptoflex. Priznaky neustupovali, bolest sa vracala a zvysovala. Psika sme vzali na veternirnu kliniku, kde jej odobrali krvicku, vysledky boli dobre a spravili RTG (medzi dvoma platnickami v zadnej casti psika je mensi odstup ako inde... co ale s nasimi problemami pravdepodobne nesuvisi). Dostala znova injekcie, a liek Prednisol. Kedze sa jej neulavovalo, skoncili sme v nedelu na veterine na pohotovosti, kde si ju nechali na pozorovanie. Pani doktorka mala podozrenie na krcnu chrbticu, psik bol celu noc pokojny, pri natahovani zapistala... Tento tyzden chodime na magneto-terapiu, bohuzial, bezvysledne... Bolesti sa objavuju kedykolvek a kdekolvek...pri pohybe, aj mimo neho. Musia to byt priserne bolesti, pretoze tak zufaly psi plac som v zivote nepocula, a aj ludia v cakarni a doktorky pozerali po nas dost zhrozene a lutovali psika. Na prechadzky tento tyzden nechodime, nezvlada ich teraz dobre, naposledy sme ju brali na rukach domov a popritom velmi kvilila (najma pri zdvihnuti a polozeni, aj ked velmi jemnom). Dnes rano tiez velmi plakala predcim sme sli na magnet, zvysok dna bola zasa radostna, az doteraz. Bolest ju zasa chytila, spinkala v kosiku, zrazu zapistala...vysla z kosika, zatiahnuty chvostik od bolesti ako vzdy, jazyk vonku, rychle dychanie...polozene na dve predne labky, hlavicka akoby jemne vzdy naklonena napravo... Psik uz priblizne 45 minut sedi skluceny so sklonenou hlavickou, bojime sa jej co i len dotknut, nech to predycha ako zvykne. Ako ju to teraz naposledy chytilo, snazili sme sa ju prehmatat, pretoze jednoducho po kazdodennej navsteve ambulancie nikto nevie, co to moze presne byt... a strasnu zapistala pri dotyku pod krkom (v spodnej casti nalavo, nad hrudou...) Chut do jedla ma mimochodom velmi dobru (samozrejme, ked ma bolesti, neje, akonahle ju to prejde, papa krasne).
Prosim Vas, nestretol sa niekto s podobnym problemom??? Psik, ktory sa jednu dobu sprava normalne, je stastny, tesi sa vam, vyzaduje vase hladkanie, hranie a zrazu bez rozdielu na to, co prave psik robi a kedy, ho zlozi otrasna bolest???Pravdepodobne to tie platnicky asi ani nebudu (tipujem?), ked psik naposledy reagoval na zatlacenie v spoednej casti hrdla... ale darmo citame choroby pazeraka, stitnej zlazy, zapal mandli...tie priznaky asi moc nesedia...
Velmi sa budeme tesit na Vase nazory.
Dakujeme.
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Vikiki22 » Štv 12.05.2016 19:14

Bude to pravdepodobne zrovna ten problém s chrbticou. Určite si nájdite iného veterinára, ktorý kompletne tú chrbticu prezrie a nebude bezhlavo dávať injekcie proti bolesti, ktoré problém nevyriešia.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Buchťa » Štv 12.05.2016 19:27

Marku, odkuď jste?

Vaše fenečka potřebuje komplet vyšetření od ODBORNÍKA ! Dle mě i CT a nebo MRI s kontrasní látkou. Samotné rtg problém s platničkou nezobrazí, tedy pokuď je to platnička. Ale to byl měl vědět vet a upozornit Vás na to!
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Natali55 » Štv 12.05.2016 19:43

Môže to byť prolaps platnicky,jazvecik je plemeno trpiace platnickami.Navštívte prosím kliniku,ktorá ma magneticku rezonanciu,na rtg to neni vidno.Na slovensku ,čo viem,ju majú v Trenčíne(elpa-tn.sk)alebo v Bratislave (Sibra).Naša buldocka mala podobný problém,nakoniec jej stacil iba striktný kludovy režim(4-6týždňov).My sme sme boli v Brne(Jaggy Brno,pan doktor Tomek)Prosím uz nedavajte žiadne lieky od bolesti.Pes si vie ublížiť,bolest ho brzdí,vyhľadajte co najskor doktora(neurologa) z vyssie spomínaných kliník.Vie vám do hodiny ochrnut,staci jeden blby pohyb.
Edit: prikladam link ,hadam sa vam zobrazi,je to o buldockoch s problemami s platnickami,
https://m.facebook.com/704877959554151/ ... 707820141/
Natali55
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Buchťa » Štv 12.05.2016 19:55

Natali55 píše:Môže to byť prolaps platnicky,jazvecik je plemeno trpiace platnickami.Navštívte prosím kliniku,ktorá ma magneticku rezonanciu,na rtg to neni vidno.Na slovensku ,čo viem,ju majú v Trenčíne(elpa-tn.sk)alebo v Bratislave (Sibra).Naša buldocka mala podobný problém,nakoniec jej stacil iba striktný kludovy režim(4-6týždňov).My sme sme boli v Brne(Jaggy Brno,pan doktor Tomek)Prosím uz nedavajte žiadne lieky od bolesti.Pes si vie ublížiť,bolest ho brzdí,vyhľadajte co najskor doktora(neurologa) z vyssie spomínaných kliník.Vie vám do hodiny ochrnut,staci jeden blby pohyb.


Marku, Natálie má naprostou pravdu :jop: . Léky od bolesti jsou jen na škodu. Magnetoterapie nic neřeší, Prednison není na odstranění příčiny, kterou veti ani neví. Ten se většinou předepisuje, právě, že neví = tak šlahneme Prednison :ua: :hmm: .
Top neurologové (jediní diplomovaní) jsou Šrenk (Praha), Tomek (Brno) a v SR dr. Paluš Trenčín (má i MRI).

Teď je to již jen na Vás. Babulce držím palečky :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Štv 12.05.2016 20:22

Dakujeme za bleskurychle reakcie! Opál je znova fit, uz za nami cupita, chce sa hrat a pozaduje hladkanie...a to pred hodinkou sme si trhali vlasy z beznadeje, ze jej nevieme v tych bolestiach pomoct!!! Je to strasne, ked vam psik nevie povedat co ho boli a vy mu neviete pomoct, uz sa bojime, kedy ju to znova chyti... Je vsak normalne, ze psika by bolesti z chrbtice chytili v klude, ked lezi v kosiku???? Ono naozaj to na nu pride len tak... Pritom chodi normalne, nekymaca sa, hlavicku naklana a otaca v pohode, ked ju bolesti prejdu..Sme vsak viacmenej presvedceni, ze tie bolesti jej vystreluju nad hrudnikom, v dolnej casti krku. K dispozicii mame aj fakt peckovu laserovu lampu, ale.... a tiez si myslime, ze tie lieky, co dostala, jej vlastne nezaberali vobec! Ono ho sice spapala, ale bolesti mala tak ci tak...
Na magnetovu rezonanciu je uz Opál objednana,termin dostala na pondelok (Tu by sme sa este spytali, ze pani hovorila, ze najprv sa budeme radit s neurologom, aby vedel kam to MRI zamerat... my sme mysleli ze ju proste zmagnetuju celu za tie peniazky...hlavne my nie sme psik, nevieme presne povedat ci problem je tam, kde ju to aj boli). V pripade operacie by sme ale radi vedeli, ktora klinika je naj.... V kutiku duse dufame, ze nic take potrebne nebude, ze MRI bude v poriadku a mozno Opal by pomohlo nieco uplne ine...nejaky zazracny liek na nejaky iny problem :/
Este by sme sa vas radi spytali, mate nejake skusenosti s Myo...mye... ked ja ani neviem ako sa to vola... Myelografia?! Je to podobne magnetickej rezonancii, psik sa uvedie taktiez do anestezy, a kontrastnymi latkami sa picha nejaka injekcia nad miechu?! Neviem ci viete co mam na mysli.... To nam prave navrhla nasa ambulancia a vedeli by to spravit uz zajtra a vraj to nie je financne tak narocne ako magneto...
Najprv sme sa zlakli, ze sa to picha do miechy a ze je to riskantne, ale vraj nad miechu....
Ktoru variantu by ste zvolili vy? Co je pre psika lepsie a menej stresujuce? asi to MRI, ci? (teda obe sa robia v anesteze ale ked sa prebudi, nechceme, aby mala bolesti, co nevieme ci pri tom druhom by mala/nemala)
Diky!
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Štv 12.05.2016 20:35

Este tolko by sme dodali, ze ked sme boli na vysetreni (teda prv sme boli u jedneho veterinara), potom na klinike u jednej doktorky, naslednej na tej istej klinike u inej doktorky... Pricom ta prva doktorka tej kliniky povedala, ze Opal ma aj zvacsene srdiecko a ci nam nerobi potiaze. Ked sme ju v nedelu brali na pohotovost, tak druha pani doktorka znova spravila snimky, pricom spravila aj krcnu chrbticu (krk prvykrat spraveny nebol, lebo sa tam dobre nezmestil), ale rtg ziadny problem neukazal a znova sa spravilo rgt na srdiecko po predoslom spise prvej lekarky a povedala nam, ze psik zvacsene srdiecko nema, skor to RTG je take vselijake, ze psik aj lezal tak nejako, ze to mozno ukazalo trocha vacsie, ale ze ho nema... Ze aj hrudnicek ma taky maly a mozno preto sa to tej prvej doktorke zdalo.. Tak my fakt nevieme!!
Kazdopadne tie stavy ma tak cudne....neexistuje ze je mi dobre a potom postupne zle, ale je mi dobre a za par sekund desne zle!! ako ked naozaj cloveka pri srdci pichne, pride to na vas rychlo....ale ma 4 roky a je to tak neskutocne aktivna a ziva... naozaj nevieme co si o tom mysliet...
Teraz sa hra ako diva...
Keby sme aspon vedeli co to presne je, tak clovek vie dalej postupit a riesit to...
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Natali55 » Štv 12.05.2016 20:39

Naša Eliška,sa tiez citila celkom ok,normalne chodila len sa mi zdala nejaka ospalejsia,najprv som si myslela ze ju boli brucho nakolko som jej ho stlacila a ona strasne zapistala,bola na seba tak citliva ze pistala len ked sa jej clovek chytil trebárs aj hlavy,nakoniec som zistila ze najviac pisti ked ju chytim za chrbat vzadu.Vynikajuce skusenosti s operaciou a celkovo vysetrenim maju ludia z mojho okolia s klinikou Jaggy v Brne,s panom doktorom Tomekom.Nakolko ste na pondelok objednany na MRI,fenku šetrite,nenechajte ju chodit po schodoch,treba ju nosiť,nedovolit jej skakat na gauc,postel a atd,nemala by sa blaznit a hlavne nehrat sa s inými psami,aj oni jej vedia ublížiť.mozem sa spytat na aku kliniku chodite?a ku komu ste v pondelok na MRI objednany?
Natali55
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Štv 12.05.2016 21:19

Nataly, klinika, ktoru teraz navstevujeme, je v Novych Zamkoch (ale mame z toho zmiesane pocity... su ludski a jedna pani doktorka je tam fakt ochotna, ale jeden povie A, druhy pride povie B, pripletie sa k nim aj C..). Hlavne ze vam jeden povie ci nie srdce, druhy chrbticu... a za tym, ze nevedia... Magneto sme objednali v BA (Sibra), netusili sme, ze je aj v Trencine. Ja som taky laik, neviem, co to magneto ukaze...viem, ze keby mala nadory, zranenia...ale nvm ci to ukaze trebars keby mala nieco so sdrcom, stitnou zlazou a podobne... Ale nevieme este, ze keby bola nutna operacia, ci by sme ju dali operovat prave tam... vybrali sme si ich na zaklade toho, ze maju k dispozicii MRI.
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Vikiki22 » Štv 12.05.2016 21:22

Marek123 píše:Nataly, klinika, ktoru teraz navstevujeme, je v Novych Zamkoch (ale mame z toho zmiesane pocity...

Ktorá? Na Komjatickej alebo na Slovenskej?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Buchťa » Štv 12.05.2016 21:34

Marku, doporučuji si zítra zavolat do Trenčína a jet tam na MRI. Pan doktor Paluš je nej neurolog v SR. Na Sibre není kvalitní neurolog, je mi líto. Kromě toho, že je to výborný neurolog, je to i dobrý člověk, který neřeší ordinační hodiny, zvíře je pro něj prioritou.
http://www.elpa-tn.sk/nas-tim/mvdr.-vik ... omate-ecvn

Nejsou to mé zkušenosti (preferuji dr. Tomeka z Brna), ale zkušenosti mých známých a mé kamarádky (té z minulého týdne). I je cenově dostupnější.

Nezapomínejte, že Vy jste platící klient a je na Vašem rozhodnutí, kterého lékaře si vyberete = zaplatíte.

Naprosto rozumím tomu, co prožíváte. Spoléháte na lékaře. Jenže i u vet. lékařú je potřebná odbornost. To znamená, že "obvoďák" neví vše, i když se tak dost často tváří. I polohování u rtg srdce nedokáže každý atd.....

Offtopic: Mluvím z vlastních zkušeností. Má dúvěra a nevědomost stála mého drobce život :plac: . A bylo mu jen 27 měsícú .... :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Pia 13.05.2016 9:15

Vikiki, na Komjatickej... dnes by tam psikovi mali robit myelografiu.

Buchťa, diky za rady a to s tvojim psikom ma naozaj mrzi!
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.05.2016 9:21

Tiež chodím tam. Poznám tam doktorov veľmi dobre, nemôžem mať na nich krivé slovo, naozaj sa snažia. Majú tam aj ortopéda, ten snímok videl?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Pia 13.05.2016 10:01

Vikiki, nie, ortopedovi ten snimok ukazeny nebol (ani neviem ako maju medzi seba rozdelene ulohy, lebo beru ako ste v rade, ta co je volna, vyjde a berie ta, ohladom nasho psika sa so ziadnym ortopedom neradili).

Prva, ktora nas vysetrovala bola dama a takisto aj druha pani doktorka. Mena im neviem, asi by som ani nepisal, nejde o to a nie je to podstatne. Ta druha nam prisla sikovnejsia a fakt ochotna.

Ono vies ako to je...ked prides so psikom, ktory ma lahsiu diagnozu a preliecia ti ju, tak odchadzas spokojny.

Bohuzial, nas psik taky pripad asi nebude a uz hned na zaciatku si s nim ta prva pani doktorka nevedela dat rady a urcila uplne inu diagnozu, ktoru druha vylucila. Ta bola pohotovejsia, no ak ked jedna tretia videla psika plakat, len pozerala, ze oni viac pre tohto psika spravit nevedia. Taketo zachvatove stavy budu asi najhorsie, lebo v jednu chvilu vam nemusi byt nic a v druhu vyzerat akoby ste za chvilu mali byt na smrtelnej posteli.
Uvidime ako teda dopadne dnesne vysetrenie v anesteze.
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.05.2016 11:56

Neboj sa, vyliečili tam už aj horšie stavy, snáď pomôžu aj vám. A doktorky sú tam dve, jedna je ešte menej skúsená, nemôžeš jej to vyčítať. A tá tretia bola zrejme sestrička. Držím palce!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Ďalší

Späť na Choroby