S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o rady!

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod ivana1 » Pia 13.05.2016 18:32

Marek123 píše:Uvidime ako teda dopadne dnesne vysetrenie v anesteze.
Čo ste sa dnes dozvedeli?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Pia 13.05.2016 19:52

ivana1 píše:
Marek123 píše:Uvidime ako teda dopadne dnesne vysetrenie v anesteze.
Čo ste sa dnes dozvedeli?


No, prisli sme na ambulanciu, kde jej zakrok spraveny nebol, pan doktor nas tak jemne odhovoril a poradil ist priamo na MRI (tam sme dostali teda ten najskorsi termin v pondelok v BA). Ja som ale naozaj prekvapeny, ze ked je ta klinika tak dobre vybavena ako sa na stranke pise, preco jedine vysetrenie, co jej bolo spravene odkedy tam chodime, bolo RTG? Aj krv bola spravena na vlastne poziadanie... O tom nevraviac, ze ked sme tam boli v nedelu, nechali sme im tam psi preukaz, ktory sa zapatrosil a odvtedy nenasiel, tak akoze....
Musime urgentne postupit dalej, dnes doobeda sme volali aj na kliniku do Trencina panovi Palusovi, na ktoreho tu niekto daval pozitivny feedback, dnes nas uz prijat nevedel pre velky pocet pacientov a psik sa ma naozaj od poobedia velmi zle, volala tam priatelka asi pred polhodinkou na pohotovost, skusime poslat mail s videami o psikovi, v akej polohe sa nachadza a ako velmi place... Pan doktor tam vraj tam cez vikend nie je, chceli sme tam zajst zajtra a my nevieme ako sa bude mat psik do pondelka. Cely tyzden sme ju setrili a nesli na vychadzky.... dnes sme to na kratku trasu riskli... 30metrov pohodoveho ziveho tempa, zrazu hlava dole po zem, jazyk von a velmi pomale tempo! Doma nevedela vliezt ani do kosika, dokonca si ani lahnut, bolelo ju to, ked sa chcela pohnut, zacala neskutocne plakat...musela zostat sediet s uplne sklonenou hlavou niekolko desiatok minut, kym sa konecne spustila na predne labky a odvtedy tak lezi. Sliny jej kvapkaju von, nufacik si casto olizuje, ma ho suchy... Pri pohybovych aktivitach je to teda naozaj zo dna na den horsie...musime ju dostat co najskor na magneto... Strasne sa bojime, co to, preboha, moze byt. Priatelka v jednom kuse place...tento tyzden sme kazdy den boli na tej ambulancii na tom magnete a referovali stav.... Dufame, ze to vsetko dobre dopadne, a niekto uz povie ze je to toto a toto a toto sa s tym da robit.
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Natali55 » Pia 13.05.2016 20:01

Viem si predstaviť co to pre vás musí byť,ja by som asi sadla do auta zavolala do jaggy brno (je tam pohotovost)nahlasila akútny stav a oni saurcite o.nu postaraju.
Natali55
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod ivana1 » Pia 13.05.2016 20:04

:ua: to mi je veľmi ľúto!!!
My chodíme teraz s najstaršou fenkou do Sibry k onkologičke, sú veľmi fajn, len fakt dosť drahí. Veta v Trenčíne nepoznám, ale Buchťa určite vie, čo radí. Budete mať náročný víkend, ak Vás nezoberie skôr. Keby vet aspoň pozrel video s ňou, (keby sa už nezľutoval rovno) možno by ho napadlo niečo - či nejaká "dlaha" na krk - teda spevnený golier, či by to nebolo lepšie, keby jej krk držal v správnej polohe. Nemá tam nejaký naštiepený ... stavec? Alebo - pohotovosť Brno... :ua:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod pigie » Sob 14.05.2016 5:31

Toto vypada na akutny stav, ktory treba riesit :ua: A hlavne, prosim, ziadne prechadzky, ona musi byt v co najvacsom klude! Aj ked vypada, ze v dany moment je OK. Ak nastane opuch, ochrnie vam! Ja by som vzala psa uz davno do Jaggy, pri takychto veciach sa nevyplati cakat - jedine, ak sa to potvrdi MRI, ze sa cakat oplati a netreba operaciu...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod calwen » Sob 14.05.2016 8:47

Ako pise Pigie, fujazdite na Jaggy, necakajte ani minutu, toto je velmi vazny stav
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Buchťa » Sob 14.05.2016 22:21

Buď vykopejte dr. Paluša "z pod zeme" a nebo jeďte na Jaggy Brno. I když musím upozornit, že dr. Tomek nemá o víkendech službu, ale je na telefónu kvúli opravdu vážným případúm = v tom okamžiku přijede.
Zde máte jeho email = tomek@jaggy.cz
Nevím, kdo tento víkend tam slouží, stačí si zavolat http://www.jaggy.cz/homepage

Dr. Paluš vyšetřoval náhlý akutní případ mé kamarádce(včetně MRI a jeho vyhodnocení) 1.5.16 (to byla neděle) po jeho ordinačních hodinách (jednalo se o akutní stav). Chtějte jeho k telefónu, né asistentku, která jen objednává pacienty. U něj je také možná hospitalizace a vybavení kliniky je opravdu top.
Toto je urgentní !!!!!

A pardón za výraz - na celou "kliniku" v NZ se vybodněte, nic tam pro prďolku neudělali = už ji měli dávno odeslat na specializované pracoviště, ale to by jim asi odešly i Vaše peníze .... :hmm: .
Moc a moc držím palečky :jop:

Offtopic: Omlouvám se, žiji v zahraničí a měli jsme od včera vypadnutý net :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Str 18.05.2016 15:02

Ahojte,

Psika sme si priviezli vcera domov, uz je tu s nami! Opál sme sa rozhodli po vysledkoch MRI dat operovat (v Trencine u doktora Palusa). Dufame v jej skore uzdravenie (uz vyzera celkom fit), mesiac mame dodrziavat kludovejsi rezim a uz sa tesime, ked bude nas milacik uplne fit, aby sme zasa mohli chodit na prechadzky a ist sa kupat, uz pozerame, ake vodne hracky malej zakupime, pretoze miluje vodu a vo vode je ako mala nutria :lol:

Dakujeme za cenne rady a reakcie!
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod clupko » Str 18.05.2016 15:10

a aka je diagnoza?

drzim palce Opal, nech je cim skor v poriadku :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod ivana1 » Str 18.05.2016 17:03

Veru, Marek - diagnóza?!? Nemôžeš to uzatvoriť - napíš, prosím, čo operovali - možno to niekedy nejakému hafkovi pomôže...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod Marek123 » Str 18.05.2016 19:28

Mala vysunutu/vyskocenu platnicku v krcnej chrbtici, ktora jej tlacila na miechu. Nam to teda na tej MRI prislo naozaj dost vyskocene, a bolo zretelne videlne ako jej to tlaci na miechu, preto sme sa rozhodli to ani neriesit nejakou alternativnou medicinou a cakat ci sa to zlepsi, nezlepsi, potlaci... Rozhodli sme sa riesit to hned - operaciou.
Dufame, ze bude uplne v poriadku, berie viacere lieky, ale vyzera OK, len v noci spala velmi zle, lebo akonahle zaspala, akoby zo sna poplakavala (asi stres z tohto posledneho obdobia, ordinacie, operacie)
urcite este napiseme a budeme nazerat aj na forum, lebo tu clovek dostane dobre rady a vo forach sa dozvie aj uzitocne informacie :jop: .
Marek123
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod vavrena » Str 18.05.2016 20:22

Offtopic: Tak teda tému presuniem do platničkovej.
Držím palce Opál, nech je rýchlo fit, a hlavne, nech už sa to nezopakuje :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod katkariinka » Str 18.05.2016 22:48

uf, vyzera to na stastny koniec! Drzim palce, nech sa Opal plne zotavi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: S.O.S - psik v bolestiach a nevedno preco?! Prosime o ra

Poslaťod ivana1 » Štv 19.05.2016 7:10

Marek123 píše:Mala vysunutu/vyskocenu platnicku v krcnej chrbtici, ktora jej tlacila na miechu. Nam to teda na tej MRI prislo naozaj dost vyskocene, a bolo zretelne videlne ako jej to tlaci na miechu, preto sme sa rozhodli to ani neriesit nejakou alternativnou medicinou a cakat ci sa to zlepsi, nezlepsi, potlaci... Rozhodli sme sa riesit to hned - operaciou.
Ďakujem za opis, dobre si pamätať. Chúďa, preto mala tu hlávku tak sklonenú... Som rada, že to máte za sebou (teda to najhoršie), prajem skoré douzdravovanie a nech sa jej už nič také nevráti. Držte sa! :ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Predchádzajúci

Späť na Choroby