Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod pigie » Uto 19.01.2016 15:52

Mate niekto skusenosti? Zda sa, ze to bude nasa diagnoza u Huga. Vysoka teplota, dychavicnost pri namahe ci zvysenej vonkajsej teplote, resp. az sipanie, neschopnost sa poriadne nadychnut pri dychcani a tym zase prehrievanie a tak dokola...
Neviete o tom niekto nieco viac? Cakam ako dopadne jeden psik, ktoremu boli nasadene ATB a prednison a ak sa mu polepsi, pojdem za danym vetom aj ja s Hugom. Je to bezny postup? Ten prednison ma desi...
Samozjreme, okrem teploty a dychania, vsetky vysledky byvaju OK (ostatne, ved aj tie nase... Aj RTG je cisty)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod martinaa » Pon 25.01.2016 19:17

a to, že to bude zrejme Váš prípad Vám povedal veterinár? Aké vyšetrenia boli robené a aká bola doterajšia liečba? a na čom sa lepšil/nelepšil?
martinaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Prešov

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod pigie » Pon 25.01.2016 19:43

Nam nikdy nic nediagnostikovali. Podla viacerych vetov mam zdraveho psa a prehrievanie je sposobene bud klbmi alebo starobou. Ja som presvedcena, ze nie, ze ten pes proste nemoze poriadne dychat, lebo ja pocujem, ze nadychuje vzduch inak ako to bolo predtym, aj steka inak, ale to vraj starym psom sa zvuk stekania zmeni... Vysetrenia robili vsetky mozne, komplet RTG, komplet krv, moc, sono brusnej dutiny, vysetrenie srdca. To je vsetko, co ma takto zbrucha napadne... Ono jemu teplota vyskoci a po namahe ide zase naspat. Ale v lete sa prehrieval na 100m sa mu zdvihla teplota o 2 stupne. Kolkokrat ten pes mal 41 stupnov uz som prestala ratat... A na 99% sa vzdy prehreje len pri pohybe, ak je v klude, teplota klesne aj sama.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod Minnie » Pon 25.01.2016 20:26

aj steka inak, ale to vraj starym psom sa zvuk stekania zmeni..

:yes: to je pravda, aj mojmu skoro 14 rocnemu starusikovi sa zmenil zvuk stekania. :smile: Moj obcas tak tazsie dycha akoby mal zapchaty nos. Zatial to neriesim.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod pigie » Pon 25.01.2016 20:32

No, moj dychci cely zivot, takze ja uz ten zvuk a hlavne kedy a ako dobre poznam. A ked pes dychci aj pri -14 a pocujem, ze jemu v hrdle nieco hapruje, akoby dychal cez slamku a nie cez trubicu, proste akoby sa nemohol poriadne nadychnut a cim viac dychci, tym mam pocit, ze sa mu to viac zuzuje, v lete doslova nevedel lapit dych a teplota stupala. A to teda predtym pri -14 zvycajne uz nedychcal. Ja neviem ako prezije leto :ua: Kym sa nehybe, vsetko OK, jakmile sa pohne, nastava tazke dychcanie :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 25.01.2016 20:34

Možno si už písala, ale srdce má ok?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod wer » Pon 25.01.2016 20:40

A teda, ked mas podozrenie - nedavala si vysetrit?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod pigie » Pon 25.01.2016 20:44

Srdce mal urobeneho dopplera v lete, ked to bolo najhorsie (dosli sme s teplotou k vetovi 40... o deviatej rano :ach: ), vsetko v poriadku. Podozrenie mam len preto, ze to iste sa udialo jeho bratovi a tam padla tato diagnoza, cakam ako zreaguje na liecbu a ak bude na tom pes lepsie, idem za tym istym vetom...
wer - mne povedali, ze sa s tym nic neda robit, pokial pes nepodstupi endoskopiu - cize prispanie - co som odmietla. Ale tento vet nasadil lieky, vid vyssie, ATB a v zalohe prednison... Tak preto cakam, radsej dam tie ATB ako psa zase do narkozy :hmm: A hlavne neviem co by to znamenalo, lebo ako pozriet a skonstatovat mi to pride uplne sialene pri 11.5 rocnom psovi, ak mu nejde o zivot...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod martinaa » Pon 25.01.2016 21:50

treba kardio vyšetrenie-ECHO,rtg poprípade bronchoskopia, výter... Na kortikoidy sa psy dávajú, ale je to posledná možnosť. Prvé treba kvalitne zdiagnostikovať...
martinaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Prešov

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod pigie » Pon 25.01.2016 22:06

echo a doppler je rozne? Som myslela, ze doppler odhali viac ako echo. A prave tu bronchoskopiu teda ak sa to tak nazyva, mi nukali, ale ze pes musi ist do sedacie, to som odmietla. RTG pluc ho este caka, to chcem dat spravit, ale mal robene minuly rok tiez, ale davnejsie a vtedy to bolo ciste, ale uz chrchlal. To chcem zopakovat. Ale teda, tomu psovi spominanemu RTG robeny bol, aj srdce robili a nic... Tiez bronchoskopiu chovatelka odmietla. V podstate to diagnostikovali len cez vysoku teplotu a to chrcanie, pripadne obcasne zakaslanie (to mal aj moj v lete, teraz uz nie)...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chronicky zapal hrtana, priedusiek...

Poslaťod martinaa » Pon 25.01.2016 22:27

nepozerala som aj posledný príspevok. doppler je súčasťou echo vyšetrenia. Tak pokiaľ to robil lekár, čo sa v tom vyzná tak by problém na srdci odhalil. Tak ozaj ešte ten rtg zopakovať. A pokiaľ ozaj nikde nič nebude asi by som radšej šla na bronchoskopiu ako naslepo na kortikoidy.
martinaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Prešov


Späť na Choroby