Vypadavanie srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod sajmon__ » Str 02.11.2011 15:02

Nejde len o vysavanie, ide o to ze treba stravit vela casu pri obleceni, na ktore sa chytaju chlpy ako blazon, a idem sa stahovat do bytu, bude tam aj cierna podlaha, no a to si neviem predstavit ako to tam bude vyzerat, to vypadavanie nie je len take, ako si mnohi myslia.. je to fakt zlé
Ale spat k problemu, to, ze ty to neberies ako zataz, mi moc nepomoze pravdupovediac :angel:

lysiny sa mu nerobia.
sajmon__
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod lucik » Str 02.11.2011 15:12

nepomôže, som tým len chcela povedať, že to, čo považuješ za problém, možno nie je problém, možno je to normálne.. :nwm:
preto som sa pýtala na tie lysiny.. škriabe sa nadmerne? lebo ak nie, tak to asi nebude zdravotný problém a zrejme to bude normálne..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod pigie » Str 02.11.2011 15:13

A vycesavas?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod katkariinka » Str 02.11.2011 15:19

pokial sa pes neskriabe a nema lysiny - resp. riedku srst, tak je to asi normalne.
Ano, kratkosrste psy strasne plznu. Ano, je normalne, ze staci chvila a podlaha je plna chlpov. Ano, majitelia plznucich psov bojuju (alebo ziju v mieri) s mnozstvom chlpov.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod bela2001 » Ned 13.11.2011 12:38

ahojte,chcem sa opytat moja fenka strasne plzne.Uz od leta,najprv mala alergiu na obojok proti blcham a veto ju vyliecil,lebo mala na krku vypadanu srst,tak nam aj odporucil taky olej Vitaderm,ten douzivala uz davnejsie.Potom jej srst narastla.Uz nema nijake vypadane koleso,ale stale velmi plzne,len sa obtrie o moju mikoinu ked sa hrame,alebo si ju pritulim a mam na mikine vela chlpov.Aj deku ma taku chlpatu,no strasne,ani to nejde vyprat.Od vtedy co mala ten problem s alergiou,tak jej to vypadava.Ale nema ziadne kolesa nic,asi jej stale dorasta,lebo nie je vidiet,ze by mala hole miesto.Veto povedal,ze to nema koznu chorobu.Ani sa neskrabe,ani nema na kozi cervene.Blchy nema,lebo ma obojok.Je stale vonku,ale ked mrzne je v kotolni cez noc.Mam jej kupit njake granule na srts,alebo to je normalne???Dostava royal canin medium adult.Prosím poradte.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod bela2001 » Ned 13.11.2011 18:53

je to normalne??Už teraz jej narastla taka hrubšia srst a hustejsia,ale stale jej pada srst,ale nema vypadane kolesa.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod casira » Pon 14.11.2011 20:38

Ak nemá holé miesta,nemal by to byt problém.Skús ju poriadne vyčesat,dobrý na to je furminátor.Možno len presrstuje a nahadzuje zimnú srst. :no:
Skús jej dat nejaké doplnky do potravy na podporu rastu srsti.Dobrý by mohol byt aj lososový olej.Ak nemáš,skús aj iné oleje,je tu o nich téma./slnečnicový,repkový,olivový.../ :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod simulka10 » Pon 14.11.2011 22:27

ahojte. chcem sa vas opytat z coho moze mat moj psik (yorkshire) na hlave taku malu plesinku?..mam pocit ze sa zvacsuje..vobec neviem z coho to moze byt..Dakujem :(((
simulka10
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod bela2001 » Uto 15.11.2011 20:40

Dakujem za odpoved,dufam ze nebude ziadny problem.
Simulka10-može to byt aj demodex,alebo aj velmi časty svrab.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Plešatenie psíka

Poslaťod bat » Pon 27.05.2013 21:59

Mate niekto skusenost s plesatenim psika? Stale jej pada srst najmä na usiach,ale nedorasta jej. Moze to mat este z hormonov,kedze je kastrovana,vet. odporucim rybi olej,davame 1 cajovu lyzicku na 13,60 kg.
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod Ebby7 » Ned 23.06.2013 20:01

Máte niekto skúseností s alergiou na trávu? Moja fenka jrt ju má. Po venceni ma červené bruško, minuleho romu mala aj pluzgiere. Brusko už ma len malinko osrstene, v podpaží už žiadnu srsť a teraz jej vypadal aj krk. Na kožné stery sme boli aj na krv, nenaslo sa nič. Už som z toho nešťastná... :(
Ebby7
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod Gaštanko » Ned 07.07.2013 12:11

mozno skus boticky pre psov, aby bola co najmenej v priamom kontakte s travou (znie to smiesne, ale mozno jej to pomoze) a chodievaj na vykosene plochy s nou.
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Pĺznutie

Poslaťod Bettxm » Pon 27.04.2015 12:51

Dobrý deň prajem,
Mám 2 ročnú sučku Yorkshira a na chrbáte blízko chvosta sa jej začínjú tvoriť ostrovčeky, kde má pár chlpov... Granule má Royal Canin breed Yorshire. Vôbec neviem pôvod toho vypadávania. Vedel by mi niekto poradiť že z čoho by to mohlo byť poprípade poradiť čo s tým?
Ďakujem :angel:
Bettxm
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Vypadavanie srsti

Poslaťod Vrncala » Ned 04.10.2015 17:13

Ahojte,
Nevedel by mi niekto poradiť? Môjmu psíkovi začala vypadávať srsť v okolí pravého oka. Nikde inde mu srsť nevypadáva. Granulami to asi nebude lebo ich jedol 2 mesiace a nič a zrazu z ničoho nič to začalo aj keď sme mu ich zmenili za kvalitnejšie problém pretrváva.
Vrncala
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby