Vypadavanie srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 9:03

Zo zaciatku mu stale vypadavala srst po bokoch na hrudi a na krku. Boli sme pri veterinarovi dal mu tablety a kvapky. povedal ze mu to zarastie. Vsimla som si ze chlpy uz rastu. Ale ked som ho prezerala tak som si vsimla, ze za usami maploche miesto bez srsti...a uplne poskrabane. to iste pod bradou ale az trochu do krvy, ma to aj na lavom stehne... a blchy urcite nema...
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 07.04.2008 9:25

Nemôže to byť alergia?
Sleduj kedy sa to najviac prejavuje. Môže to mať súvis s jedlom, alebo nejakým prípravkom, ktorý doma používate.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Fraga » Pon 07.04.2008 10:27

záleží na plemene, môže to byť lysavosť. Je to dosť časté aj u jazvečíkov a nieje problém takých vidieť aj na výstave... niekedy je to vrodené inokedy sezónne...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 11:03

no tak moj pes ma pomaly 9 mesiacov a je to labrador...davam mu napr... hovadzie a hydinove granule..no neviem moze to byt aj z toho..?
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod Bruty » Pon 07.04.2008 11:39

Moze napr.moj je alergicky na hydinu...Skus zmenit krmivo....
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod NemesiS » Pon 07.04.2008 12:03

môjmu zasa vypadala srsť na šírku ňufáka smerom "dovnútra" asi na 5 cm....
najprv tam boli len akési jazvičky bez srsti ale rozšírili sa...
no už sa to nešíri, neviem čo to je.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 13:20

no neviem.. skusim to zmenit...neviem ci to nahodou neni z tych kvapiek od veterinara.mal ich brat kazde 2 dni. vcera som mu dala poslednu kvapku.. a dnes som ho pozerala a mal kozu horsiu ako vcera... a ma straaaaaaaaaaaaasne veeelke lupiny :ua: chvilu ich nemal a potom sa zase objavili... a este viac ako vtedy.. :ua: :ua: :ua:
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod lucik » Pon 07.04.2008 16:04

a robil mu veterinar zoskrab z koze na rozbor? ved to je snad zaklad pri koznych problemoch!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 16:43

nie.. ja som si to ties myslela...aspon aby zobral krv..ale nic take.. proste niektori veterinari to robia pre peniaze a je im to jedno... ale dufam ze nas vet.. neni az taky strasny pripad..dufam..lebo v okoly niet vela moznosti na poriadne osetrenie psa... a okrem toho malo ludi v nasej dedine sa poriadne stara o svojho psa... :ua:
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod lucik » Pon 07.04.2008 19:08

no podla mna, prve, co by si mala urobit, ist jej dat urobit ten zoskrab z koze, to je aj rychly vysledok.. ak sa nic neukaze, tak zobrat krv.
tiez to mozu byt analne vacky, aj ked, to by musela mat sakra zanedbane, aby to az do lysin dospelo..
potom ak by sa nic nepreukazalo, rozmyslala by som nad tou alergiou na nejaku zlozku v zradle.. cim presne krmis?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 19:51

momentalne hovadzimi a kuracimi granulami..niekedy aj masko a dnes som mu pridala do jedla aj trochu mrkvy pre vitaminy. ale uz ked sme ho kupovali a to bolo asi pred mmmm 2-3 tyzdnami tak bol dost chudy... a uz vtedy mal vypadanu srst.. predavajuci povedali ze boli tes pri vet. a dal im tablety a ze sa z toho vylieci. on bol v jednej domacnosti z NO- no.. tym nemyslim ze NO su zly psi.. ale tak to vyzera ze spolu jedli a ten NO mu zjedol aj jeho porciu. a proste vsetko. ale ked sme ho videli hned nam padol do oka a sme ho kupili hoci mal lupiny a vypadanu srst..cim skor pojdeme za vet. a poviem aby urobil zoskrab koze. dufam ze to bude v poriatku... a este inac vidim na fotkach ze ties mas labradora je zlaty..aky je stary?
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod lucik » Pon 07.04.2008 19:58

jaj, takze ty mas psika nie fenku.
ale akymi hovadzimi a kuracimi granulami? citat viem (pisala si to predtym), znacku chcem vediet.
a ak sa mozem opytat, za kolko predavali 9-mes. vypelichaneho "labradora"?

ja mam fenku, v juni bude mat 3 roky.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 20:05

no... som zabudla ze som to uz napisala. granule su Chappi...a dost dlho ich uz papa..
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 20:06

no a este ze za kolko ho predali.... najprv za 2000sk potom sme sa dohodli ze za 1800 a na koniec za 1500sk
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Vypadavanie srsti

Poslaťod lucik » Pon 07.04.2008 20:26

tak hned prve, co urobis - zmen granule.. popozeraj si tu ostatne temy - o krmeni a Chappi vyhod sliepkam, to nie je krmivo pre psy. :no:
zaujimave, ze niekto ma odvahu predavat 9mes. vypelichaneho labrosa, ked teraz uz hadam v kazdom utulku sa nejaky najde.. tym ta nechcem urazit, je to proste nevedomost ludi..

tvojmu hafikovi proste kup normalne zradlo (uz aj zbytky od stola budu vyzivnejsie ako Chappi), uvidis, ze sa to zlepsi.. tymi zoskrabmi a odberom krvi nic nepokazis, takze citaj citaj, vzdelavaj sa a drzime palceky pri zotavovani :ahoj:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Choroby