Vypadavanie srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Sob 13.08.2011 22:40

Dobrý večer prosím o radu keďže som amatér čo sa týka u psov. Vlastnim nemeckého ovčiaka 8mesačneho a pred 4dnami mu začala vypadavať srsť v oblasti chrbta dalej na lavej prednej nohe vypadava len v určitej oblasti. Nasiel som mu tam asik lupiny ale vstrede toho vypadavania srsti som mu našiel aj ranu ta je asik od škrabania dalej mu srst uz nevypadava ale mam taky pocit že sa mu to bude dalej šíriť do iných oblasti. V oblasti rany som mu vyčesal srsť už sa tam neškriabe tak neviem čím to bude keďže pochádzam z dediny k veterinárovi sme boli dva krát na očkovanie. Neviem či mu v tych oblastiach narastie srsť preto sa pítam vás. Ešte dodam že ked mal 4mesiace tak mu mohutne vypadavala srsť tak sme si zohnali proti tomu taky liek a zabralo už mu nevypadavala a začala rásť. Neviem či mu tie miesta mam vyčistit liehom alebo neviem :ua: Budem vďační za každu odpoved. Poprípade možem dodať foto tej oblasti. Vopred Ďakujem
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod pigie » Ned 14.08.2011 5:58

Fotka vzdy pomoze, ale na 99% ti aj tak kazdy poradi, ze treba zbehnut k vetovi, nech urobi zoskrab a zisti, ci sa nejedna o parazity, pripadne ine drobne zivocichy
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Ned 14.08.2011 12:45

Zatiaľ vďaka zajtra tu hodim foto . Ale najhoršie je natom to že nemam možnosť ísť k vet. keďže som z dediny a najbližši vet. je 30km tak skúsim sa ešte pozrieť po nete
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod petra b » Pon 15.08.2011 22:06

Podle popisu u tak ml. pejska bych mohla tipovat, ale POUZE tipovat na dermatofytozu, u té ale v počátku jde jen o vypadávání srsti většinou v kruhovitých oblastech bez svědivosti. Rozhodně navštivte dermatologa, protože zanedbané kožní problémy se mohou velmi zkomplikovat následnou - sekundární bakteriální infekcí i vytvořením různých alergií.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Pon 15.08.2011 22:25

Posnažim sa tu dať foto zajtra lebo niečo sa mi stalo s káblom. Ono mal tam lupiny tie som mu vyčesal potom som ho okupal a už to v tych miestach vyzera lepšie uvidim jak sa to bude vyvíjať dalej len neviem či mu tam ta srsť dorastie. Ale zas to nieje až take velke žeby mu bolo vidno kožu to nie je to vidno iba ked odhrnie srsť (neviem ako to bližšie popisať snad bude foto) ... Za rady Ďakujem !
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Uto 16.08.2011 21:28

Fotka nejde pridať ale Už to je oveľa lepšie rany boli pravdepodobne od škrabania a tých lupín už tam nieje tak veľa len sa bojím či mu tam ta srsť dorastie :ua:
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod Dana D » Uto 16.08.2011 22:04

Offtopic: Fotka ti nejde pridať kvôli káblu?
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Uto 16.08.2011 22:21

Nie nie ak dám vybrať súbor normalne ju vyberie dám upload čakam a potom tam vedľa jak je vybrať súbor napíše Nie je vybr...iadny súbor.
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod Dana D » Uto 16.08.2011 22:39

Skús to vložiť cez
www.images.dogforum.sk
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod bela2001 » Štv 18.08.2011 16:49

Aj mojej fenke začala vypadávať srsť na krku.Veterinár povedal,že to nemá ani demodex,že to je len obnova srsti.Tak jej dal Vitaderm.Dosť jej to pomohlo.Dáva sa to do jedla.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Štv 18.08.2011 21:00

V mojom prípade tam sú aj lupiny rany mal zo škrabania ale tie lupiny neviem či ich mam vyčesávať má to len na určitom mieste a z toho miesta mu aj vypadava srsť. Ja mu tu srsť vyčesavam a aj tie lupiny tak neviem.
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Pia 19.08.2011 11:16

Ešte by som chcel dodať že neviem presne ale odkedy ho kúpem so šampónom (Jonathan antiparazitárny šampón) či by tie lupiny nemohli byť z toho?
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod swarci70 » Ned 21.08.2011 11:06

Už asik viem kde bude problém. Často som ho kupal prve dva krat s tým šamponom a potom v jednom tyždni dva krat čistou vodou. Otom som nevedel že sa nema často kúpať (NO) iba v prípade nudze.
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod sajmon__ » Str 02.11.2011 15:42

Ahojte, potreboval by som poradit.

Mam americkeho stafbula, ma 3 roky, mam ho od malicka, je bielej farby. No ma EXTREMNE!!!! problemy s vypadavanim chlpov, ked hovorim EXTREMNE, tak myslim naozaj extremne, kebyze prejdete po zemi ciernymi ponozkami, mate ich zrazu zo spodu totalne nachytane bielymi chlpmi, a to moze byt zem umyta, za pol hodinku je opat plna chlpov. Kebyze ho chvilu skrabkate, tak je na tom mieste "milion" chlpov. :pac:

Tento problem ma od malicka. Skusal som vymenu krmiva, ustalil som to na "Jahnacom s ryzou"

Chcem sa spytat, ci by ste mi nevedeli pomoct/poradit...

vdaka
sajmon__
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vypadávanie a obnova srsti

Poslaťod lucik » Str 02.11.2011 15:50

u nás je to podobne, len to nepovažujem za problém (nieže by ma bavilo stále vysávať).. keď sa ti zdá, že pĺzne príliš, robia sa mu aj lysiny?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby