Vypadavanie srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Andrew021 » Štv 27.11.2008 16:37

No dobre veľmi pekne ďakujem za odpovede. :poklona:
Andrew021
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: okres PD

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Borderka » Str 10.12.2008 14:26

Môže to byť aj DEMODIKOZA ta začína na hlave a aj svrbí. Viac o tejto chorobe nájdete tu:
http://www.stafbul.com/demodikoza-trudnikovitost.html
Borderka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Silwuska » Str 10.12.2008 16:00

Pripadne to moze byt len uplne obycajna vytrhnuta srst, bud po hre s nejakym psom, alebo sarvatke...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Mishelka7 » Str 10.12.2008 16:09

mozem sa sem zapojit? ja len, ze krpatej sa spravili chrasticky pod ockom nad papulkou, ja ze to ma karpinky, ale ona si to musela asi poskriabat alebo co, no a tie chrasticky jej pekne odpadli aj s chlplami,ostala jej tam pekna ruzova koza, dufam, ze si to zas nerozskriabe, len by ma zaujimalo, ci jej tam ta srst dorastie, alebo jej to ostane bez chlpkov?
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Cathie » Str 10.12.2008 20:05

Skusenosti s tym teda nemam, ale vytvorila sa tam nova koza, tak casom sa vytvori v poho aj nova srst, podla mna. Aj moja mala chrasticku na bruchu, asi sa poskriabala kdesi na luke o nejaky krik a uz to ma aj pekne zahojene, aj srst rastie.

Andrew, ja by som sla k veterinarovi s tym. Ten spravi stery a zisti, ci nemoze ist o parazitov alebo bakterie, plesne, pripadne spravi dalsie vysetrenia. Vzdy je to istejsie ako takyto "domaci" posudok.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Tobin » Pon 15.12.2008 14:08

Videl som jedneho pitika, asi 9 mes., mal podobnu plesku nad okom. Vraj sa nepobil, ale mal parazita nejakeho, dost pracne a zlozito sa psica toho zbavovalo, ATB, masticky... Liecenie trvalo asi 3 tyzdne, ale pleska mu len pomaly zarasta. Tiez to miesto vraj nesvrbelo, ani nemokvalo, nic, len sa robila pleska...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Amaguk » Pon 15.12.2008 14:22

kamoskinmu vyzliakovi sa spravila pleska na papulke v dosledku plesne, co chytil v Chorvastkom ramene, ale po prelieceni atb mu to pekne zarastlo
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Spark » Štv 18.12.2008 0:24

Môj to mal na hlave, vetka - homeopatka mu na to dala ZINKOVÚ MASŤ - neskutočný zázrak - zmizlo a hneď. Papal ešte aj "zincum metalicum" perorálne.
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Andrew021 » Pon 22.12.2008 11:38

Už bol s tým u veta bol to nejaký parazit :smile:
Andrew021
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: okres PD

Re: "plešina" na uchu

Poslaťod Saoirse » Pon 22.12.2008 12:17

Mojej fenke v zime vypĺznu v zime uši (len koža jej zostane) a koniec chvosta, potom jej ich natieram takou žltou vodičkou od veterinára a rýchlejšie to dorastie. Má to odkedy sa narodila, dedičná vada a chovateľ nám to vôbec nepovedal, hoci čo som ja počula, tak sa to vyskytlo aj v predchádzajúcich generáciách ... Ale to asi nie je tvoj prípad :D
Saoirse
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Trnava

Matná srsť= choroba (fáma či realita)

Poslaťod Sana » Pia 24.04.2009 21:09

budem velmi rada, ak mi napisete nazory a hlavne skusenosti. Moja fenka mala vzdy nadhernu srst, nieze by som to riesila, ale hovorili to ludia a samozrejme aj vetos "o podla srsti si velmi zdrava"...preslo sa na granule -papa purinu jm mobility dietnu radu a srst ma okrem zblednutia matnu jak das. (hovinka ma po tychto granulach naopak suprove, a myslim, ze konicne sa citi lepsie) Nie som moc fanusik castych navstev Mvdr tak sa pytam vas, ake mate sksuenosti. Na kozi nic nema, len ta srst je stratila lesk, kedysi v lete sa na slnku leskla ako mahagonove drevo, teraz nic. Nejde mi o vzhlad. Stalo sa vam, ze matna srsť znamenala, či neznamenala chorobu? Dakujem vopred za odpovede.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Matná srsť= choroba (fáma či realita)

Poslaťod lucik » Pia 24.04.2009 22:17

sana, ked si pozries zlozenie toho humusu, ktore nazyvaju veterinarnym krmivom, tak sa prestanes cudovat.. podla mna sa naozaj krmenie odraza na kvalite srsti a koze, bud je krmivo nekvalitne, alebo psovi nesadlo, ked je matna, lamava, sucha srst alebo supinkata sucha koza..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Matná srsť= choroba (fáma či realita)

Poslaťod MisheliQ » Pia 24.04.2009 23:20

najväčším zrkadlom je koža ako u ľudí tak aj u zvierat. Je to najväčšia časť každého tela či už človeka alebo zvieraťa. Rozhodne si myslím, že všetky vplyvy /prostredie, potrava.../ sa odrazia na koži. Treba to preskúmať a vylúčiť TO, čo to spôsobuje. :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Matná srsť= choroba (fáma či realita)

Poslaťod Sana » Sob 25.04.2009 7:11

dakujem baby, no taka primitivna otazka koza=srst?
Boze je mi z toho do revu, bola na varenej strave, pribrala, presli sme na granule aj chudne aj sa fajn citi a len ta srst.
Nechcem jej kyzdeho pol roka menit stravovanie :plac:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Matná srsť= choroba (fáma či realita)

Poslaťod luba » Sob 25.04.2009 8:33

Moja fenka v urcitu dobu mal tiez stst matnu, lamavu, suchu davala som jej od veta rybaci olej, moc to nepomohlo. Tak som v obchode kupila obycajny Roboran H pre kozusinove zvierata a srst mala o nejaku dobu ako zamat a lesklu. A inak tiez krmim PP ale losos ryza.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby