Meranie teploty

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Meranie teploty

Poslaťod manuelita » Uto 08.09.2015 8:25

Dobrý deň, prosím vás o radu... máme problémy so psíkom pri meraní teploty, je chorľavý a musíme mu sledovať teplotu a nemôžeme si denno denne dovoliť chodiť so psom k veterinárovi :/ Viete mi poradiť ako nejak odmerať teplotu? Nechce si nechať hnevá sa, potom sa skrýva akonáhle vidí teplomer a skutočne si nevieme rady :(
manuelita
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Meranie teploty

Poslaťod pigie » Sob 12.09.2015 15:01

A ako to robia u veterinara? Tak presne tak isto.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Meranie teploty

Poslaťod aNeMiC » Sob 12.09.2015 23:07

Problém je, že neviete ako meriať alebo že sa bojí? A čo tak, aby ju jeden zatiaľ škrabkal po brušku aj s niekym druhým, ale ten druhý, dajme tomu človek B, bude mať nenápadne skrytý teplomer a keď fenka prestane naozaj vnímať okolie, teplomer nenápadne a pomaly vytiahne zmerá teplotu ako to robí vet a znova fenku škrabkajú (teda človek A neprestáva škrabkať vôbec ani počas merania). :nwm: nič iné ma nenapadá, my sme to tak robili vtedy, keď sme mojej labradorke šli vždy čistiť uši, čo ona úplne hejtovala... a potom sa naučila.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Meranie teploty

Poslaťod hriva » Ned 13.09.2015 7:10

To je blbost...pes vyciti ze sa to ide robit. Odvadzanie pozornosti skrabkanim nepomôže. U veta je to jednoduchsie mozno preto ze pes sa bojí a tak sa nebráni, lebo je paralyzovany strachom. Alebo okolo toho vet nerobí zbytočné ceremónie, rýchlo spravi to co ma a koniec.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Meranie teploty

Poslaťod Margita » Ned 13.09.2015 8:16

take caviky okolo toho robit,ved nech ho dvaja drbnu na zem. zalahnu.treti mu strci teplomer do zadku a je vybavene
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Meranie teploty

Poslaťod Connie » Ned 13.09.2015 9:22

a ja chudiatko Veverku proste postavím, strčím jej teplomer do zadku a je. Netreba robiť caviky okolo toho, pes časom pochopí, že takéto úkony proste vytrpieť musí, či chce, alebo nechce. :nwm: A potom chválim a strašne sa z toho teší :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Meranie teploty

Poslaťod patriciaz » Ned 13.09.2015 16:12

Skúste ho niečím zaujať .. nejakou obľúbenou hračkou alebo pamlskom.. a rozhodne nech vás nevidí že idete s teplomerom, značne si to už spája s niečím nepríjemným
patriciaz
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Meranie teploty

Poslaťod aNeMiC » Ned 13.09.2015 18:17

Margita píše:take caviky okolo toho robit,ved nech ho dvaja drbnu na zem. zalahnu.treti mu strci teplomer do zadku a je vybavene


:haha: :oo: to bola rázna odpoveď :lol: :jop:

hriva píše:To je blbost...pes vyciti ze sa to ide robit. Odvadzanie pozornosti skrabkanim nepomôže. U veta je to jednoduchsie mozno preto ze pes sa bojí a tak sa nebráni, lebo je paralyzovany strachom. Alebo okolo toho vet nerobí zbytočné ceremónie, rýchlo spravi to co ma a koniec.

nám to pomáha, ale tak každému nemusí, no :yes: Aspoň mu to človek spríjemní, keď už neodvedie pozornosť
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Meranie teploty

Poslaťod manuelita » Ned 13.09.2015 20:53

Uplne stačí, že zbystrí teplomer a už uteká. Skúšali sme uzol s ktorým sa hrá nonstop, ukľudnovať hladkať, dokonca aj zaujať žrádlom a nič... asi skutočne pomôže už len prisadnúť a nasilu odmerať :oo:
manuelita
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Meranie teploty

Poslaťod aNeMiC » Ned 13.09.2015 21:17

Niekedy to fakt nejde po dobrom, no :ua: však na veterine to tiež nerobia po dobrom, nie? :ach:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Meranie teploty

Poslaťod Bad » Pon 14.09.2015 5:21

Margita píše:take caviky okolo toho robit,ved nech ho dvaja drbnu na zem. zalahnu.treti mu strci teplomer do zadku a je vybavene

tak na tohle ti pučím Ariba a budu se z uctivé vzdálenosti dívat...... :joint:

aNeMiC píše:však na veterine to tiež nerobia po dobrom, nie?

na veterině hodně platí to výše psané o psu pacifikovaném strachem, a za druhé už mívají bezkontaktní teploměry
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Meranie teploty

Poslaťod pigie » Pon 14.09.2015 5:42

Ved aj doma mu take urobim, nie? :heh: A teda o bezkontaktom teplomeri na veterine pocujem prvy krat :oo: Ako ja to ani na dieta nepouzivam, pretoze to ulietava.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Meranie teploty

Poslaťod Elis » Pon 14.09.2015 6:50

pigie píše:Ved aj doma mu take urobim, nie?


:heh:
ne, vazne -pes ze sebou musi nechat manipulovat. mel by teda.
vsak ani nemam ctyri lidi k dispozici, abych psa zmerila :angel:

pigie píše:ani na dieta nepouzivam, pretoze to ulietava.


:yes:
taky jsem jeste nevidela veta s bezkontaktnim :nwm:
Bad, zjisti znacku
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Meranie teploty

Poslaťod aNeMiC » Uto 15.09.2015 6:43

Bad o bezkontaktnom som tiez nepocula... Dokonca som sa vetky aj pytala, ked sme chodili s kocurom po uraze kazde tri dni na antibiotika a meriala mu teplota, ci nema aj bezkontaktny... Vraj by to bolo nepresne cez srst.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Meranie teploty

Poslaťod Bad » Uto 15.09.2015 7:24

aNeMiC píše:Bad o bezkontaktnom som tiez nepocula

třeba :
http://www.zdravotnickyobchod.cz/Zdravo ... ation-RC4T

aNeMiC píše:Vraj by to bolo nepresne cez srst

však se to měří tam, kde srst není
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Ďalší

Späť na Choroby