Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Uto 23.08.2016 14:08

Tak to jsi měla "normál".
Používám - tzv.: blue Of. Ty drobcúm více zabírají.

http://www.unimedpharma.sk/?IDe=211121
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Lindchen » Sob 27.08.2016 6:34

To už fakt nevyrábajú? :ua: Už som síce dávnejšie vymenila za očiankový OCUflash, ale škoda, dobré kvapky to boli. Už ani neviem, prečo som prestala používať.
Výrobca prestal vyrábať prečo, nevieme? Že či nejaký problém v zložení alebo také niečo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 27.08.2016 10:49

Netuším. Ale lekárnička sa vyjadrovala v zmysle, že možno to niekto opäť začne vyrábať...

Ja som ten Ocuflash vyhodila do koša. Vetka hovorila, že Ophthalmo-Septonex má v sebe viac niečoho protizápalového, aspoň tak som to pochopila. Pre alergika, ktorý má čumák večne na zemi, ocuflash nestačil. Mastička Ophthalmo-Septonex pomohla, aj dr. pozerala očká, sú bez zápalu. :jop:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Slzenie jedneho oka Akita inu

Poslaťod filipec12 » Pon 28.11.2016 22:44

Dobry den, mame 3- mesacnu cervenu akita inu.. zhruba pred tyzdnom sme si vsimli ze jej slzí jedno oko (pravé), boli sme aj u veterinara ale ten jej v oku nic nenasie ( pozeral pod zvacsovacim sklom) a dal nam kvapky do oci.v pripade ze sa to do 2-3 nezlepsi mame ist na veterinu kde maju aj oftalmologicky mikroskop aby sa tam na to pozreli.. dnes sme boli na tej veterine na ockovani, slzenie oka bohuzial neprestalo. veterinar na to pozrel volnym okom porovnal, zdrave oko a povedal ze nasej sucke Lare sa moze spodne viecko nejakym sposobom vtacat do vnutra oka a tym sposobovat drazdenie a slzenie. Spodny okraj viecka ( tam kde viecko končí) ma taky mokrastý, aj chlpky pod okom. Z oka nevyteka ziadny hnis ani hlien, vyzera to byt na nejaky priehladny cisty sekret ako voda. V piatok mame prist do ambulancie kde sa na to pozrie odborna veterinarka na oci psov. Mate s tymto niekto nejake skusensti co by mohlo psikovi pomoct resp. bude potrebna operacia viecka ? Cital som ze, ked je psik este steniatko tak sa takato operacia moc este neodporuca, nakolko je pes este vo vyvine. Dakujem vam za vase nazory .
filipec12
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Slzenie jedneho oka Akita inu

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.11.2016 12:33

Že by entropium? viewtopic.php?t=3528
Odkiaľ máte šteňa? Z akej chovky?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Slzenie jedneho oka Akita inu

Poslaťod pigie » Uto 29.11.2016 13:02

Veru, ak je to ono, treba operaciu. V akom veku netusim, niekde to robia aj stenatam, aby sa oko neposkodilo neustalym drazdenim rohovky...
A na psikovi uz nechovat! Je to dedicne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Pia 16.12.2016 7:10

Trochu mimo zapalov a opuchov, ale jedna sa o oci. Zda sa mi, ze Baxymu ako keby sedli zrenice, ked na ne priamo dopada svetlo. Volakedy ich take nemal. Ci sa mi to zda? Nemoze to byt nejaky zaciatok sedeho zakalu u starych psov? Kde nejaký odbornik na to alebo mozem ist za hociakym vetom? Da sa vobec nejakou liecbou pripadny sedy zakal v zaciatkoch spomalit?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod pigie » Pia 16.12.2016 7:30

Kolko ma Baxy? Moze to byt len prejav staroby, Hugo mal na starobu tiez kalne oci, take potiahnute, ale videl velmi dobre. Neviem kedy to zacalo, ale proste nepostupovalo to nejak. Takze mozno slaby zakal? Ked mu robili prehliadku, tak som ich na to upozornila a povedali, ze to je uplne normalne u starcekov a ze oci ma v poriadku vzhladom na vek. Ale neviem si spomenut, kedy som si to vsimla, ale par rokov take mal. Ale ujov jazvecik, tomu takto zacali sednut a zachvilku bol uplne slepy, ale to teda vypadalo rozhodne inak.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Pia 16.12.2016 7:34

Bude mat na jar 9. Ako teraz vidi super, aj na prekazky. Ale to oko vyzera inak. Aj chlap si to vsimol a to je uz co povedat
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod pigie » Pia 16.12.2016 7:37

Ako Hugovi sa len tak inak leskli oci, ked na ne dopadalo svetlo, tazko to popisat. Ale tiez si toho vsimol aj moj chlap bez toho, aby som mu nieco naznacila.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod hriva » Pia 16.12.2016 8:09

Briina mama má 14 a oči úplne zakalené. Ale stále vidí, niečo, pohybujúce sa predmety 100%
Spomaliť sa nedá... ani zabrániť tomu.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Pia 16.12.2016 8:11

takze aj zbytocne chodit k vetovi s tym :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod hriva » Pia 16.12.2016 8:13

Hej.. oni s tým nič nespravia. To je fyziologicky proces. Možno max pre tvoj dobrý pocit nejaké kvapky ti dá.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Nisus » Ned 18.12.2016 17:21

Môžeš mu dať urobiť vyšetrenie na progresívnu atrofiu a kataraktu. Robí to napr. MVDr. Faga. Ak by tam niečo bolo, povedal by ti prognózy, možno nejaké kvapky na výživu oka a ak tam nič nebude, aspoň budeš spokojná, že psík je v poriadku. Ja som toto vyšetrenie absolvovala s Dadom, keď mal 10 rokov a mal perfektný zrak, pričom tiež mal tie oči zakalené.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Ned 18.12.2016 18:03

Si ma potesila, ze zrak este moze fungovat, ak je oko zakalene. Mam sa pytat na nejake specialne vyšetrenie, ci celkove? Kolko to cca stoji?
To mu budu svietit do oka alebo ako to vysetrenie vyzera?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby