Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Margita » Pia 13.02.2015 14:22

ma niekto skusenost? Rodymu "tečie" oko,len jedno,celu srts okolo oka ma hnedu,ale nvyzera to na nejaký zapal,v oku nema nic zacervenane,na tom oku ma zakal,obcas si aj skriabe,davala som mu oftalmoseptonex,ale bez zmeny
ci mu nemoze aj vadit ze nanho pomaly nevidi,a preto si ho skriabe,len co s tym?chchem sa vyhnut hlavne tomu, ze dojdem k vetovi a hned masticky,kvapky
tak ci sa s tym niekto nestretol,komu pes stracal zrak
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod calwen » Pia 13.02.2015 14:54

No ja by som isto sla k vetovi, ja oci vzdy riesim, bojim sa toho. Teraz som s babami vyse mesiaca riesila folikuly a konecne to mame z krku.
S ocami by som istotne sla k MVDr. Halmovi, do Senca.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod stano269 » Sob 06.06.2015 21:30

sa podarilo...
Prílohy
11262252_978701952153658_170213470_n.jpg
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod pigie » Sob 06.06.2015 21:37

Stano, to pri com sa stalo? :oo: Snad bude skoro v poriadku :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod stano269 » Sob 06.06.2015 21:42

pravdepodobne ju druhý pes rafol... strážim spolužiačke psa a od kedy je u nás Fluffy doňho rýpala a včera večer sa (asi) rafli teda zavrčali po sebe, nevidel som či ju aj pokúsal ale pravdepodobne hej.. potom som ešte Fluffy aj okríkol nech ho nechá už napokoji a na ráno sa jej toto stalo... má ho zatlačené späť do jamky a oko zašité... uvidíme či naň bude vôbec vidieť.. navyše s druhým okom má tiež dačo ale to už odkedy je u nás, asi sa stým už narodila že ho má menšie a zle naň vidí tak teraz je skoro úplne slepá...
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod hruska » Sob 06.06.2015 21:45

vam sa dari v poslednej dobe :ua: nech je krpana ok.
ja sa tohto tiez desim, psiska sa mi vselijak zuzlu, casto je to divoke a tam staci malo a to ani oci vypulene mat nemusia :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod pigie » Sob 06.06.2015 21:46

Tieto pripady som nie raz zazila na veterine. Zvycajne velky pes len popchol mensieho a toto bolo na svete :ua: Tak dufam, ze sa funkcnost oka zachova :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod linduss » Štv 06.08.2015 5:33

Ahojte,

tiež potrebujem poradiť, mám border koliu, má 1,5 roka, asi dva-tri dni má čosi s očami. Jedno oko má akési väčšie asi zapálené, druhé v pohode, ale vyteká jej odtiaľ taký zelenkavý hnis, robia sa jej veľké krapiny...umyla som jej to vodou, očistila, chvílu všetko ok, a potom znova. Čo to môže byť? Má to len podráždené, alebo čosi vážne??Treba ísť k veterinárovi?
Ďakujem vám pekne za odpovede
linduss
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 23.08.2016 13:44

Vadí mi, že prestali vyrábať kvapky Ophthalmo-Septonex. Pred dvoma rokmi mal malý v lete o takomto čase zahnisané oči, stačil deň - dva na kvapkách a všetko bolo ok. Teraz som kúpila iné, no efekt po týždni používania bol nula-nula-nič. Už sa rozmýšľalo aj nad atb, ale ešte som po konzultácii s dr. vyskúšala masť Ophthalmo-Septonex a vyzerá, že zabrala. Akurát sa mi s ňou horšie manipuluje, pes má mastné okolo očí a ešte je aj drahšia.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Uto 23.08.2016 13:50

zuzkabluzka píše:Vadí mi, že prestali vyrábať kvapky Ophthalmo-Septonex. Pred dvoma rokmi mal malý v lete o takomto čase zahnisané oči, stačil deň - dva na kvapkách a všetko bolo ok. Teraz som kúpila iné, no efekt po týždni používania bol nula-nula-nič. Už sa rozmýšľalo aj nad atb, ale ešte som po konzultácii s dr. vyskúšala masť Ophthalmo-Septonex a vyzerá, že zabrala. Akurát sa mi s ňou horšie manipuluje, pes má mastné okolo očí a ešte je aj drahšia.


Od kdy je přestali vyrábět? Na jaře jsem Kajčimu kupovala.
A jinak pro drobce jsem je ani nepoužívala.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 23.08.2016 13:52

Neviem. Známa v lekárni povedala a aj dr., s ktorou som to konzultovala. Ja som tým malého zvykla raz za čas prekvapnúť, keď sa mi čosi nezdalo. Len chudák na výcvikovom kurze behal týždeň s pokazenými očkami, keďže náhradné kvapky nezaberali...
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Uto 23.08.2016 13:55

zuzkabluzka píše:Neviem. Známa v lekárni povedala a aj dr., s ktorou som to konzultovala. Ja som tým malého zvykla raz za čas prekvapnúť, keď sa mi čosi nezdalo. Len chudák na výcvikovom kurze behal týždeň s pokazenými očkami, keďže náhradné kvapky nezaberali...


Je mi to líto :( .
A co jsi měla za náhradní kapky?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 23.08.2016 13:57

Kvapky OCUflash.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Uto 23.08.2016 14:03

zuzkabluzka píše:Kvapky OCUflash.


Normál a nebo modré?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 23.08.2016 14:04

Buchťa píše:
zuzkabluzka píše:Kvapky OCUflash.


Normál a nebo modré?

Neviem, etiketa je taká žltá s modrým lemom.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby