Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: zahnisane oko

Poslaťod Tatiana » Uto 20.05.2008 14:44

verim,ze to bude o.k,ak to je tym viecko nie je to az taka vazna operacia,dva stichy pod oko a je dobre,tak drzim aj ja pasticky :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: zahnisane oko

Poslaťod lucik » Uto 20.05.2008 16:40

ako bolo povedane, u Gipsy som si vsimla v sobotu trosku zapaleny vonkajsi kutik oka a trosku hnisu.. vcera som kupila ophtalmo-septonex a kvapla 2x vecer, rano som zabudla a az teraz znovu kvapla a vyzera to lepsie..
mairi, drzime palceky, snad to nebude nic vazne..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: zahnisane oko

Poslaťod schnauzee » Uto 20.05.2008 17:20

unicorn - bol si aj u veta? ono mlade psy mavaju casto aj zapal stredneho viecka, ten moze mat mboho pricin. Ked nie je velmi rozsiahly, stacia kvapky, ak je to horsie, treba operaciu, tam sa zoskrabe nieco na tom viecku a za par dni je ocko fit. Feri tiez mal takyto zapal, ale jemu stacili kvapky, teraz ale po ostrihani mu zas zacali tiect ocka, musime skocit k vetovi. Operovane tretie viecko mala napr. Tajga, mala to poriadne zanesene. Tiez Akim (labrador, ved vies :no: ) a teraz mi nik viac nenapada, ale obaja to mali ako mlade psy a aj to veti nezavisle od seba komentovali, ze je to caste.

mairi - drzime palce, neboj, nebude to snad nic hrozneho. U nas sa vystriedalo viacero zachranenych miciek z ulice a tie mavaju velmi casto nepekne zapalene ocka, az obrovske hnisave chrasty okolo nich, ale hned ako sa nasadia lieky, zacne to ustupovat, takze verim, ze aj u vas to bude tak.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: zahnisane oko

Poslaťod mairi » Uto 20.05.2008 17:58

NO, takze ,moja draha a milovana, ktora ma uz styri mesiace trapi svojou polamanou nohou sa rozhodla, ze kedze uz noha je dva tyzdne od operacie a zda sa ze sa nic nepokazilo, tak mi musi trochu osladit zivot a nejakym zahadnym sposobom sa jej v noci podarilo PREREZAT SI ROHOVKU!!!!!!!!!!!!! aaaaaaa :aaa:
milacik ma vpredu na rohovke peknu ryhu akoby jej to neikto prerezal nozom, ukazalo sa to az teras poobede ked jej odpuchlo to oko a dalo sa donho pozriet. nastastie to je len povrchove, takze ocicko nevytieklo ( :rip: ) takze by sa to malo zahojit, tyzden mame davat ophtalo framikoin, a mala by sa zacelit aj ranka, aj ten zakal co sa jej tam urobil, dufam aspon. ja ju vazne zavrazdim, este jeden takyto stres mi privodi a hodim ju do Moravy!
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: zahnisane oko

Poslaťod phuture » Str 21.05.2008 11:18

ešte k téme zahnisaných očí, dostal som odporučenie od veterinárky, že namiesto masti opthalmo-septonex by mohla byť lepšia podobná masť opthalmo-azulen.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: zahnisane oko

Poslaťod Van » Str 21.05.2008 14:34

unicorn píše:niekde sa tu uz oci rozoberali, oskarovi tecu oci v jednom kuse uz od malicka. kazdy den rano vytierame ten zeleny hnis ophtalom a davame kvapky a masticky...

unicorn, opthalmoseptonex xi ako sa to spravne pise obsahuje uz antibiotika, toto by som na tvojom mieste dlhodobo nerobila, mozes tym sposobit akurat to, ze ked pride k niecomu vaznejsiemu, co sa oci tyka, psik bude voci antb rezistentny a budes mat problem, co dalej...dost sme si s ockami preskakali a dostali radu, ze ak kvapkat na ukludnenie oka alebo vymyvat, bez antb. kvapky
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: zahnisane oko

Poslaťod schnauzee » Str 21.05.2008 18:37

Van píše:opthalmoseptonex xi ako sa to spravne pise obsahuje uz antibiotika...


atb obsahuje opthalmoframykoin, asi si myslela ten... opthalmoseptonex je len nieco ako dezinfekcne ci ako to nazvat
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: zahnisane oko

Poslaťod lucik » Str 21.05.2008 18:50

anooo, ophtalmoseptonex je dezinfekcny a cistiaci, nem ATB.. schnauzee dobre pise.. suvisle.. az mi je to divnuo :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: zahnisane oko

Poslaťod Van » Str 21.05.2008 21:18

schnauzee píše:
Van píše:opthalmoseptonex xi ako sa to spravne pise obsahuje uz antibiotika...


atb obsahuje opthalmoframykoin, asi si myslela ten... opthalmoseptonex je len nieco ako dezinfekcne ci ako to nazvat

ano ten , moja chyba :hi: ja tieto ophtalmonieco nepouzivam ani na seba, ani na psa, tak sa mi to kapanek pletie...mame insuo, prirodnuo :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: zahnisane oko

Poslaťod schnauzee » Str 21.05.2008 22:02

Van, to je uplne normalne, mne sa takto pletie tiez par veci. Ja si ich musim predstavit obe a potom sa mu vyjasni, co je co :heh:

No a neviem sice, co prirodne myslela Van, ale ja na ocka pouzivam ocianku rostkovovu. Da sa bezne nazbierat, len to by som nesmela byt taka lava na kazde steblo travy :pac: a manzel sice pozna, no nema cas a zabudame, takze kupim v lekani uz nasusenu. Zalejem vriacou vodou a tym cajikom oci oplachnem, popripade do nich tiez kvapnem. Mala som tu viacero cicusiek, ktorym to pomahalo. A hodi sa aj na hojenie ran a pod., tak ako sa pouziva harmancek ci repik.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: zahnisane oko

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 9:57

schnauzee píše:unicorn - bol si aj u veta? ono mlade psy mavaju casto aj zapal stredneho viecka, ten moze mat mboho pricin. Ked nie je velmi rozsiahly, stacia kvapky, ak je to horsie, treba operaciu, tam sa zoskrabe nieco na tom viecku a za par dni je ocko fit. Feri tiez mal takyto zapal, ale jemu stacili kvapky, teraz ale po ostrihani mu zas zacali tiect ocka, musime skocit k vetovi. Operovane tretie viecko mala napr. Tajga, mala to poriadne zanesene. Tiez Akim (labrador, ved vies :no: ) a teraz mi nik viac nenapada, ale obaja to mali ako mlade psy a aj to veti nezavisle od seba komentovali, ze je to caste.

ano vsimol som si, ze s vekom sa mu to uz ovela lepsi, niekedy mu nemusim vobec nicim vytierat. u veta som konkretne sa nestazoval na to, lebo som to bral, ze to je proste tak. vet mu stale pri kontrole pozeral aj oci a viecka, tak si myslim, ze keby to bolo nieco vazne, vsimol by si. kazdopadne ako pisem, ma to ovela lepsie. ale keby nieco, tak urcite zajdem za vetom.
horsie to mal najme vtedy, ked lezal na zemi a tam v tych nasich bytovkach vecsinou dost taha, takze aj prievan spravil svoje. teraz uz som mu dovolil chodit na moju postel, takze sa tam casto uvelebi..

Van píše:unicorn, opthalmoseptonex xi ako sa to spravne pise obsahuje uz antibiotika, toto by som na tvojom mieste dlhodobo nerobila, mozes tym sposobit akurat to, ze ked pride k niecomu vaznejsiemu, co sa oci tyka, psik bude voci antb rezistentny a budes mat problem, co dalej...dost sme si s ockami preskakali a dostali radu, ze ak kvapkat na ukludnenie oka alebo vymyvat, bez antb. kvapky

mamka robi v lekarni, takze cosi snad o tom vie :), ale uz to bolo uvedene na pravu mieru, ze to ATB nie su. kazdopadne dakujem za rady.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: zahnisane oko

Poslaťod lucik » Pia 30.05.2008 12:53

ale aj na Ophtalmo-septonexe je napisane, ze ho nemozes pouzivat viac ako 10 dni..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: zahnisane oko

Poslaťod dog academy » Pia 30.05.2008 14:03

Môj psík mal stále problémy s hnisavými očkami , keď sme ich preliečili antibiotikami a boli v pohode , odvtedy keď prídeme z večernej prechádzky tak mu dám do každého oka dve kvapky umelých slz to mu vyplaví všetok bordel čo sa mu nahromaždil za deň a odvtedy sme ešte nemali zapálené očká.Tie umelé slzy kupujem obyčajné a stoja nejakých 25,- sk. Ale nám sa to stále oplatí nakoľko už nemáme problémy.
dog academy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: zahnisane oko

Poslaťod Nia » Uto 03.06.2008 17:31

my sme este problem s hnisavym ockom nemali, ale zato tecu nam momentalne dost, kedze enduskovi rastu chlpy okolo ociek. ale raz sme riesili prievan na ocku, a veterinar nam dal kvapky cyplox, ony aj nicia bakterie a po 2 dnoch bolo vsetko ok. su to antibioticke kvapky, ak to mam tak povedat.
ale ked mam vychadzat z vlastnej skusenosti, pred par rokmi som aj ja osobne mala zahnisane oko a podobalo sa na to co ma tvoj peso. ja som si to liecila antibiotickymi mastami a lekar mi povedal, ze mohla som chytit z niekade infekciu do oka..nejaku bakteriu. o tyzden mi to zmizlo, ale viecko som mala este nejaky cas padnute.
takze ja si myslim, ze pesovi nieco voslo do oka a robi mu tam sarapatu. Dufam, ze bude coskoro ok :jop:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: zahnisane oko

Poslaťod dedo » Štv 19.06.2008 9:23

Je pravda, ze v prirode je mnozstvo peľu, obdobne pri vystavach zmena klimatickych podmienok-teplo,chlad, dalej je to stres, množstvo ludi,psíkov.Pozor na prepravu autom klimatizacia--doporucujem osvecene---castejsie zastavky-vetranie oknom-nie prievan.Pri zastaveni nevyhladavat miesta z vysokou travou!!! A dalej od frekventovanej cesty!!! Kontrolu oci a odstranenie necistot vychadzajucich z ocka. :pac:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby