Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod Rika » Ned 30.03.2008 8:59

Ano, má to citlivé. Včera som jej celý deň dávala obklady a nepomohlo. Dnes ráno má ľavé oko napuchnuté viac ako včera :ua: ... a pravé ma rovnako.
Včera ma tiež napadlo, či to nemôže mať z toho, že sme umyli dlážku iným prípravkom než inokedy, lenže tým sme ju už aj kúpali, tak pochybujem, že by jej vadil len teraz.
A sused ani stromy nestriekal, nič... ved pršalo celý deň. Vôbec, ale vôbec ma nenapadá z čoho to môže mať. Dnes idem obvolávať všetkých vetošov, či by sa nenašiel aspoň jeden ochotný pomôcť aj v nedeľu.

(P.S.: nemyslite si, že ja ju kúpem nejakými chemikáliami, ten prpravok je z byliniek a je vhodný na všetko... na kúpanie psa je perfektný, aj predošlého sme s ním kúpali - jedine po ňom nemal lupiny a krásnu srsť)
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod Silwuska » Pon 31.03.2008 10:01

Rikus vypada to otrasne na tej fotke...u vetka uz ste asi boli tak daj co najskor vediet ako ste dopadli... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod Katka 1980 » Uto 01.04.2008 21:39

Ahoj Rika.
Daj prosím vedieť, ako to dopadlo s Biggy?
Možno si to už niekde napísala, ale ja som si to nevšimla.
Katka 1980
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Rača

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod unicorn » Uto 01.04.2008 23:47

normalne pouzi kvapky do oci (alebo mast), hocijake ake doma najdes co su normalne pre ludi. v pohode mu to mozes dat. 90% liekov co sa pouziva pre psov maju tie iste ucinne latky ako u liekov pre ludi, len sa liek inak vola a velakrat je este aj drahsi. dalej nezanedbaj cistenie oci. ja to robim kazde rano. pouzivam Ophtal.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod Rika » Str 02.04.2008 15:28

Kvapky do očí máme aj špeciálne len pre ňu... ale v tomto prípade nepomohlo nič.

V nedeľu sme nakoniec žiadneho nezohnali a v pondelok to už mala OK, tak sme k veterinárovi nešli, no napadla ma ešte jedna vec, tak idem robiť pokusy... a ak sa to zopakuje, budem už vedieť z čoho a zájdem za votošom aj s pomôckou :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod Silwuska » Str 02.04.2008 15:29

No a co si myslis ze to mohlo byt?? Nas maco mal prievan za auta ale to mu neopuchlo, ale hrozne karpavelo...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Napuchnuté oči

Poslaťod Rika » Str 02.04.2008 15:38

Podla mna to je najblizsie k tej alergickej reakcii... a napadlo ma, ci to nemohla mat z pamlskov, kt, vyhrala v CZ na vystave a 2 dni predtym ako sa toto stalo som ju s nimi 1.x odmenovala... takze buduci pondelok ju s tym idem skusit zas odmenovat a ak jej znovu napuchnú, tak pôjdem hned za vetom aj s obalom, aby vedel aké látky (pre ňu alergény) sú v zložení.

Ak to nebude z toho, tak už fakt neviem.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

zahnisane oko

Poslaťod mairi » Uto 20.05.2008 9:26

rano som sa kukla na malu a chvilu som myslela ze si vypichla oko, najprv som jej ho musela uplne rozlepit a vybrat asi kilo hnisu a potom som hladala ci tam to oko ma, no mala ale vyzera to hrozne, aj druhe akoby ju bolelo, taka je placha na svetlo, len tak lezi a tvari sa divne, neviem co mam robit, o druhej mam skusku a hned potom idem k vetovi, ale sa sialene bojim nevyzera to dobre, tak mate s takym niecim skusenosti, napiste, zatial som jej dala ophtalmo septonex do toho a idem je to vymyt repikom, fnuk. :ua:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: zahnisane oko

Poslaťod mairi » Uto 20.05.2008 9:35

prave som jej odmerala teplotu a ma 39,3 ah boze

normalne mava kol 38, trochu viac
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: zahnisane oko

Poslaťod phuture » Uto 20.05.2008 9:55

zahnisané oko sme mali aj my včera, síce sa očko nezalepilo ale bol z neho taký nepekný zelený výtok.
s lucik sme sa tiež bavili a zistili sme, že aj jej Gipsy má niečo také, ale výstava v tom nebude hrať snáď rolu, hoci aj my sme boli. lucik predpokladala, že by to mohlo byť z kúpania.

boli sme si teda vyskúšať novú pani veterinárku a pozrela na očko a nevidela v tom veľmi veľký problém, teraz je to vraj "normálne" kvôli kvitnúcemu všetkému. spomenul som aj účasť na výstave a prípadný prievan a nemyslela, že by to mohol byť hlavný dôvod. dostali sme teda očné/ušné kvapky Garasone, včera sme kvapli 2x a dnes už očká vyzerali lepšie ako včera.

opthalmoseptonex by mohol byť ok, ale repík radšej na vymývanie nepoužívaj, mohla by sa do očka dostať dáka čiastočka a ešte to zhoršiť. na vymývanie radšej bórovú vodu.

nemusíš sa báť, nemalo by to byť nič hrozné :jop:
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: zahnisane oko

Poslaťod Bibiana » Uto 20.05.2008 10:14

Vykvapkať bórovou vodou a dať Ophthalmo-Septonex a ak máte, tak do očka naniesť trošku Ophthalmo-Framykoin :ahoj: Je dosť pravdepodobné, že to s výstavou súvis má- vonku teplo, vnútri klíma, potom zas vnútri teplo a vonku vetrík. Rohovka sa v hale vysušila a potom sa zapálila ako obranný mechanizmus :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: zahnisane oko

Poslaťod Tatiana » Uto 20.05.2008 14:17

mojej sucke jedneho casu vetko na ten zeleny vytok predpisal tusim Aureomicin-mast,aj tak nakoniec vysvitlo ze ma nieco s tretim vieckom a to ju drazdilo,pomohla by operacia ,ale skor ako sme to realizovali utrpela fatalny uraz ,preto ak je vytok moze to byt aj tou mihalnicou :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: zahnisane oko

Poslaťod mairi » Uto 20.05.2008 14:26

ale to nie ze by jej len tieklo z oka, ale ona ho ma take napuchnute ze ho nevie ani otvorit, ma tretie viecko potiahnute az uplne cez cele oko a plne hrudiek zeleneho hnisu, vsade a stale sa je tvori novy, no idem s tym zachvilu k vete.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: zahnisane oko

Poslaťod Silwuska » Uto 20.05.2008 14:30

drzime palceky :ua: daj potom vediet ako ste dopadli...nam museli tretie viecko odoperovat...ale to bolo po tazkom uraze... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zahnisane oko

Poslaťod mairi » Uto 20.05.2008 14:40

Silwuska píše:drzime palceky :ua: daj potom vediet ako ste dopadli...nam museli tretie viecko odoperovat...ale to bolo po tazkom uraze... :nwm:


jojo dam urcite, dufam len ze to nebude nic vazne, dost sa bojim vyzera to hrozne, a este k tej nohe sa to pridalo, no teda ja s nou hadam nikdy nebudem mat klud, uz fakt neviem, ked mi este dnes vet povie ze tu nohu nema ok, tak idem vyskocit z okna, isla som na tu skusu zo psychy a taka som bola hotova, ze som si pomylila ucebnu a cakam cakam, nikde nikoho sto rokov, no hrozne apotom mi to doslo, ah boze, ah...... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa :pac:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby