Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 23.08.2007 9:36

ach jo, tak uz aj my mame vytok. zltkasto zelenkavy. lepkavy, fuj. vecr po robote beziem k vetovy. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Mima » Štv 23.08.2007 10:29

už mu to trošku ustúpilo... stále mu to potierame tou borovou vodou. A tá borova voda má byť zohriata alebo tak ako keď je v tej flaštičke?
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Maruska » Štv 23.08.2007 10:40

Izbova teplota :no:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod verca » Štv 23.08.2007 17:54

ahoj moja sucka male presne taky problem mne poradili vyplachovat oci harmancekom skusila som to ale iba jeden den potom mi dala mamina nejaku antibioticku mast a davala som jej to 2krat denne a pomohlo to :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 24.08.2007 10:43

verca prosim ta ako sa ta mast vola?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod verca » Pia 24.08.2007 13:36

vola sa to framykoin je to pre ludi ale neuskodi to psikovi ja som to davala2krat dene do oci asi 3 dni a potom jej to uz zmizlo :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Mima » Pia 24.08.2007 13:47

Verca: a to ti dala len tak mama alebo ti to predpisal veterinar?

a čo ešte pomôže okrem borovej vody???? viete niekto? :ua:
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod verca » Pia 24.08.2007 19:54

mama je zdravotacka a malo to tak mi to dala zevraj jej to pomo
ze a pomohlo ja som pocula ze je na to dobry aj harmancek uvarit a viluhovat nechat vychladnut a potom ale neviem ci vyplachovat alebo pretierat oci s tym a este aj kamilky ale ti velmi nie zevraj niektore psiky mozu dostat alergiu a vypada im srst pri ockach ale neviem v praksi skuste :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 24.08.2007 20:01

takze na obed som mu kvapla po jednej kvapke oftalmoseptonexu a teraz vecer uz nic nema. takze hura :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod verca » Pia 24.08.2007 22:03

to sa ti moze len zdat aj moja sucka po tej masti nic nemala ale na druhy den rano zase mala pod ocami take soplave skamry.Radsej jej to davav aspon 4 dni v kuse a ked to pomoze tak prestan davat :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod eur » Ned 26.08.2007 7:05

Nechapem trosku- pokial vytok z oci nie je ciri moze sa jednat o infekt. Kazdopadne zlte ci zelene karpiny vo väcsom mnozsve signalizuju problem- pokial mienis doma otalat na zadku a spoliehat sa na rady bez toho, aby to videl lekar- necuduj sa ked to prejde do omnoho zavaznejsieho stadia!! Mnoho zanedbane vedie k omnoho väcsim problemom ako mame tusenie- a oci su na to zvlast citlive. To co popisujes mozno nie je velky problem ale lahko sa prehupne do pruseru a trvalych nasledkov :vykricnik:
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

prievan ci jacmen v oku.

Poslaťod Mininka » Ned 26.08.2007 16:54

ahojte,dnes som si vsimla,ze ma orfik akoby jacmen na ocku alebo prievan...postaci na to borova voda ci oftalmoseptonex?kedze je chory troska mu tecu ocka vytieram mu ich borovou vodou... alebo zajtra nabehnem k vetrerinarovi....
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Sirík » Ned 26.08.2007 23:33

mali by ste ist k vetovi, ale borova voda by mohla pomoct ale lepsie je ak urci diagnozu veterinar aby si mu zbytocne neublizila
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Mininka » Pon 27.08.2007 17:33

zasla som k veterinarovi aj kvoli tomu ze mu ten vacik este viac vystupi.vraj tam ma asi nejaku spinku ktora zhnisala.dal mu kvapky do oci.vraj by mali pomoct a ked to po case nepojde prec ale to az v pripade nudzi pojde mu to vyrezat!dufam,ze sa mu to upravi kvapkami a zmizne to...je to absces... a na kasel mu dal nove silnejsie ATB tak moj hypochondrik je nadopovany liecikami... inak je vitalny vonku sa jasi v pohode vsetko... som rada uz tak velmi nekasle.. majte sa.
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mima » Str 29.08.2007 15:11

no dneska sme boli u veterinara, a je to prievan... predpisal nam mast, a uvidime co bude dalej...
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby