Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Uto 21.08.2007 7:14

Chcela by som sa spýtať, či znamená niečo taký "sopľavý" výtok z očí

Uto 21.08.2007 7:18

Ahoj mima..to nic nieje pokial s tym nema zalepene cele ocko...ked sa jej s toho robia len karpinky, tak je to len nejake podrazdenie...mozej dat psikovi normalny Visin pripadne ine kvapky alebo mu preplachnut ocko borovou vodou... :smile:

Uto 21.08.2007 7:24

Ok, dík. Ale psovi to teraz začalo akokeby hnisať, tak neviem... Asi budem musieť skočiť k veterinárovi...

Uto 21.08.2007 10:00

Mima, radšej choď! Môj má teraz zapálené pravé oko a dosť škaredo..Predpísal nám na to kvapky Garasone(je to silné antibiotikum). Ale pokiaľ nechcete mať problémy s očkami, tak radšej pravidelne vytierať Ophtalom(vlastná skúsenosť)

Uto 21.08.2007 12:29

Pokial mozem poradit zajdi k veterinarovi hned. Moze to byt sice len prievan, ale moze to byt aj velmi vazny zapal a rano uz psik oko nerozlepi. Aku farbu ma vytok? Robia sa karpiny? Akej su farby a hustoty?

Uto 21.08.2007 12:33

taký žltkastý a karpiny sa po nejakom čase robia

Uto 21.08.2007 12:35

Mima, utekaj k vetovi"!!

Uto 21.08.2007 12:38

keby som mala ako tak už aj... a podla mna to bude prievan... lebo sa niekedy vyklana z okna

Uto 21.08.2007 12:50

Ak je zltkasty tak to nieje zapal,takze sa nemusis nicoho vazneho obavat. Psika najblizsie hodiny drz mimo prievanu a velmi vetranych miestnosti,alebo klimatizacie, ak sa mu vsak stav do 2-3 dni nezlepsi treba nasadit psikovi mast s antibiotikami, pripadne mu podavaj multivitaminove preparaty.

Uto 21.08.2007 12:51

Ok, dík za rady... Veľmi ste mi pomohli :poklona: a mohol by to byť ten prievan???? Lebo niekedy chodíme autom, a on si niekedy vykloní hlavu...

Uto 21.08.2007 13:06

Tak toto nesmies nikdy psikovi dovolit...teraz uz vieme kde je pes zakopany :lol: alebo kde je z okna vytrceny :heh:
Je to pravdepodobne tym. Utieraj mu vytok a okolie ocka vatou namocenou v borovej vode aby nevznikol zapal.

Uto 21.08.2007 14:31

Jasné!!! a máme aj borovú vodu...

A môžem s ním chodiť von?????

Uto 21.08.2007 14:59

A môžem s ním chodiť von?????

Jasné..to musíš...len sa snaž ho nevystavovať prievanu alebo priamemu vetru... Ak vonku moc fúka, snaž sa s ňou ísť niekam, kde si aspoň trochu chránená pred vetrom

Uto 21.08.2007 18:58

nas pes 8mesacny mal zltkasty vytok po ktorom sa mu robievali karpiny - oko nemal cervene - iba vnutorne viecko - ked sme ho vzali k vetovi pozrel mu pod vnutorne viecko a hned siel do narkozy !
mal tam taku "bielu krupicku" pod vieckom z ktorej sa prave tvoril tento zapal - ked mu to vicistili 10 dni sme mu 5x do dna davali antibioticku mast a psik je uz v pohode...

Str 22.08.2007 6:22

Samozrejme, moze to byt cokolvek. Zato je dobre hned zbehnut na veterinu, ale pokial nema moznost tak 2 dni ak vydrzi, tak sa ukaze. Pokial problem neustupi, navsteva veterinara bude nevyhnutna :no:
Odoslať odpoveď