Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod straka17 » Ned 23.03.2014 9:20

Nemohlo sa mu vysunúť tretie viečko?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod LukasArne » Ned 23.03.2014 9:37

ale to nie je v oku. to je vedla oka uz v tom rozku. oko ma uplne ciste
LukasArne
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod renqa » Ned 23.03.2014 15:35

možno sa mu len zmenil pigment. môj má okolo očí čierny pigment, ale známej parsonka má na vrchu ružové a na spodku čierne okolo očí. Tak vyzerá ako namaľovaná. :)
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod LukasArne » Ned 23.03.2014 15:49

Vdaka za odpoved :smile: ale zaroven sa chcem spytat ci je mozne aby sa mu takto zmenil pigment len oko jedneho oka ?
LukasArne
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Zavreté oko (nevie otvorit)

Poslaťod brky3 » Sob 07.06.2014 11:35

Ahojte,
mate niekto skusenosti s niecim podobnym? navstivili sme uz dvoch zverolekarov a ani jeden nijako nespecifikoval co nas psik ma s okom. U prveho doktora mu nasadili liecbu na zapal ocko sa ale stale nezlepsovalo ba naopak pri dalsej navsteve pan doktor skonstatoval, ze to moze byt sposobene chybajucim svalstvom na hlave a nasadil mu hormonalnu liecbu (prednison) ktora vobec nezabrala (dostal z nej neskutocne krvavu hnacku)... na zaciatku liecby mal oko trosicku privrete a akoby vtlacene dnu... teraz ho uz nevie vobec otvorit :( V piatok sme objednani na sono k panovi doktorovi Mankovi v BB. Ak ma niekto podobnu skusenost alebo sa s tymto uz niekedy stretol privitam kazdu pomoc.

(na internete som si nasiel chorobu zvanu ENTROPION myslite, ze by to mohlo byt ono ? mate s tym nejake skusenosti? ako prebieha liecba?)
Prílohy
fotka 1.JPG
brky3
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod ariel » Ned 08.06.2014 6:44

Tu je zvlast tema o entropiu viewtopic.php?f=11&t=3528&hilit=entropium, moze to byt to, no je mi cudne, ze by to ziadny vet nespoznal. Odstranuje sa chirurgicky, nie je to nic zlozite :smile: .
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Lindchen » Ned 08.06.2014 7:15

Nechcem sa robiť múdrou, ale príde mi to také celkom jasné. Teda aspoň takto z fotky :nwm: . Tu sú obrázky, podľa mňa je to totožné s tvojou fotkou. Ide o to, že viečko je vtočené dnu a oko potom dráždia mihalnice a/alebo srť. Operuje sa to, nie je to až také náročné. Môj ma slabšie ektropium (čiže naopak odchlípenie), vekom, ako mu rastie hlava, sa to zlepšilo, nemáva s tým problémy, tak sme to chirurgicky neriešili.
Oko svojho psa by som zverila skúsenému vetovi, ktorý má zákrok nacvičený.

Ektropium u môjho psa:

Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Lindchen » Ned 29.06.2014 9:42

Všimla som si u Benníka na očku čosi zvláštne. Hľadám obrázok, aspoň ľudský s podobným niečím, ale nedarí sa mi, odfotiť sa to nepodarilo. Na oboch očkách (symetricky) z vonkajšej strany má silno červenú asi cievku, je máličko vypuklá, nemení sa. Inak má beľmo biele, čisté, očká mal preliečené Tobradexom, už nemá výtok ani sa na očko nijako nesťažuje. V stredu ideme k vetovi, ale skôr nemôžem a nechcem zas niekoho posielať, bolieť zdá sa, nebolí.
Čo by to molho byť? Proste len prasknutá cievka v očnej bulve? Aby to nebol nejaký hnus, minule som videla dajaké video s očnými parazitmi a fujha, zle mi došlo :ach: .

EDIT:
Asi takéto, ale predstavite si tam len lednu "čiarku" z vonkajšej strany oka, podstatne hrubšiu, vypuklú, inak je beľmo čisto biele.
Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod hecer » Uto 01.07.2014 22:01

Dobrý večer všetkým,mám6 mesačného foxteriéra a vyskytli sa u neho v pravom očku cillie.Sú to vraj nejaké mihalnice ,ktoré rastú v oku a dráždia.Pred mesiacom mu to veterinár odstránil,alezdá sa že to má znova. Ten zákrok stál 50Eur .oko potom bolo trochu zapálené,ale dávali sme antibiotiká.Teraz mu dávam ešte framykoin.Stretli ste sa už s taýmto pfroblémom oka?:-Q
hecer
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod renqa » Pia 22.08.2014 18:06

My máme tiež problém so 4 mesačnou westíčkou. Najprv sme si všimli, že jej nejako viacej hnisajú. Robili sa jej také veľké vodavé karpiny. Začali sme jej kvapkať oftalmo septonex, karpiny už v takej veľkej miere nemáva, ale oči aj okolie očí je stále červené, šúcha a škriabe si to. Tiež sa obávam, že bude problém v tom, že jej tie chĺpky rastú tak, že dráždia oko. Aj keď ja to neviem takto posúdiť, dúfam, že sa mi podarí to odfotiť a pridám foto.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Pia 22.08.2014 19:16

Renqa, kup mastičku - Opthalmo-Azulén - ta i uklidňuje. Septonex jen desinfikuje. A mastička je lepší do očička (vyzkoušeno :smile: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod renqa » Pia 22.08.2014 20:19

Buchťa - ďakujem. a ten ophtalmo framykoin nemáte niekto odskúšaný?
Len my tu cez víkend nemáme ani lekáreň otvorenú a ona chudiatko už to má strašné. :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Pia 22.08.2014 20:26

Renqa, OF je na bázi antibiotik = musíš to podávat min. 7dní, né jen do chvíle, kdy přestane ten výtok. A mám ho vyzkoušený, je oka. Je jen na předpis. jinak Ti nedokáži poradit, dávám do očiček, podle toho, jaký je problém jen OS, OA a OF (vždy mastičku).
A nemáte tam nějakého doktora, ke kterému by jsi skočila? A nebo někdo ze sousedú?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod pigie » Pia 22.08.2014 21:35

Ophtalmoframykoin nam doteraz zabral vzdy, ale teda vzdy len na odporucenie veta.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Pia 22.08.2014 21:40

On je opravdu výborný, jen jsou to oční antibiotika. Pokuď není známá v lékárně, tak je dají jen na předpis :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby