Problémy po kastrácii (krvácanie, opuchy, inkontinencia)

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Problémy po kastrácii (krvácanie, opuchy, inkontinencia)

Poslaťod helusik » Pia 15.08.2014 11:29

Ahojte, Lujzu mám 8 mesiacov po sterilke a začala mať problém s nočným pomočovaním. Veterinárka nám predpísala sirup Propalin s tým, že ho má užívať len jedenkrát denne, tj. večer pred spaním, nie trikrát denne ako píše príbalový leták (nakoľko cez deň moč udrží). Máte niekto skúsenosti s užívaním tohto lieku?
Vďaka za každý príspevok :jop:
ObrázokIf there are no dogs in heaven then when I die I want to go where they went
helusik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Žilina

Re: Inkontinencia u ster.fenky & sirup PROPALIN

Poslaťod Buchťa » Sob 16.08.2014 9:23

Helušik, zkus si napsat i do nějaké veterinární netové poradny (SK a CZ). Je jich na netu dost.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Inkontinencia u ster.fenky & sirup PROPALIN

Poslaťod DiamonD » Str 17.09.2014 22:23

Tiez nam veto predpisal Propalin. Mate najake skusenosti? V letaku sa pise ze moze zvysovat tlak a td...moja fena je dost aktivna tak mam strach ako jej zapasuje...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Inkontinencia u ster.fenky & sirup PROPALIN

Poslaťod helusik » Sob 22.11.2014 23:50

Tak po 3 mesiacoch užívania môžem povedať že účinok je 100%, keďže moč Lujze unikal len v noci, dávala som dávku len raz za deň pred spaním, postupne som ju znižovala, teraz dostáva cca 0,5ml a problém úplne zmizol, nenájdem ani kvapku ráno. :jop:
ObrázokIf there are no dogs in heaven then when I die I want to go where they went
helusik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Žilina

Problémy po kastrácii (krvácanie, opuchy...)

Poslaťod kometa » Pon 08.06.2015 14:13

Idem si sem po radu....možno má niekto podobný problém, lebo v opačnom prípade si myslím, že naša fenka je "jedinečná" s "jedinečnou vadou".... :plac:
Je to kríženec vlčiaka a labradora...teraz má 4 roky. Keď mala cca rok, podstúpila sterilizáciu, lebo jej krávacie bolo dosť časté (cca každý mesiac). Problém sa však nevyriešil, krvácala ďalej. Išla opäť pod nôž a už jej zobrali všetko. Problém stále trval.....nemala prečo a furt krvácala :-(
Zmenili ste veterinárnu kliniku, kde jej spravili sono, klonoskopiu, krvné vyšetrenia na nanovo ju otvorili a dočistili v okolí krčku..... No naďalej krvácala.... keďže sa to len stupňovalo, v tomto roku sme opäť zmenili kliniku a išli od začiatku.... Nasledovali stery, vyšetrenia, sono, odber krvi..... výsledok? Sme tam, kde na začiatku.
Testy vyšli: estradiol 26.3 a progesteron <0.2
Neviem, čo bude ďalej, aký kolotoč bude pokračovať, až sa nájde príčina a následné liečenie.... Vytrpela si už aj ona dosť, nehovoriac o našej peňaženke :-(
Fenka je hravá, neskutočne bláznivá, vôbec na nej nie je vidieť známky nejakej malátnosti - vzhľadom na to, čo z nej furt "vyteká"...
Vie mi niekto prosím poradiť, má niekto takúto skúsenosť???
Vďaka
kometa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krvácanie aj po kastrácii

Poslaťod kometa » Str 01.07.2015 9:22

nikto nič???? :ua:
kometa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Choroby