Borelióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Borelióza

Poslaťod Noelle » Ned 10.11.2019 14:38

Margita píše:Dermacentor ma takú mozaiku,taky vzor na sebe, ten prenáša babeziozu


takých som tu u nás videla, ale tento je nacucaný, takže už nemá žiadnu kresbu :ua:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Borelióza

Poslaťod elfinka » Ned 10.11.2019 15:05

Noelle píše:
Margita píše:Dermacentor ma takú mozaiku,taky vzor na sebe, ten prenáša babeziozu


takých som tu u nás videla, ale tento je nacucaný, takže už nemá žiadnu kresbu :ua:

Da sa to rozoznat aj na nacucanom, len sa blbsie hlada - kliestovi sa nafukuje brucho ale ten "stit" na ktorom je kresba ostava rovnaky :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Borelióza

Poslaťod Noelle » Ned 10.11.2019 15:42

Aha, tak ešte raz idem kuknúť, mám ho v chladničke :lol:


No, má kresbu (ešteže mám doma komponenty z detského mikroskopu a super silnú baterku), podľa obrázkov na google ako ten dermacentor.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Borelióza

Poslaťod Margita » Ned 10.11.2019 15:55

Tak keď začne byt apaticky a mat tmavý moc a rýchlosťou blesku na veterinu,babesia je krvný parazit a spôsobuje jej rozpad, hemolyzu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Borelióza

Poslaťod Noelle » Ned 10.11.2019 16:00

Margita píše:Tak keď začne byt apaticky a mat tmavý moc a rýchlosťou blesku na veterinu,babesia je krvný parazit a spôsobuje jej rozpad, hemolyzu


OK, už som si to pozerala na nete.

Ale tento typ neprenáša boreliozu ? Alebo aj aj ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Borelióza

Poslaťod Margita » Ned 10.11.2019 16:17

Nie,
Borelióza nemáva az take fatálne nasledky ako babezioza ,ci?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Borelióza

Poslaťod Noelle » Ned 10.11.2019 16:23

No susedov pes mal boreliozu a mal problém s nohami a ku koncu už nevladal ani vstať. Odvtedy sa bojím aj boreliozy.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Borelióza

Poslaťod Margita » Ned 10.11.2019 16:54

Len babezia ti zabije psa za tri dni
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Borelióza

Poslaťod Noelle » Ned 10.11.2019 17:06

Margit, veď som nepovedala, že babeziozy sa nebojím, len že sa bojím AJ boreliozy. A nestraš ma už :ua: Idem ešte dačo počítať na nete o oboch chorobách a príznakoch.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Borelióza

Poslaťod pigie » Ned 10.11.2019 17:15

Takto ti poviem. Toho babezioveho som tahala par dni dozadu zo seba i psa :heh: Treba zapisat a riesit, ked bude co riesit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Borelióza

Poslaťod Noelle » Ned 10.11.2019 17:21

vidíš, chcela som zapísať do kalendára dátum, aj som zabudla, idem zapísať a budem sledovať pesíka. Ja som sa len vyľakala, lebo sme dávno nemali kliešťa a ešte nikdy to nemala Nelly také začervenalé. Ale som teraz pozerala, tak to už je menej červené, tak to snáď bude len od cucania, nič iné. Tento rok sme mali snáď len 2 kliešťov tuším z jari. Tak už som si pomali ani nespomenula ako sa vyťahuje.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Borelióza

Poslaťod pigie » Ned 10.11.2019 17:47

Ja idem od veta, som dala spravit testy na kliestove choroby. O mesiac dam znova. On ma kliestov furt :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Borelióza

Poslaťod vavrena » Ned 10.11.2019 18:02

Posledný mesiac som aj ja nachádzala desiatky kliešťov, väčšina pijaci lužní, zo Štiavnickych vrchov sme ich doniesli za kýble, a ťahala som aj sebe. :ua:
Pigie, aké sú testy na kliešťové choroby, ako sa to robí a čo si platila?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Borelióza

Poslaťod pigie » Ned 10.11.2019 18:07

Test Snap 4Dx Plus + cytologia , cca 35 eur a krv mu bral len
Edit: Kedysi tento test zachranil Hugovi zivot, bo mu detekoval anaplazmozu a ked prepukla, tak vet hned vedel, ze co riesit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Borelióza

Poslaťod Elis » Ned 10.11.2019 19:33

vavreno -a ty nedáváš zadnou chemii?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Choroby