Borelióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod Jannka » Sob 18.04.2009 17:31

blackcat8885 píše:Ja si však myslím že vždy lepšie ak je ten pes chránený aspon proti jednej

tak znie aj moj nazor.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Kliešť

Poslaťod 9niki&angie9 » Sob 18.04.2009 17:36

ja som dala moju tiez zaockovat proti borelioze.. tento tyzden ideme na druhu vakcinu. neviem ci to je na nieco ale hadam to ma vyznam ked to existuje..
cim dezinfikujete??
9niki&angie9
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod tigricka » Pon 27.04.2009 6:31

Ahojte, chcem sa opýtať aký máte názor na očkovanie psíka proti bolerióze? Lebo neviem, či ho zaočkovať alebo nie. Ďakujem
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod nellynka08 » Pon 27.04.2009 21:58

tigricka píše:Ahojte, chcem sa opýtať aký máte názor na očkovanie psíka proti bolerióze? Lebo neviem, či ho zaočkovať alebo nie. Ďakujem

našu som dala zaočkovať, nič tým nestratíš, aspoň proti nejakej pliage čo prenášajú bude havo chránený...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod margot » Str 29.04.2009 8:09

tigricka píše:Ahojte, chcem sa opýtať aký máte názor na očkovanie psíka proti bolerióze? Lebo neviem, či ho zaočkovať alebo nie. Ďakujem


aj my sme drobca ockovali....stoji to síce podla mna dost prachov, ale ja som spokojná :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod tigricka » Str 29.04.2009 11:51

A kolko je to moc prachov? To je len jedna injekcia alebo nejaká séria očkovaní ako u človeka?
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod margot » Str 29.04.2009 13:37

mna to na jorka vyšlo cca 600 Sk. A keďže sa to ráta podľa hmotnosti, tak myslím, že za psíka s hmotnosťou 1,2 kg je to celkom dosť.....

Naprv je to tak, že psíka zaočkuješ, vakcína má platnosť dva týždne a potom sa ide preočkovať. Druhá vakcína má platnosť 1 rok. Potom už stačia jednoročné preočkovania. Ale mám istotu, že boreliózu nedostane :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod 9niki&angie9 » Štv 30.04.2009 0:16

aj ja som dala moju zaockovat, su to 2 ockovania, a mna kazda stala 17euro mala ma 4kilo ale ako kde..je to riadne drahe.. :ua: ale cco uz
9niki&angie9
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi

Poslaťod jenna » Uto 05.05.2009 12:40

nás to vyšlo pri 5,5 kg krpcovi 15 eur... fakt je to rôzne... hlavné, že havino je zaočkovaný ale panička nie :ua: zatiaľ je to ale tento rok všetko čo sme použili proti kliešťom, žiadne pipetky, žiadne spreje...našťastie u nás tých malých sviňúch nie je až tak veľa, tak 1 ks na prechádzku a to ho zvyčajne zbadám na tej bielej srsti ešte keď len po ňom lozí :hmm:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Borelioza-vyšetrenie

Poslaťod Ema53 » Štv 11.03.2010 19:20

Ahojte,mám dilemu,či dať psa zaočkovať proti borelioze alebo nie(doteraz očkovaná bola).Posledné dva roky sme mali Scalibor.V roku 2008 mala 1 kliešťa koncom marca a minulý rok ani jedného.Síce po nej lozili,ale ani jeden sa neprisal.Veterinár je za očkovanie,ale mne to pripadá dosť zbytočné.Ďakujem za vaše názory.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

BORELIOZA-pripad!

Poslaťod zuvi » Ned 14.03.2010 15:52

ahojte psickari,psickarky:) mam jednu obrovsku prosbu!!! hladam niekoho kto by mi vedel strucne napisat o svojom psikovi ktory prekonal Lymsku boreliozu,ake mal priznaky,ako sa vyvijalo ochorenie, s krvnymi vysledkami (priebezne), poprip.fotkami,ako to dopadlo, a pod.. pisem bakal.pracu o borelioze,a velmi by sa mi to tam zislo,prosim ak mozete,urcite sa mi ozvite na zukume@gmail.com, bola by som velmi vdacna a citovala by som vas vo svojej praci :no:
zuvi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Borelióza

Poslaťod Zenei » Uto 12.04.2011 12:34

Ahoj, ak by to náhodou ešte niekoho zaujímalo, pýtala som sa na cenu tých testov na boreliózu. Až na dvoch veterinách...na nete som akosi nevedela nájsť presné info. V priemere to vyjde tak 30€ (na jednej okolo 28, na druhej okolo 32).
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Borelióza

Poslaťod Simik229 » Štv 29.03.2012 17:03

Zdravím, chcela by som sa spýtať na pár vecí ohľadom boreliozy u psíkov.. Moj psík mal nedávno kliešťa, ktorého sme nanešťastie objavili až neskôr, už keď bol napučaný... Psikov organizmus pomaly začal reagovať na kliešťa.. pomaly začal krivať na zadné labky, bol smutný a odchádzal od nás. Nechcel vôbec piť... Telo mal akoby stuhnuté a ubolené.. Tak sme boli za veterinárom kt. mu nasadil ATB.. včera dostal akoby nejaky zachvat.. zvalil sa na zem( na chrbat) a asi 5 sekund vydaval hlasne zvuky. akoby bol v krcoch.. myslela som si, že od toho momentu, ako sme začali s liečbou, s ním nebude horšie.. len sa to bude zlepšovať.. Dnes už nie je taký apatický ako pred pár dňami, ale zadné nožky už len za sebou ťahá.. vyzerá to tak, akoby v nich nemal cit. :( :( .. ked som ho zdvihla, zacal z neho striekať moč.. Pravdepodobne sa nemohol sám vycikať, preto nechcel ani piť :(.. obávam sa, že od toho hnusného kliešťa má narušený centr. nerv. systém.. :( .. čo si o tom vy myslite?? da sa to ešte do poriadku?? :plac:
Simik229
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Borelióza

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 29.03.2012 17:20

a, čo na to veterinár? on mu dal ATB a to je všetko, nerobili mu žiadne vyšetrenia, napr. ober krvi sa nerobí pri takomto podozrení? ja by som bežala hneď aj k veťovi, neviem či je možnosť ísť k inému. proste oni drbú atb a tým to psa spasí?
ja, keď si predstavím, čo borelióza robí u ľudí, tak takú istú neplechu to musí robiť aj so psom. ja radím len jedno, jedine: nečakať a behom k vet, nech porobia všetky možné vyšetrenia. ja idem, aj keď si srsť vytrhne až na kožu. toto nie je sranda. skúsenosti s tým nemám, no ak jediné, čo spravili, že dali atb, tak to teda nie je nič moc. chudák pes. :plac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Borelióza

Poslaťod vavrena » Štv 29.03.2012 18:05

Ten kliešť bol kedy nedávno? Borelióza sa prejavuje po niekoľkých mesiacoch. Robil vet odbery krvi? ATB je zvyčajná liečba, pes by ich mal užívať niekoľko týždňov.
Problémy s kĺbami a nervami prichádzajú až v neskoršej fáze choroby, ktorá nie je tak dobre liečiteľná... :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby