Problémy s chôdzou

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod sandrejka » Štv 29.08.2013 10:08

Určite choďte so psíkom k veterinárovi, veľmi by som nedúfala, že mu to prejde len tak.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod Lula » Štv 05.09.2013 19:04

Neviem čo to patrí do tejto témy ale nič iné som nenašla takže sa vopred ospravedlňujem. Bola som so Shelly vonku a šli sme z takého kopca ( bolo to ešte na jar ) a zrazu iba z ničoho nič ju ako keby zvrtlo a nevedela poriadne chodiť stále ju to ťahalo do jednej strany a aj keď už šla rovnejšie tak mala nohy tak úplne divne, od seba a išla divne. Keď som zastala chcela si sadnúť ale ani to poriadne nevedela, celá sa triasla, bála som sa či sa jej niečo nestalo alebo čo. Potom sa jej to stalo asi 2 krát ešte a rozhodla som sa ísť s tým za vetom. Povedala som mu že sa jej to už pár krát stalo a on povedal že vraj ju to prejde že jej robiť nič nebude zatiaľ. Tak som šla domov s tým že ju to prejde, prišlo leto a celkom bol s tým pokoj. No dnes som s ňou šla z dlhšej prechádzky a chcela sa ísť napiť k rieke z takého strmšieho kopčeka, všetko bolo v pohode až kým nevyšla a už som na nej videla že ide nejako divne tie nohy dávala tak blbo od seba a tak sme si dali pauzu sadla som si na trávu ona mala chvost niekde v zadku celá sa triasla úplne. Tak som ju niesla na rukách chvíľu ( mali sme to domov ešte dosť ) a potom sme si dali prestávku pri takých lavičkách, bola úplne mimo celá sa triasla. Nejako sme došli domov a teraz je už v pohode. Je to také chvíľkové možno 5 minút ale vyzerá to strašne keď sa na ňu pozriem a tak. Nie je stará, netuším koľko môže mať možno 3-4 roky, bola zachránená a toto sa jej začalo stávať možno po trištvrte roku u nás. Neviete mi poradiť som už zúfalá :plac: ona v pohode aj behá, skáče, nemá problém ale zvykne jej to tak ako keby seknúť a deje sa toto.. Mám strach že sa jej niečo stane :plac:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod Margita » Štv 05.09.2013 19:22

Majký píše:Mám psíka už druhý týždeň a hneď po dvoch dňoch mi začal zvraciat a hnačkovať tak sme mu dávali len ryžový odvar a na druhý deň mu nič nebolo.Predvčerom to začalo tým že ráno sa raz pozvracial a večer mal už zápchu tak hneď ráno som volala veterinárovi a ten povedal že máme ku nemu poobede prísť tak mu dal klistík a večer už prestával mi chodiť.Cez noc len skučal a pomaly sa prechádzal až do rána.Ráno trocha zaspal a potom sa na nôžky nepostavil už vôbec :ua: tak som rýchlo volala veterinárovi že čo sa to deje,ten mi zase povedal že máme prisť poobede a ked mi povedal čo s ním je viac mi netrebalo :plac: povedal mi že má mozgovu porážku.Dal mu antibiotiká a do teraz ma krče v brušku a čakáme čo sa bude diať :plac: .vravel nám že ked do zajtra prežije tak mám ku nemu prísť že dávku zopakuje.. A to včetko začalo len jedným zvracaním.. :plac:

citam ze mas "mini" yorka....to zacalo uplne niecim inym...
ako je na tom teraz?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod VladoR » Str 09.10.2013 8:51

Zdravim, chcel by som sa spytat tych, co mali podobny problem so psom, ako ich veterinar zistil, ci sa jedna o problem so strednym uchom, alebo o porazku. My mame 12 rocnu sheltiu a ma problemy s motorikou. Najprv nevedela udrzat moc a doma sa pocuravala, potom vecer mala problem s chodenim, mota sa, hlavu my vykrutenu do pravej strany, chodi do kruhu (ak teda chodi), ma problemy udrzat sa na labkach, velmi jej nechuti jest, ale nieco zje, vacsinou len lezi. Nas zverolekar jej pichol nejaku injekciu a na noc zostala unho na infuzii, vravel, ze to ma pomoct ale nepomohlo. Niekde som cital, ze 1 injekcia nestaci, ze treba na nu chodit viackrat (3+).Veterinar nas poslal do Parndorfu, na vysetrenie, kde by zistili, ci sa jedna o porazku alebo o problem so strednym uchom. Bohuzial taketo vysetrenie stoji 600€. Preto by som sa chcel este raz spytat, ako to zistil Vas veterinar a ci take vysetrenie nerobia aj u nas (BA a okolie) za prijatelnejsiu cenu. Dakujem za kazdu odpoved.
VladoR
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod Ivanka.P » Str 09.10.2013 12:32

Podla mňa porážka sa dá s istotou zistiť jedine na CT nie? :nwm: Inak tie príznaky môžu a nemusia znamenať zrovna tento problém.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Psík nevládze na nohy

Poslaťod peter_pan » Str 27.11.2013 19:27

Ahojte,
mám Labradorského retrívera (14 rokov, fenka) a v poslednom čase má velmi velké problémy s chôdzov, dnes sa dokonca ani nemohla postaviť na nohy. Po schodoch prakticky ani nevíde. Neviete mi niekto poradiť čo by Bonny pomohlo? Či ste názoru, že už je stará, a treba prejsť k tej nasmutnejšej časti spolunažívania s našimi miláčikmi :(. Ďakujem za Vaše reakcie.
peter_pan
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.11.2013 20:20

peter_pan, u tak starého psa to bude najskôr artritída. Vyliečiť sa to nedá, ale veterinár môže doporučiť nejaké prípravky na regeneráciu kĺbov, príp. nejaké anaboliká.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Problémy s chôdzou

Poslaťod špageta » Uto 19.05.2015 17:23

Mám psa - pudlíka a máme s ním problém. Začalo sa to pred 3 dňami, keď nedokázala vyskočiť na gauč ani na posteľ, bolo nám to čudné, ale brali sme to tak, že je len unavená. No na druhý deň jej krútilo nohy a chodila akoby bola opitá, a na 3. deň vôbec nedokáže chodiť. Nohy sa jej krivia a vytáčajú do strán, neudrží sa na nohách len leží, nevie ani sedieť. Pije veľa vody aj žerie normálne. Neviete mi pomôcť čo s ňou môže byť? ako jej pomôcť? (bola som s ňou pri veterinárovi, ten jej dal tabletky a pichol injekciu no nič sa nerobí) Ďakujem veľmi pekne :)
špageta
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: môj pes nedokáže chodiť ani stáť

Poslaťod Vikiki22 » Uto 19.05.2015 20:23

Za prvé by som vymenila veterinára. To on toho psa ani nevyšetril? Pohmatom, RTG? RTG by malo byť to prvé, čo veterinára napadne, či niečo nemá s kĺbami. Na to mu tabletky injekcia veľmi nepomôžu.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: môj pes nedokáže chodiť ani stáť

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 19.05.2015 21:22

Mne, laikovi, by prva napadla miecha, hned by som utekala za dobrym ortopedom/mozno neurologom a ako pisala Viki, minimalne RTG by som dala ihned urobit. V nasom pripade mi lekar povedal, ze ak by sa objavili problemy (ochrnutie),treba okamzite prist, spravila by sa rezonancia a operacia. Cim skor, tym je vacsia sanca, ze este niekedy bude chodit.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: môj pes nedokáže chodiť ani stáť

Poslaťod Poca » Str 20.05.2015 14:57

Stretla som sa s niečim podobným, fenka jedla trávu v blízkosti koľajníc, ktorá bola postriekaná. Zhodou okolností aj teraz pred pár dňami postrekovali železničné trate a zrejme aj trávu lemujúcu cesty. To že sa nevie postaviť môžu byť teda krče spôsobené tymito jedmi.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Ochrnutie psa

Poslaťod Lubkaorava » Sob 06.06.2015 12:14

Dobrý deň potrebujem poradiť môj 3 ročný hanoversky farbial ochrnul.. včera ráno bol v poriadku a vecer uz len ťahal nohy za sebou.... Veterinar mu včera niečo pichol ale nič sa nezlepsuje... Máte niekto nejakú podobnú skúsenosť ?? Ďakujem
Lubkaorava
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ochrnutie psa

Poslaťod pigie » Sob 06.06.2015 13:07

Vziat psa do Brna na kliniku Jaggy. Vyckavanie nicomu nepomoze. Cim dlhsie sa caka, tym je nizsia pravdepodobnost napravy. V Brne ti povedia, ci sa oplati operovat alebo radsej cakat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Problémy s chôdzou, slabé nohy, paralýza

Poslaťod Džina » Pia 18.12.2015 20:47

Dobry den,prosim velmi o radu.Mam fenku maltezskeho psika.Asi dva dni dozadu mi zacala na pravu nozicku akosi podlamovat,no a vecer vcera mi prestala uplne chodit a stat na zadnych labkach.Bol som s nou u veta a ten nam dal injekcie od bolesti.No ona sa len triasla ale bolest nema,aspon teda pri pohyboch neknuci a ked ju chytam tak ju nic neboli.Dnes rano bola na dalsej inekcii a stale je to rovnake.Nechce ale mocit vonku.Bud sedi alebo lezi tam.Ochrnuta nie je,lebo len ked sa je trosku dotknem srsti na spodu labky pri pazurikoch tak hned ma citlivu reakciu a da si ju dalej.Veto ma povedal ze ma bolestivu platnicku a ze su to len zaciatky a ziadnej operacie sa nemusime zatial obavat.No ja pri pohlade na nu mu moc neverim.Prosim o radu...
Džina
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: havina mi prestala chodit na zadne labky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 18.12.2015 23:45

V prvom rade si nájdi iného veterinára, ktorý ako prvé spraví RTG chrbtice a bude pátrať po príčinách nechodenia a nepošle ťa domov s jednou infekciou, ktorá je aj tak zbytočná. Po druhé - na fóre ti nikto nepomôže, na toto existujú veterinári.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby