Problémy s chôdzou

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod merri » Uto 21.08.2012 16:40

Treba ist veterinarovi, pricin moze byt vela.
Napriklad aj anaplazmoza, pripadne borelioza - obidve prenasane kliestom. Nas pes presne takto reagoval, mal pravdepodobne anaplazmozu, rano sa nevedel postavit na zadne nohy, den alebo dva predtym mal kliesta. Ak mala teraz niekedy kliesta treba urcite povedat veterinarovi. Ale co je hlavne - treba to riesit ihned!
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod pigie » Uto 21.08.2012 16:58

Ten kliest moze robit sarapatu aj 3 tyzdne dozadu... Nam sa anaplazmoza prejavila 3 tyzdne od nahodneho diagnostikovania... A kedy mal kliesta ani netusim... Ja by som isto sla k vetovi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod DanielV » Uto 21.08.2012 18:46

A po kolých dňoch sa vam psík postavil na nohy ?? :ua:
DanielV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod pigie » Uto 21.08.2012 18:48

My sme nemali taketo priznaky, sme mali ine. Tieto choroby su zakerne v tom, ze u kazdeho psa sa mozu prejavit inak :ua: Ale ak zareaguju na liecbu (ak je to teda nejakou takouto horobou), ustupi to do 24-48 hodin.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod petra b » Uto 21.08.2012 19:57

danielV

Návštěvu neurologa neodkládejte, jedna-li by se např. o výhřez ploténky, je nutno jednat nejpozději do 48 hodin, aby byla kladna prognoza!
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod DanielV » Str 22.08.2012 9:54

Bol som u veterinára a povedal že má boreliózu tak sa chcem opýtať či má s tý niekto nejaké skúsenosti a či sa to dá vyliečiť . :ua:
DanielV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod weron » Str 22.08.2012 9:56

DanielV píše:Bol som u veterinára a povedal že má boreliózu tak sa chcem opýtať či má s tý niekto nejaké skúsenosti a či sa to dá vyliečiť . :ua:


skus viewtopic.php?f=11&t=2404&hilit=borelioza#p32974
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod petra b » Str 22.08.2012 10:54

DanielV píše:Bol som u veterinára a povedal že má boreliózu tak sa chcem opýtať či má s tý niekto nejaké skúsenosti a či sa to dá vyliečiť . :ua:

Je prima, že nejde o ochrnování následkem problémy s míchou, přeji tedy hodně zdaru v léčbě !!! Pejsek se může zaléčit zcela v pohodě. Je to velmi, velmi individuelní.
Borelioza u psů hrozí velmi často, vzhledem k tomu, že ke klíšťatům přicházejí mnohem jednodušeji než lidé. Navíc občas první problémy s hybností mohou být slabé a člověk si jich nemusí všimnout... Rozhodně mnoho problémů s klouby je právě následkem boreliozy a mnohokrát i špatně diagnostikované.
Základ je dlouhodobé podávání atb (nutno dle vet. i něco během léčby na podporu jater a imunity). Většinou borelie přetrvávají v krvi dlouho i po doléčení, někdy je nutno atb léčbu opakovat.
http://prozdravezvire.blogspot.cz/2010/ ... u-psa.html

Rozhodně je dobré uvažovat i o kombinaci s homeopatickou léčbou http://trojskykun.com/vet/borhomeo.html

V případě zájmu o posílení imunity či řešení cesty i alternativními metodami, doporučuji mmj. Dr Bláhovou http://akupunktura-psu.cz/cs/profil-34

Držím palce :vykricnik:
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Problémy s chôdzou, slabé nohy, paralýza

Poslaťod Thezako16 » Uto 02.10.2012 16:45

Zdravím Vás
Mám 3 mesačného psa Irského setra ,keď som s nim na prechádzke všímam si že niekedy keď uteká tak zrazu sa potkne a je na zemi. Najskôr som si myslel že je malý nemotorný , ešte nevie behať a potkne sa o hocičo. Lenže on sa potkne aj na rovnej čistej ceste a to sa mi nepáči. Možno má ešte slabé nohy a keď dlhšie uteká tak sa mu podlomia nohy ale myslím si že na 3 mesačného psa by mal mať sily už dosť. Stalo sa to niekedy aj Vám , máte s tým niekto skúsenosť ?
Vopred ďakujem :) :smile:
Thezako16
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: slabe nozicky u stenitka

Poslaťod Barbara » Str 03.10.2012 15:19

Ak sa niečo niekomu nezdá, tak prečo nejde k veterinárovi? :ua:

tvoj seter môže mať niečo s klbami ale nemusí, naozaj môže byť taký motko. Ale to vôbec nemusí byť tak....
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Chôdza

Poslaťod Dalton » Štv 10.01.2013 17:15

Zdravim mam otazku mam vlciaka dnes mal mozgovu prihodu bol som u vt pichol mu liek aka pravdepodobnost ze sa vrati do normalneho stavu ? Zatial mam nepritomny pohlad choza je vseliaka hadze ho do stran klipka obocim a ocami ma 13 rokov je tam nadej ze sa stoho dostane ?
Dalton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod petra b » Štv 10.01.2013 23:12

Moje zkušenosti z minulosti u zvířat ve vyšším věku jsou většinou nepříznivé, resp. s přetrvávajícími následky, příp. recidivou. Přeji hodně štěstí.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Pes prestal chodit

Poslaťod nikola.harnadekova » Štv 07.02.2013 21:52

Ahoj, mam 6 rocneho buldocka a prestal chodit na zadne labky len tak sa tacka. Vecer som s nim bola na prechadzke a priplietol sa mi pod nohy tak som o neho silnejsie zakopla ale neknucal ani nic a v pohode kracal bez problemov az ku koncu prechadzky sa mu zacali pliest nozky a aj ked sa snazi moc mu to nejde. Jedol potom normalne aj pil aj hrat sa chcel a je skoro normalny ako inokedy. Neviete prosim co to moze byt. Hrozne sa bojim.
nikola.harnadekova
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin, Slovensko

Re: Pes prestal chodit

Poslaťod merri » Štv 07.02.2013 21:54

Pravidlá fóra
Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
:vykricnik: :vykricnik:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Pes prestal chodit

Poslaťod nikola.harnadekova » Štv 07.02.2013 22:04

a este som zabudla dodat ze sa to stalo dnes vecer cize ku doktorovi mozem ist az zajtra rano len by sok do zajtra chcela aspon zhruba vediet o co ide :-/
nikola.harnadekova
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin, Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby