Problémy s chôdzou

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pes čudne chodí alebo nechodí vôbec

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.01.2008 17:41

Moja kamoška má taký jeden problém, má doma pudla toya bez PP a pred dvoma dňami akurát na výcviku agility si všimla niečo takéto:
Channel, jej pes, jej v poriadku behala, všetko bolo akoby v pohode až po tom, čo sa jej z ničoho nič prevalila na bok, spadla, vykotila sa..mohlo to vyzerať asi tak ako keby ju niekto uvalil niečim ťažkým do hlavy..keď sa zdvihla, tackavo sa snažila udržať smer a bežať ku kamoške, ale bola ako keby dezorientovaná /aspoň tak som to ja pochopila, nevidela som to na vlastné oči, píšem len to, čo mi kamoška hovorila dnes v škole/...problém s chôdzou však mala od malička alebo je to aspoň možné, vtedy to asi vyzeralo takto: keď bola malá musela sa naučiť chodiť po, pre jej labky, šmykľavej podlahe, jej chôdza bola ťarbavá, labky jej šli od seba a keď niekam alebo za niekym šla rýchlejšie, vybočila akoby zo smeru...kamoške sa to však nezdalo divné a nerobila si z toho nejakú ťažkú hlavu, veď pes sa po podlahe raz naučí chodiť, čo je aj pravda, môj pes a určite aj ostatné psy sa to naučili...
lenže keď bola Channel menšia, bolo to v prvé dni čo ju kamoška dostala, 3 deň, keď jej vonku spadla z rúk na hlavu, a predsa len pudel toy šteňa je veľmi malé a dalo by sa povedať, že aj ,,krehké"...podľa toho ako mi to kamoška opisovala Channel vtedy zatackalo /ak niekto videl to video kde týrali tu mačku točením vedra, tak tak podobne sa Cahnnel mohla tackať/ kamoška ju na to zobrala na ruky, aby ju utešila /keďže jej to aj bolo dosť ľúto/ a po chvíli bolo zase všetko v pohode...aspoň sa tak zdalo
ďalej musím pripomenúť na to, že Channel nikdy neskákala, ako keď si vezmete zdravého pudla, tak pudlíky sú všeobecne veľmi živé psy, hotoví cirkusanti a vedia vyskočiť do výšky väčšej ako sú oni sami, neskákala avšak len vo vnútri, nikdy nevyskočila na gauč, nikdy nevyskočila na posteľ ba ani by nedokázala vyskočiť do náručia...len vonku sa ju dalo zazrieť ako si poskakuje, ale to bolo len také veselé skackanie..
vždy keď ale chodila po dlážke, vyzeralo to, že ju nohy neposlúchajú, akoby nepatrili jej...a teraz sa také niečo objavilo aj vonku a čoraz častejšie s tým, že teraz keď chodí, tak aj spadne...

boli už aj za veterinárom, ktorý povedal, že to môže byť vrodená vada, kamoška mu však nepovedala o tom páde /btw. po tom, ako spadla, tak neviem či to bude mať význam, ale kamoška mi vravela, že jej Channel vracia granule, vtedy prešla na varenú stravu a zlepšilo sa to, nevracala, lenže môže byť, že to nebolo tými granulami, ale tým, že mohla mať napr. otras mozgu, pretože dnes ráno bola jej mamka so Nelou na RTG zadných labiek, kde mu o tom páde povedala, veterinár to však vylúčil tým, že to týmto nemôže byť spôsobené preto, lebo ak by mala otras mozgu, tak by vracala, čo aj vracala, lenže o tomto zase veterinár nevie/ ďalej im povedal, že musia urobiť RTG snímku zadných nôh, bedrových kostí a podobne, problém sa tam však nenašiel, všetko sa ukázalo, že je v poriadku, čo sa týka kosti...ale mňa tak napadlo, že to nemusí byť až tak ani vrodená vada, i keď Channel nevyzerá ako verná kópia pudla -aspoň čo sa týka srsti, ktorá nie je 100% pudel, a správania -nevyskakuje, nepredvádza sa ako pudel, ale že to môže mať niečo spoločné s nervami, poškodenie nervov, možno keby skúsil či má správny reflex v zadných nohách, ale či sa to dá, to neviem..nie som veterinár heh, len konštatujem...veterinár dokonca povedal, že by bolo asi najlepšie, keď sa utratí, aby sa netrápila, ak to bude vrodené /čo zatiaľ vyzerá, že je, alebo aspoň on si to bude myslieť, ja sa to však snažím vylúčiť, pretože chcem Channel chrániť a nechcem dopustiť, aby sa to hneď takto riešilo, Channel nemá ani rok a mala by zomrieť taká mladá?/ ale podľa mňa je to urýchlené riešenie, veď prečo sa nepokúsiť u takto mladého psa snažiť o záchranu? Mohla by mať po tom, keď by sa vyliečila, nejaké psychické následky?
kamoške som poradila, aby šla aj za iným veterinárom, možno by našiel iné riešenie ako utrácať psa a podobne, možno by nehľadal chybu len v kostiach ale aj inde...hm, a tak sa obraciam aj na Vás, či sa tu náhodou už niekto s takým niečim nestretol a či nevie niekto poradiť? Strašne prosím. Ďakujem :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chôdza

Poslaťod schnauzee » Pon 28.01.2008 20:19

S urazom hlavy (co by mohol byt aj pad) moze suvisiet aj epilepsia, ktora tym vznikne. Je to jedna z moznosti, ale to by musel vysetrit poriadny veterinar, odporucam jednoznacne zajst za inym, nech je to cokolvek, mam pocit, ze tento vam s tym nepomoze. Takze sup sup najst niekoho lepsieho :no:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Chôdza

Poslaťod bassetka » Pon 28.01.2008 20:55

Mozno by bolo najlepsie povedat veterinarovi pravdu,ako sa veci mali.Cez teba,ako prostrednika su veci uz asi zkreslene.Ako ale ma liecit veterinar,ktoremu vy ako majitelia zvierat nepoviete vsetky fakty,pes im nepovie vobec nic a od doktora chcete diagnozu na pockanie.Ak ide uz o extremnu situaciu -utratenia psika,skuste aj ineho veterinara. Pri liecbe ochoreni je vsak casto lepsie zostat u jedneho veterinara,ku ktoremu mate doveru,nakolko niektore ochorenia chcu urcity cas na to ,aby sa prejavil liecebny efekt,alebo sa niektore ochorenia daju vylucit liecbou.
V danom probleme ti neviem poradit vzhladom na to,ze nemam dost infa na to,ake vysetrenia boli robene a s akym vysledkom.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Chôdza

Poslaťod Tatiana » Pon 28.01.2008 22:25

presne tak moze to byt podobne epileptickemu zachvatu,a rozhodne treba vysetrenie u odbornika a nenechat sa odbit :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chôdza

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.01.2008 22:42

Ďakujem Vám za odpovede, odkážem kamoške a zajtra sa pokúsim dať vedieť niečo bližšie, pravdepodobne však budem musieť zájsť za kamoškou, aby som Channel videla a vedela tak lepšie opísať problém alebo aspoň ho nejako priblížiť, popýtam sa jej aj na ďalšie vyšetrenia, ktoré jej vetoš odporúčal či už urobil..ja som jej radila, aby zašla aj za jedným veterinárom, ktorý má celkovo aj lepšie vybavenú ambulanciu a má aj polikliniku, či ako sa to nazýva :pac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chôdza

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 29.01.2008 9:38

Držíme palce.
Napríklad, ale to ma len napadlo na porovnanie, u potkaníkov sa prejavuje epilepsia presne takto, že beží, zatacká sa, padne, poprípade s ním chvíľu trasie , potom sa oklepe a ide ďalej.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Chôdza

Poslaťod MisheliQ » Uto 29.01.2008 16:08

kamoška mi včera písala toto:
:D..ahojky..ze so chanel je to take zvlastnee lebo akurat prisla mamka osd zverolekara a povedal jeej ze asik prekonala psinku ..no proste ze tak reagovalaa na tu vakcinu a ze sok ma z toho dal jej vitaminy a lieky tak sa to budee liecit snad to a tak snad sa jej to zlepsi...:)...ale joj su to riadne nervy....

ale keďže včera som nebola na pokeci a čakala som, že mi dá vedieť cez sms, takže dnes mi o tom hovorila, aspoň čo som to ja tak pochopila, tak včera keď boli u veterinára, bol tam aj iný vetoš a ten tento problém vyriešil takto:
sučka keď bola vakcínovaná na psinku, tak jej zle zreagovala a teda tu psinku dostala, nie však so všetkými príznakmi, teplota a tvrdé vankúšiky sa nepreukázali, iba tá dezorientácia, a iné..heh, no nevem nevem
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chôdza

Poslaťod aspire1800 » Uto 29.01.2008 23:10

Ahoj, no podla opisu, tak ako si to napisala, by bolo naozaj celkom fajn pridat este par doplnujucich informacii k Channel - hlavne vek psika, doterajsia liecba a jej vysledky,frekvencia padani .... Pretoze epilepsia to byt samozrejme moze, ale bol by to naozaj dost zriedkavy jav, aby kvoli nej toy pudel nevyskakoval, a na prechadzkach "odpadaval". Slovo odpadnut moze mat mnoho vyznamom, a preto by sa skor v suvislosti s epilepsiou malo hovorit o zmene vedomia. Teda, ci ten psik v momente ked odpadne vnima majitela alebo nie, ci sa pri tom pocika atd. .. Takyto problem s nekoordinovanou chodzou moze mat u mladeho psika povod aj v oblasti krcnej chrbtice.... Daj vediet nieco viac a blizsie....
aspire1800
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Chôdza

Poslaťod MisheliQ » Str 30.01.2008 1:18

aspire1800 píše:Ahoj, no podla opisu, tak ako si to napisala, by bolo naozaj celkom fajn pridat este par doplnujucich informacii k Channel - hlavne vek psika, doterajsia liecba a jej vysledky,frekvencia padani .... Pretoze epilepsia to byt samozrejme moze, ale bol by to naozaj dost zriedkavy jav, aby kvoli nej toy pudel nevyskakoval, a na prechadzkach "odpadaval". Slovo odpadnut moze mat mnoho vyznamom, a preto by sa skor v suvislosti s epilepsiou malo hovorit o zmene vedomia. Teda, ci ten psik v momente ked odpadne vnima majitela alebo nie, ci sa pri tom pocika atd. .. Takyto problem s nekoordinovanou chodzou moze mat u mladeho psika povod aj v oblasti krcnej chrbtice.... Daj vediet nieco viac a blizsie....

dnes sa mi nepodarilo prísť ku kamoške a tak na vlastné oči videť Channel a to ako sa správa a ako sa ten jej "hendikep" prejavuje, pretože k nám prišla rodina so zahraničí dnes..ale pokúsim sa fakt zajtra vidieť a zistiť viac, možno ak by som zašla za veterinárom, časom som strážila Channel a chodila s ňou k nemu k veterinárovi, keďže Channel a Caesar majú spoločného veta, tak by mi možno vedel povedať viac ohľadom diagnózy ako kamoška, ktorá to vedela od mamky, čiže to bolo kolovanie z ucha do ucha, čo nie je najlepšie, lebo často to, čo vlastne bolo diaknostikované, môže byť skreslené a už nie tak pravdivé..pretože poslucháč si to pretvorí tak, aby tomu rozumel..hm ten veterinár ma už pozná, 4 roky už k nemu chodím a tak možno by mi o tom mohol povedať niečo viac, no uvidíme..zajtra dám vedieť čo a ako
ĎAKUJEM za Vaše odpovede
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chôdza

Poslaťod Ulfheiðr » Str 30.01.2008 9:41

Ešte ďaľší horor ma napadol, a tiež môže byť následok pádu s adekvátnymi prejavmi, ktorý sa postupom času zhoršuje. Nádor na mozgu. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Chôdza

Poslaťod MisheliQ » Štv 31.01.2008 15:04

info budem mať až zajtra, kamoška včera nebola doma /šla vo no :ach: / a dnes bolo vysvedčko tak som musela ísť domov najprv a večer idem von, zajtra dám vedieť určite, ďakujem za vaše typy
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chôdza

Poslaťod MisheliQ » Str 20.02.2008 18:31

takže po dlhšom vypytovaní sa kamošky ako je to so Channel mi bolo povedané, že berie lieky /nezapamätala som si názov, ale je to niečo na psinku sa mi zdá, ale spýtam sa ešte/, stav sa zlepšuje a už túto sobotu by znova chcela začať chodiť na agility, čo si myslím, že nie je dobrý nápad...veď ani angína ak sa vylieči niekto z nej, tak ak bude robiť to isté, kvôli čomu ochorel, môže sa to vrátiť v oveľa horšom stave..mm ale vraj veterinár proti tomu vôbec nebol, no neviem..kamoška nejako nemala čas ani, aby som išla ku nej, stále si niečo našla, no tak pomoc asi nepotrebovala :ach: čo si o tom myslíte? Ak pomaly zadné nožky ťahala za sebou, nevedela výjsť hore schodmi a strácala orientáciu, je podľa vás dobre, ak sa bude znova s ňou venovať agility?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chôdza

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 18:34

Nie. Agility je šport náročný na priestorovú orientáciu a koordináciu pohybov. Jednak môže byť prvé sklamanie to, že to proste nepôjde a druhé sklamanie môže nastať u psa, keď po ňom bude chcieť niečo, na čo nemá a ostane zaskočený a dezorientovaný.
Ale možno prekvapí.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Chôdza

Poslaťod zeane » Štv 21.02.2008 12:43

Nie, kym nebude suculka zdrava a dokonale v poriadku. Agility je dost velka zataz aj ked sa berie rekreacne a myslim ze kazdy klub ma v podmienkach ze pes musi byt absolutne v poriadku. Kedze vyzera ze ich agility obe bavi, doporucujem az pojdu zasa veterinarovi (na kontrolu napriklad) aby sa opytala kedy sa moze psik vratit do treningovej zataze.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Chôdza

Poslaťod Fraga » Štv 21.02.2008 12:58

Misheliq z agi pes psinku isto nedostal...smola (alebo štastie?) bola že sa prejavila prave pri agi... ale zbytok súhlasim. Ak s nou chce cvičiť tak nech je fendula zdravá...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Choroby