Lupiny v srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Lupiny v srsti

Poslaťod emez » Ned 06.05.2012 12:17

Dobrý deň , chcel by som sa opýtať chovateľov a poradiť sa z dlhoročným problémom .
Môj prvý Bernsky salašnícky pes ktorého som mal, mal obdobný problém , ide o parazita , alebo pleseň v srsti . Stále som to riešil šampónom proti parazitným alebo protiplesňovým šampónom . Ale pes bol bez pp bol chorý aj na srdiečko , tak som myslel že ma len slabšiu imunitu .
Teraz mam nove šteniatko , mam ho 4 mesiace a na srsti pozorujem ten istý problém .
Ide o biely prášok v srsti . Vyzerá to ako keby ste posypali srsť mukou .Srsť nadmerne vypadáva . Po kúpeli prášok zmizne . Ale srsť je značne poškodená. Chyba jej zdravý lesk .
Ale časom sa objaví späť prášok v srsti ide spravidla o letne mesiace , cez tuhu zimmu problém nemá. Môj veterinár tvrdý že sa jej odlupuje koža , a je to len pleseň lebo pes zmokol .
Ale mal som aj názor že je to parazit . Nestretol sa niekto z niečím podobným ?Lebo som už zúfalý. Dnes som psa kúpal a o 2 dni chcem začať aplikovať Frontline , budem vďačný za každú radu. Lebo som počul že viac chovateľov ma s tým problém ale nikto mi zatiaľ neporadil .No jeden chovateľ to rieši tak čo som z nim hovoril , že na srsť aplikuje olej . Ale to sa mi nezdá . Pekný deň prajem .
:smile: ps: Pridávam aj fotku psíka.
emez
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod bubka » Ned 06.05.2012 12:34

Veterinar zobral stery koze alebo to urcil iba pohladom?
Na suchu kozu a lepsiu kvalitu srsti je dobre pridavat do zradla oleje - lososovy, z trescej pecene alebo napr. pupalkovy :smile:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod emez » Ned 06.05.2012 12:45

No bolo to určene pohľadom , žiadny ster ... doma som skúšal napadnutú srsť dat pod mikroskop bez výsledku . (ale ja niesom veterinár ) Inak ten olej určite vyskušam ja som len zvykol dokupovať vitamíny na srsť ale to veľmi nepomáhalo ...
Ale pravdu povedia prvý krát počujem o takýchto olejoch dá sa to kúpiť bežne v predaji ?
emez
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod Zenei » Ned 06.05.2012 12:52

V podstate my sme mali niečo podobné. Fany mala na uškách tiež taký prášok, resp. tuším skôr také mini šupinky. A veľká časť srsti jej nedorastala, zostávala krátka a po zachytení hrebeňom zostávala celá na ňom. Akoby len kúsok narástla a hneď sa dala vybrať z kože. Najskôr si veterinár tiež myslel, že sú to parazity. Ale vzali vzorku z tých šupiniek a nič nenašli. Dali nám taký zelený šampón, asi celkovo na zlepšenie kože, srsti a najmä proti lupinám. Že jej ho mám 2 až 3 krát aplikovať na tie ušká. Samozrejme s nejakým tým odstupom. Pomohol hneď prvý krát a problémy už nemáme! Len neviem prečítať z toho lístka čo to bol za šampón. Viem, že asi nejaký špeciálny veterinárny, skúsim sem napísať aspoň čo som prečítala, ale určite je to zle: Chlirkecydin (neviete aký je prosím správny názov?)
Tak skúsila som trocha pohľadať na nete, žeby to bol Chlorhexidin (ako účinná látka)?
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod Mackie » Ned 06.05.2012 13:04

mozno clorexyderm?
taky "prasok" ma aj moj pes v srsti, ale nie az v takom mnozstve, ako spominate
prisudzujem to suchej kozi, resp. ze je to nieco ako lupiny
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod Zenei » Ned 06.05.2012 13:15

Takže už som na to asi došla, je tam napísané že Chlorhexydin, len s nesprávnym y. A je to vlastne účinná látka toho Clorexydermu, tak to bude asi ono :yes: S antibakteriálnym účinkom.
Napríklad tu: http://www.vetlek.sk/clorexyderm-p-310.html
Ja si obal bohužiaľ nepamätám, pretože sme to dostali len do striekačky.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod emez » Ned 06.05.2012 18:44

Ďakujem určite to vyskúšam ... možno to pomôže :)
emez
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod Zenei » Ned 06.05.2012 19:12

Nemáš za čo :)
A inak o tom lososovom oleji som sa prvý krát tiež dozvedela tu z dogfóra a už dlhšie ho zvažujem. Podľa toho opisu to tiež znie sľubne http://www.psickaren.sk/index.php?produ ... goriaID=14
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod bubka » Pon 07.05.2012 5:45

Tie oleje vacsinou ide objednat z internetovych petshopov, v kamennej predajni som ho tusim este nevidela? Neviem. Pupalkove sa daju kupit aj normalne v lekarni aj vo forme tabletiek. Ucinky olejov je fakt vidiet a psikom len pomahaju, uskodit nemozu. :smile:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod emez » Uto 08.05.2012 11:08

Chcel by som zmeniť aj výživu môjho psa zatiaľ som mu dával , len royal cannin junior , a varil som mu mäso , a ryžu . A možno aj tam je problém, lebo počul som že tieto kožné problemy by mohla vyriešiť nevarena strava- vlastne surové mäso.
Uvidíme , mäso pre psa je lacnejšie ako granulové krmivo , čo je veľká výhoda . A môj pes abnormálne veľa žerie ...
Ale ešte si o tom musím poriadne prečítať .
emez
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Bliely prášok v srsti

Poslaťod Zenei » Uto 08.05.2012 14:16

Ja síce surovým nekŕmim, ale veľa ľudí tu píše, že je to vraj najlepšia voľba. Aj kamarátka má veľkého psa a tiež prešla na BARF a že je dosť spokojná, hlavne čo sa týka aj tých výdavkov. Je tu o tom inak aj špeciálne vyhradená časť fóra, určite sa tam dá tiež dočítať veľa užitočných rád viewforum.php?f=52
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Veľké množstvo lupín pri vyčesávaní

Poslaťod nuu-nko » Pia 08.05.2015 15:46

Ahojte,

ak je tu už takáto téma a zle som hľadala veľmi ma to mrzí. Nenašla som však odpoveď na moju otázku. Mám retrievera a vždy keď ho vyčesávam má nespočetne veľa lupín, zostáva chudák až celý biely (je to flat). Najprv sme mali kalsickú kefu na psov s gumenými guličkami na konci, teraz sme začali používať furminator a stále lupinatieme. Robím to veľmi jemne, máme krmivo z ktorého má krásnu srsť, dokonca som ho aj kúpala hypoalergénnym šampónom, no stále ich má. Pozorujem ich asi mesiac - dva. Nedá sa povedať že len tak, keď ho pohladkám, alebo keď sa na neho niekto napr na prechádzke pozrie, tak vidí lupiny, iba keď ho vyčesávam alebo mu akoby odhrniem srsť, tak vidím pár lupiniek. Chcela by som len vedieť či je to ok, alebo treba kúpiť nejaké doplnky, prípadne vymeniť granule apod. :otaznik:

Ďakujem pekne za každu rekaciu :smile:
nuu-nko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Veľké množstvo lupín pri vyčesávaní

Poslaťod Aris » Uto 12.05.2015 19:36

nuu-nko, môj pes má vždy lupiny keď pĺzne a objavia sa keď ho vyčesávam. Možno by to mohlo byť aj z toho.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Veľké množstvo lupín pri vyčesávaní

Poslaťod luciiik » Pon 18.05.2015 18:45

No moze to byt viac veci pokial ja viem. Od potravinovej alergie, cez plesne az po nejake parazity. Idealne by bolo vziat pesana veterinarovi, ten zopar lupin odoberie a supne pod mikroskop a budes hned na cistom jasnom. :yes: Ten ti vyluci co to moze byt, co nie a hned budes vediet ako dalej postupovat.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra


Späť na Choroby