Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod AndreaT » Štv 10.08.2017 12:08

Tak ja mu pretrem laby, keď prídeme domov. Niekedy osprším, ale to už musí byť fest špinavý. Kúpila som si aj extra savé uteráky a laby mu poriadne šúcham aj medzi prstami vytieram. On práve na vonkajšie kúpanie nie je. Monty mi vôbec nechodí do vody. Hovorím tomu, že mám antivodného psa :lol:
No budem sledovať, či to v septembri alebo októbri prestane.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod tani » Sob 30.12.2017 14:57

Ahojte mam 4 rocnu fenku pitbulla..nedavno mala zas problem s vackami koly strave...este stale skusame ktore z granul jej sadnu a kt.nie aby som vedela ktore jej vyhovuju a kt. sa vyhnut...no nedavno sme testovali granule kt jej nesadli vacok zacal rast tak som vedela ze tento druh urcite nie...lenze bohuzial vacok uz nesiel vytlacit tak som musela pockat kym praskne osetrili sme vsetko bolo ok...a o par dni nato sa jej objavil na tej strane kde mala vacok vyrastok..maly ako bradavicka ale modro fialovy...vyzera to fakt divne...ako maly este nenapity fialovy kliest...(kt.to nieje lebo nerastie..).ale stejne mi to pride divne..taky zvlasne sfarbeny vyrastok som proste este nevidela info otom by mi bodlo skor nez zacnem alarmovat vsetkych veterinarov sveta...dakujem :ahoj:
tani
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Uto 26.06.2018 8:57

Neviem kam, asi sem? Kym pojdem na veterinu, nestretli ste sa s takymto niecim? Ma to na oboch laktoch, plus hodne suchu pokozku a riedku srst z vnutornej aj vonkajsej strany stehien, teraz uz aj zospodu na hrudniku - lenze to moze byt aj kombinaciou jemnej srsti a plznutia a spania na tvrdom - nejak sa neviem rozhodnut. Neskriabe sa, nijak drasticky sa to nezhoruje, ale ani nelepsi.
Prílohy
received_10214350045164004.jpeg
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 26.06.2018 9:27

Hugo obcas maval. Nikdy som nezistila, z coho to je :nwm: Ale on mal zavaznejsie veci a toto vzdy preslo vdaka rieseniu inych veci asi, neriesila som to specialne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Uto 26.06.2018 12:38

Ahojte. Kora bola na operacii pred mesiacom jej vypalovali epilusi v papulke. Od vtedy mala na oboch bokoch take vypukle tvrde miesta. Akoby jej tam niečo pichli. Momentalne jej to začalo odpadavat aj so srstou. Normalne jej vypadla šuplata 2×2 cm a ostala hola lysinka. Dufam teda že jej to zarastie lebo vyzera ako prašiva :-)
Nemate s tym niekto skusenost? Čím by to mohlo byt? Ja fakt neviem ci daka reakcia na injekciu alebo co..
Naposledy upravil DiamonD dňa Uto 26.06.2018 14:36, celkovo upravené 1
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Uto 26.06.2018 12:41

Tskto to vyzera
Prílohy
received_10213727225628452.jpeg
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 26.06.2018 12:47

To vypada na kvasinky alebo nejaku plesen. Zbehnut k vetovi radsej, nech spravi zoskrab. Ono sa tym mohla spustit nejaka imunitna nerovnovaha a toto je vysledok :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Uto 26.06.2018 13:15

Nemusí, Ice mala to isté - po injekcii blbo pichnutej sa jej spravila hrca, ktora nasledne "praskla", vymokvala, neviem co presne, urobila sa chrasta a ta sa odlupla spolu so srstou. Presne rovnake kolecko jej zostalo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Str 27.06.2018 6:45

Sunny a narastla jej tam srsť znovu? Ono uz to ma pekne hladke zcelene len ta srst dako nerastie
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 27.06.2018 7:12

Pozriem sa doma, ale zda sa mi ze jej tam nerastie doteraz.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 29.06.2018 7:45

Nerastie, zostala jej tam jak keby jazva, hladka, bez srsti.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Sob 30.06.2018 7:14

:-( toho som sa obavala. No nič bude flakata teda...
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 13.07.2018 16:25

Pred par mesiacmi som psovi nasla na lavej strane krku tvrdu podkoznu hrcku. Najprv som myslela, ze je to cip, ale na veterine povedali, ze nie je - je to proste vyrazka. Sledovat, a keby sa to menilo, tak prist. Dlho sa s tym nic nedialo, aj som to v poslednych par tyzdnoch zabudla kontrolovat. Dnes som si spomenula, a nasla som mu tam trcat nieco, co vyzeralo ako kliest - ale nie je to zive a pri jemnom stlaceni koze okolo som to normalne vytlacila.... wtf, co to je?? :oo: zeby tam mal zvysok kliesta a takto to vyhnisalo?

20180713_170417.jpg

20180713_170457.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Pia 13.07.2018 16:54

je to tvrdé? nemôžeš to rozpitvať? nie je to len zapúzdrené nejaké trávové semeno alebo tŕň? alebo tá hlavička z kliešťa zapúzdrená (obalená tkanivom a stvrdnutá a vypudená)?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 13.07.2018 19:14

je to makke, rozpitvala som to, nenasla som v tom nic. vyzera to ako :kak: , k inemu to neviem prirovnat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby