Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: cierne fleki na bruchu a chrbte

Poslaťod dara1990 » Ned 11.07.2010 13:05

Veva / Amanda píše:Skusim s tym repikom a dam vediet.Dakujem a hlboka :poklona:

ahojte prosim vas o radu co bi som mala spravit .Mam 3 mesacneho maltezaka a na jeho brusku sa vitvorili cierne fleki a na jeho chrbte vobec si to neskriabe ani nehrizie papka je v uplnom poriadku len tie cierne fleki z coho to moze bit mam ist k vet alebo sa da nieco na to zakupit vopred vam dakujem odpovede mi posilajte na dara1990@azet.sk
dara1990
Okoloidúci

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Domča » Str 02.02.2011 1:07

ahojte, už asi mesiac pozorujem pri mojom RTW že má pravej prednej labke chrastu..... najprv to bola malá ranka, myslela som že sa oškrel niekde v kotci, alebo keď behal po vonku..... časom sa mu tam urobila chrasta ale má ju tam už dlho a nijako sa nemení...... hm ono to skôr vyzerá ako "hrošia koža" bez chlpov......... určite pôjdeme aj na veterinu, len či náhodou neviete čo to môže byť......
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod veroninini » Str 19.10.2011 9:37

Ahojte,

prosim Vas neviete mi niekto poradit cim mam potierat toto?vid obrazok...ono jej to vzniklo asi tym, ze vcera aj dnes v noci sa pocikala vo svojom pelechu a lezala celu noc v mokrom;o(((ma uz 1 rok ale je prechladnuta asi...podla mna jej to tak podrazdil moč.neviem sama len to vyzera dost desivo;o((

Obrázok
veroninini
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Str 19.10.2011 10:13

a nepôjdeš s ňou k veterinárovi, keď je prechladnutá???
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod veroninini » Str 19.10.2011 10:16

idem dnes a ked sa podari tak mam doniest aj moc.....ale neviem ci je prechladnuta pretoze ked cika tak sa netvari, ze by ju to bolelo a tak isto aj cez den vydrzi doma v pohodicke nic nespravi...tak nevieme, ze co to je;o((lebo keby bola prechladnuta tak podla mna by sa aj cez den pocikala doma;o(ale to je uz asi do inej temy tu.....a pojdeme k vetosovi a hned budu vysledky....
veroninini
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod veroninini » Pia 21.10.2011 13:57

tak boli sme v stredu u veterinara a v moci nemala absolutne nic takze prechladnuta nieje...a uz sa aj prestala pocikavat v noci...nerozumieme co to mohlo byt a aj tie vyrazky sa jej hoja....to mala podrazdene z mocu;o((
veroninini
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pia 21.10.2011 14:01

nebude sa harat? Nasa ma vtedy mala par nehod, aj ked nie priamo pod seba do pelecha.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod veroninini » Pon 24.10.2011 10:42

je sterilizovana takze urcite nie....ale od vtedy nemala nic;o))a vyhadzanie jej ustalo kedze uz ju nedrazdi moč;o)))
veroninini
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rocky203 » Sob 17.03.2012 16:43

Ahojte pred tyzdnom v pondelok som si kupil male stena amstaffa uz ked som ho doviezol domov som si vsimol ze ma niake ako keby hrcky na cele na hlave na rebrach mysleli sme ze su to iba chrasty lebo pan co predaval vravel ze ho mal s inymi psami , ze ho pokusali no ale dneska som si vsimol ze asi mu to pribuda a su uz dost velke niektore je to ako keby hnis alebo chrasta je to tvrde neviem co mam robit a zda sa mi psik aj taky nesvoj asi jedine pomoze veterinar a ktomu este pri pohlavnom ude ma nieco ako ekzem len na jednej strane , a vypada to ako hrcka . k tomu este ma aj hnacku a zda sa mi ze aj chripku lebo ked spi aleo cucha tak chrapci je toho dost jaj ta. :ua: ale mozno mi pomozete.dik
Rocky-Amstaff 4mesac. :)
Rocky203
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Sob 17.03.2012 17:29

Veterinář a to HNED, to znamená nejpozději včera!!!!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rocky203 » Sob 17.03.2012 17:53

jasne volam ...len tak skoro sa mi neda musim cakat do zajtra wrrr hadam sa mu nic nestane :au:
Rocky203
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rocky203 » Pon 19.03.2012 19:48

no takze dneska ho bol pozret zverolekar hrcky povedal ze ma od blsok ze hnacku to je normalne zmena prostredia ...a ked som sem daval ten predosly prispevok mal psik mensiu hrcku pri pindikovi teraz to ma skoro ako palec a zverolekar povedal ze je to asi podkozny tuk ze nevie musime pockat ze ci mu to bude dalej rast a ze ak hej ze sa to vyreze nechapem ako nemoze vediet co to je sak co ked to bude rast dalej a vyzere to a potom ked to vyreze bude zas a zas to rast?
Rocky203
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Barbara » Štv 22.03.2012 13:09

Ahojte,

Benymu sa začali šúpať gulky - seminíky. Ošúpali sa mu, no suchú kožu si zlízal moc skoro a má to podráždené. Čím mu to môžem natierať? Posypala som mu to Septonexom.

Aj na krku si po strihaní rozkrábal miesto, už tam má chrastu.

Inak ho napomínam, keď vidím,že si to škrábe, no keď je sám doma, tak sa veselo vylizuje a vyškrabáva :pac:
Barbara
Hafan

Poslaťod kinderko » Sob 16.06.2012 20:10

Ahojte. Možno by ste mohli poradiť aj nám :)

Strihali sme moju fenku asi pred tromi týždňami, potom som si všimla že to má akési podráždené, ale čo som čítala tak po strihaní je koža vždy približne 2 týždne podráždená, tak som to brala v pohode. Ale pred pár dňami som si všimla že tá moja malá si to pravdepodobne kuše, inak si to neviem vysvetliť, a teraz si tam vyrába chrasty, jakmile sa jej to začne hojiť tak ju to pravdepodobne zase svrbí a zase si tie miesta dokuše. Bĺšky nemá, miluje vyvalovanie v tráve, tak nevylučujem že by to mohlo byť aj od toho.. Čítala som, že by možno mohol pomôcť repíkový čaj? Neskúšala som zatiaľ nič. A tým repíkovým čajom to akože natierať? ako často?

Pridávam aj fotky http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=26265e3ddf7b9e371e58808275b66ccb

Ďakujem za každú radu :)
"Ak po smrti psi nejdú do neba, potom chcem ísť tam, kam oni."
"Pes má krásu bez márnomyseľnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských necností."
kinderko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sissaaa » Štv 28.06.2012 11:39

Dnes sme nášmu 3-mesačnému belgickému ovčiakovi našli takýto púčik,myslíte,že to môže byť z trávy alebo nejaká alergia?
http://www.images.dogforum.sk/files/txjhmvs8hophwt5dyqqb.gif
Sissaaa
Okoloidúci

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby