Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Uto 24.03.2009 17:59

Nie nemokva to a ani to nieje na dotyk drsne je to uplne jemne ale citit pri dotyku ze tam ma tie bodky ale iba trosicku. No skusim este pockat par dni a tak sa rozhodnem co dalej. Skusim zmenit stravu. Dakujeem za radu :ahoj: :ahoj:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Nykkyta » Str 25.03.2009 9:36

Popozeraj, ci to nema aj na inych miestach, ci sa jej to nerozsiruje. Moze to byt aj alergia na nejaky samponik, alebo na tu stravu,a ko si aj sama spomynala. Inak veterinar by ti povedal, z coho to moze mat. Na tej fotke to velmi nerozoznat, to je fakt. ale zaparene to asi u tvojho psika nebude, to by musel byt vo vlhku, alebo by to mala pod pazuskami, kde sa stretava koza a sucha sa o seba.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Pia 27.03.2009 19:12

no zistila som ze to ma aj na labke hore a on si stale olyzuje labky
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Tobin » Pia 27.03.2009 20:03

Su to take mainke pupaciky? To moze byt alergia na travu.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Sob 28.03.2009 14:22

Tobin píše:Su to take mainke pupaciky? To moze byt alergia na travu.

NOOO anoo asi to bude ono ale ta alergia sa zjavne prejavila az teraz.
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Chrasty na kozi

Poslaťod verca » Sob 11.04.2009 19:02

Ahojte prosim vas ak mate niekto s takymto niecim skusenosti poradte :ach: Tak problem je ze mojej fenke bernskeho salasnickeho psa sa zacali vyhadzovat v srsti na kozi ani nie vyrazky ale chrasty sa jej robia a ju to svrbi tak si to samozrejme hryzie.Blchy to niesu pretoze sme ju odblsovali a ked ju aj vidim ze sa hryzie tak sa hned kukam ci tam niesu blchy a niesu.Natierala som jej to mastickou FRAMYKOIN to je taka antibioticka a je sice pre ludi ale mozu ju aj zvierata je na kozne choroby a aj predtim som jej toto mastickou natierala rozne take veci a zahojilo sa jej to bezproblemou ale toto uz nejde to mastickou.A ma to vecsinou na nohach a este na zadku ja iem ze mam ist k veterinarovi ja len skusam zeci niekto neviete co by to mohlo byt?? :nwm:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Re: Chrasty na kozi

Poslaťod Basha » Sob 11.04.2009 19:12

Moze ale nemusi to byt daco ine - napr. svrab, roztoce...nevim presne....Ja len tolko, ze tieto priznaky presne zodpovedaju tomu, co som si uzila s morcatami....furt si skriabali chrasty, az dakedy boli hnusne krvave...takze to chce ist ako sama vies k vetovi, tam urcite zoskrab a pod mikroskop nech sa na to kuknu. Inak mojim morcatam (snad ten samopon mozu aj psy, treba sa spytat veta) pomohol TAKTIK (alebo Tactic) - dost smredl, ale nezmyval sa ani potom a dost silno ucinkoval a fakt zabral, ne jak niektore slabe gebuziny, co nemali ziadny ucinok...Umyvala som raz do tyzdna, tusim 3 tyzdne po sebe takto. Urcite ci uz je drzany vonku alebo vnutri by bolo fayn, mu zmenit asi deku do pelechu/budy, alebo proste kde lehava, hlavne vzdy po umyti dat cistu...Myslim ze ta antibioticka masticka v tomto pripade moc nepomoze a vobec netreba antibiotika davat bez suhlasu veterinara, lahko sa vytvori rezistencia a potom nebudu ucinkovat ked bude naozaj treba. Drzim palce :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrasty na kozi

Poslaťod rybka » Štv 16.04.2009 14:30

ja mám novofundlanda a tiež minulý rok začal mať kožné problémy. presne na tých istých miestach. tento rok sa to opakuje s tým rozdielom, že už vieme čo je v tom. je mu sa tieto problémy objavujú len keĎ je teplo a ide do vody. mne to tak príde, že sa mu to sparí pod tou srsťou, jeho to svrbí on si to poškriabe a dostane dotoho infekciu. Takže otázka je či bol tvoj hafan teraz niekedy vo vode? Ak pôjde o to isté tak VET mu dal antibiotiká na bakteriálnu infekciu a antibakteriálny šampón.

určite poztri tému HOT SPOT
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod lara » Str 17.06.2009 10:25

prosim o konzultaciu :ha:
Larke sa vyhodili vyražky na dvoch miestach - na slabinach pri zadnej nožke a "pod pazuchou" prednej nožky.. prirovnala by som to k akné- začervenane a v strede hnis.. včera sme boli na dlhej prechadzke a v ramci toho sa aj kupala v nie moc čistej vode.. može to byť zaparenina? ako sa písalo vyššie.. samozrejme, ak sa to nezlepší tak bežím vetovi, ale radšej sa pýtram aj tu .. :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod .mia. » Ned 21.06.2009 18:52

Náš Noirko to mal vlani, vraj to bolo z trávy, teraz sa mu vyhodilo iba pár a potrela som ich čajovníkom
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Zmena farby pokožky

Poslaťod Mentolka » Uto 23.06.2009 14:01

Ahojte,
mám dotaz. Moja Stella (kríženec labradora s goldenom) mala ako šteniatko svetlo žltý kožuštek a kožu pod nim takú tmavšiu, spočiatku som si myslela, že je špinavá ale rýchlo som pochopila, že je proste len tmavšia. Časom sa jej koža sama od seba zosvetlila na ružovú, vtedy jej zbledol aj ňufák z čiernej na takú svetlejšiu ako zvyknú mať labradory -toto jej vydržalo tak cirka pol roka a zase jej stmavla koža, má ju skoro čiernu, ale kožuštek má stále žltý. Je to prirodzené alebo je to príznak nejakého ochorenia? Stella má teraz 1,5 roka a chová sa úplne v pohode - je veselá a hravá. Tak ako to teda je s tou kožou????

Za vaše rady ďakujem :smile:
Mentolka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod jenna » Str 24.06.2009 14:44

my sme to mali vlani aj tento rok - malé zahnisané pupenčeky najmä v okolí bruška a slabín - veťo povedal, že alergia na trávu, takže po prechádzke umyť aby to pot ešte nerozdráždil a vymývať repíkom - pomáha!!! povedal mi tiež, že ak by sa havík viac škrabal, môžme potrieť fenistilom, príp. dať 1/4 didiadenu proti škriabaniu... ale určite repík pomáha!! :no:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod lara » Str 24.06.2009 21:44

vďaka za odpoved- zrejme to bude ono.. :yes: prešlo to aj same, no keby sa to zopakovala aspon budem vedieť čo s tym :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Zmena farby pokožky

Poslaťod maydanoz » Štv 25.06.2009 21:51

MEntolka, myslim, ze to je uplne normalne! U mojej sucky sa za 2 roky tiez farba koze a srsti stale meni. Aj farba nufaka, dokonca okolo nufaka ma sedive chlpy ako stara dochodkyna!
Najviac je to badat v zime a v lete. V zime je koza ruzova, chlpy svetle. V lete, ked sa opaluje, je normalne, ze koza stmavne! :jop:

fotka zo zimy:
Obrázok

fotka z leta:
Obrázok
:ahoj:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

flaky na brusku zacervenane

Poslaťod AIFE1 » Sob 27.06.2009 9:36

prosim vas poradite mi co mam robit,aby som pomohla mojmu malemu japoncikovi.na brusku a slabnach sa robia cervene flaky,akoby sa rozlievali nepomaha ani caste umyvanie,skusala som to natierat imazolom mala som pocit ze ustupuju,ale nieje to tak.ak niekto vie poradit,budem rada.cakam
AIFE1
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby